Połącz się z nami

Zdradziłem dziewczynę z jej koleżanką

Przyjaźń

Zdradziłem dziewczynę z jej koleżanką

Łukasz 18 lat: Na jednej z imprez, zdradziłem swoją dziewczynę z jej koleżanką. Był to jednorazowy wyskok, przypadkowa zdrada, do której przyczynił się i alkohol i wcześniejsza kłótnia z moją dziewczyną. Żałuję tego, bo z perspektywy czasu widzę, że to był błąd. Ciągle mnie to gryzie i zastanawiam się, czy powinienem jej powiedzieć o tej zdradzie? Chciałbym być z nią szczery, jednak boję się, że ona mnie zostawi…

Zdrada, choć słyszymy o Niej dość często, jest karygodnym czynem, którego powinniśmy unikać jak ognia i żałować, gdy się go dopuścimy. Nic nie usprawiedliwia zdrady: ani nieudany związek, ani zbyt dużo wypitego alkoholu na imprezie. Jeśli jesteśmy niezadowoleni ze związku w jakim się znajdujemy i chcemy spotykać się z kimś, kogo mamy od dłuższego czasu na oku i kogo darzymy większym uczuciem, wystarczy zakończyć znajomość z dotychczasowym partnerem. Natomiast, jeżeli zdrada nastąpiła z powodu kłótni czy złości, powinno dać Nam to do myślenia, że nie jesteśmy gotowi na poważny związek (a przynajmniej nie z tą konkretną osobą). Przecież w każdym związku są kłótnie i nie do przyjęcia jest by po każdej z nich dopuszczać się zdrady!

Nawet gdy nie było to do końca przemyślane zachowanie i niekoniecznie świadomie zdradziliśmy (np. po różnego rodzaju używkach), powinniśmy powiedzieć o tym swojej połówce.  Szczerość to podstawa udanego związku, więc jeśli zależy Nam na byciu ze swoją dziewczyną (bądź chłopakiem), wskazane jest by opowiedzieć do czego doszło i jak bardzo nam zależy na wspólnym szczęściu i miłości, pomimo zaistniałej sytuacji oraz wyrazić żal, że się zdradziło najważniejszą dla nas osobę. Powiedzenie prawdy, choć może prowadzić do rozpadu związku, jest konieczne także ze względu na osobę z którą zdradzaliśmy. Jeśli jest to przyjaciółka Naszej dziewczyny, musimy o tym powiedzieć jak najszybciej. Z dwóch powodów: przyjaciel, który zdradza to żaden przyjaciel, a dodatkowo może się okazać że przyjaciółka pierwsza wyjawi sekret i wtedy automatycznie znajdziemy się na przegranej pozycji.

Ukrywanie dokonanego faktu będzie gnębić i męczyć każdego dnia – zdrada nie pozwoli o sobie zapomnieć. Kłamstwo ma krótkie nogi, więc wcześniej czy później dziewczyna i tak się dowie, a My będziemy na jeszcze gorszej pozycji. Wtedy dziewczyna może nie zechcieć słuchać wyjaśnień. Dlatego też nie warto utrzymywać w sekrecie zdrady, bo ileż można żyć w strachu, że sekret ujrzy światło dzienne? Jedyne co po wyznaniu prawdy możemy zrobić, to pokazanie jak bardzo Nam zależy na ukochanej osobie i jak bardzo żałujemy. Musimy okazać mnóstwo miłości oraz udowodnić, ze zasługujemy na przebaczenie i „drugą szansę”.

Więcej w kategorii Przyjaźń

Do góry