Połącz się z nami

Zdradziłem dziewczynę z jej koleżanką

Przyjaźń

Zdradziłem dziewczynę z jej koleżanką

Łukasz 18 lat: Na jednej z imprez, zdradziłem swoją dziewczynę z jej koleżanką. Był to jednorazowy wyskok, przypadkowa zdrada, do której przyczynił się i alkohol i wcześniejsza kłótnia z moją dziewczyną. Żałuję tego, bo z perspektywy czasu widzę, że to był błąd. Ciągle mnie to gryzie i zastanawiam się, czy powinienem jej powiedzieć o tej zdradzie? Chciałbym być z nią szczery, jednak boję się, że ona mnie zostawi…

Zdrada, choć słyszymy o Niej dość często, jest karygodnym czynem, którego powinniśmy unikać jak ognia i żałować, gdy się go dopuścimy. Nic nie usprawiedliwia zdrady: ani nieudany związek, ani zbyt dużo wypitego alkoholu na imprezie. Jeśli jesteśmy niezadowoleni ze związku w jakim się znajdujemy i chcemy spotykać się z kimś, kogo mamy od dłuższego czasu na oku i kogo darzymy większym uczuciem, wystarczy zakończyć znajomość z dotychczasowym partnerem. Natomiast, jeżeli zdrada nastąpiła z powodu kłótni czy złości, powinno dać Nam to do myślenia, że nie jesteśmy gotowi na poważny związek (a przynajmniej nie z tą konkretną osobą). Przecież w każdym związku są kłótnie i nie do przyjęcia jest by po każdej z nich dopuszczać się zdrady!

Nawet gdy nie było to do końca przemyślane zachowanie i niekoniecznie świadomie zdradziliśmy (np. po różnego rodzaju używkach), powinniśmy powiedzieć o tym swojej połówce.  Szczerość to podstawa udanego związku, więc jeśli zależy Nam na byciu ze swoją dziewczyną (bądź chłopakiem), wskazane jest by opowiedzieć do czego doszło i jak bardzo nam zależy na wspólnym szczęściu i miłości, pomimo zaistniałej sytuacji oraz wyrazić żal, że się zdradziło najważniejszą dla nas osobę. Powiedzenie prawdy, choć może prowadzić do rozpadu związku, jest konieczne także ze względu na osobę z którą zdradzaliśmy. Jeśli jest to przyjaciółka Naszej dziewczyny, musimy o tym powiedzieć jak najszybciej. Z dwóch powodów: przyjaciel, który zdradza to żaden przyjaciel, a dodatkowo może się okazać że przyjaciółka pierwsza wyjawi sekret i wtedy automatycznie znajdziemy się na przegranej pozycji.

Ukrywanie dokonanego faktu będzie gnębić i męczyć każdego dnia – zdrada nie pozwoli o sobie zapomnieć. Kłamstwo ma krótkie nogi, więc wcześniej czy później dziewczyna i tak się dowie, a My będziemy na jeszcze gorszej pozycji. Wtedy dziewczyna może nie zechcieć słuchać wyjaśnień. Dlatego też nie warto utrzymywać w sekrecie zdrady, bo ileż można żyć w strachu, że sekret ujrzy światło dzienne? Jedyne co po wyznaniu prawdy możemy zrobić, to pokazanie jak bardzo Nam zależy na ukochanej osobie i jak bardzo żałujemy. Musimy okazać mnóstwo miłości oraz udowodnić, ze zasługujemy na przebaczenie i „drugą szansę”.

Więcej w kategorii Przyjaźń

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.