Połącz się z nami

Jak przedstawić rodzicom chłopaka?

Psychologia

Jak przedstawić rodzicom chłopaka?

Julia, 15 lat: Od kilku miesięcy spotykam się potajemnie z dwa lata starszym chłopakiem. To mój pierwszy chłopak. Chciałabym abyśmy przestali się w końcu ukrywać przed moimi rodzicami, chcę go im przedstawić ale boję się ich reakcji i tego, że zabronią mi się z nim widywać.

Gdy para jest już trochę ze sobą, nadchodzi taki moment co do którego warto się przygotować psychicznie, a także przygotować na ewentualny stres swojego partnera i rodziców. Momentem tym jest poznanie się obu stron: ukochanej drugiej połówki z, nie zawsze przyjaźnie nastawionymi, rodzicami. Jak sprawić by to doświadczenie nie było dla całej czwórki niemiłe? Jak przedstawić rodzicom chłopaka i co zrobić by takie spotkanie okazało się bardzo przyjemnym wydarzeniem?

Po pierwsze, ważne jest nastawienie. Jeśli będziemy przekonani, że rodzice będą surowo spoglądać na naszego wybranka serca, sami wprowadzimy nerwowa atmosferę na długo przed poznaniem się. A przecież może okazać się, że „wilk nie taki straszny, jak go malują”. Pozytywne nastawienie to klucz do sukcesu w jakichkolwiek stosunkach międzyludzkich. Nie możemy doprowadzić do sytuacji, w której każda ze stron ma wyrobione negatywne zdanie jeszcze przed spotkaniem. Wtedy wszelkie inne starania może zniweczyć fakt, że rodzice są uprzedzeni do partnera i vice versa.

Za to dobrym pomysłem jest opowiedzenie rodzicom o tym jakim dobrym i miłym człowiekiem jest nasz chłopak. Nie chodzi tu o to by mówić w samych superlatywach o Nim, bo to może stać się podejrzane dla rodziców i odniesie odwrotny od zamierzonego skutek. Nie trzeba wymyślać i opowiadać niestworzone historie – wystarczy pokazać rodzicom, że zależy Nam na chłopcu i wyjaśnić jakie cechy charakteru tak Nas przyciągają do tej osoby. Przy okazji dobrze jest poprosić partnera, by także starał się pokazać z jak najlepszej strony. Jeśli przyniesie On prezent (np. bukiet kwiatów, czekoladki) dla mamy, może zyskać tym dodatkowe „punkty”. Dobrym posunięciem będzie także zapewnienie wybranka, że ma wsparcie w swojej ukochanej dziewczynie, która nie pozwoli by czuł się niekomfortowo na spotkaniu.

Należy także przedyskutować z chłopakiem kwestię ubioru. Podobno „nie szata zdobi człowieka”, ale na pewno pomaga przy budowaniu pozytywnego pierwszego wrażenia. Niby nie można oceniać ludzi po wyglądzie, ale kto z Nas nie raz nie zastosował się do tego niepisanego prawa? Schludnie ubrany człowiek od razu wzbudza w Nas zaufanie. Partner nie musi od razu ubierać się galowo. Wystarczy by były to ciuchy utrzymane w stylu niewymuszonej elegancji.

Reakcję rodziców, nawet tę negatywną, należy traktować jako radę czy przestrogę (zależnie od zaistniałej sytuacji). Warto wysłuchać co ktoś inny ma do powiedzenia, zwłaszcza gdy sami jesteśmy zauroczeni i brakuje Nam dystansu co do pewnych spraw. Jeśli rodzice dają związkowi „zielone światło” to może to oznaczać, że chłopak ten jest dobry dla Nas i warto dalej utrzymywać te znajomość. Jeśli jednak rodzice nie podzielają naszego entuzjazmu to może trzeba się zastanowić nad znajomością z chłopcem,a przede wszystkim zweryfikować czy rodzice aby się nie pomylili co do oceny partnera. Gdyby tak się stało, należy jak najszybciej wyjaśnić tę sytuację.

Więcej w kategorii Psychologia

 • Jestem za ładna i… nie mam koleżanek! Jestem za ładna i… nie mam koleżanek!

  Psychologia

  Jestem za ładna i… nie mam koleżanek!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam wielki problem i proszę o pomoc. Chodzi o to, że jestem… zbyt ładna. Nie mam...

 • Dziewictwo na sprzedaż Dziewictwo na sprzedaż

  Psychologia

  Dziewictwo na sprzedaż

  Autor: Redakcja TeenZone

  Dziewictwo już dawno przestało być czymś, czym należy się chwalić. Wyśmiewane przez znajomych i traktowane jako...

 • Ukrywanie związku przed rodzicami Ukrywanie związku przed rodzicami

  Rodzina

  Ukrywanie związku przed rodzicami

  Autor: Redakcja TeenZone

  Byłoby idealnie, gdyby jedynym problemem nastoletnich par było to, skąd wziąć na przykład pieniądze na wycieczkę...

 • Chłopak nie odpisuje i nie oddzwania Chłopak nie odpisuje i nie oddzwania

  Podrywanie

  Chłopak nie odpisuje i nie oddzwania

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Pomóżcie, bo już sama nie wiem, co robić. Dwa dni temu byłam na randce z Piotrkiem....

 • Ciągłe rozstania i powroty Ciągłe rozstania i powroty

  Związki

  Ciągłe rozstania i powroty

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Proszę o pomoc, bo już sam nie wiem, co robić. Mam problem z moją dziewczyną. Otóż...

 • Nie umiem się bić! Co robić? Nie umiem się bić! Co robić?

  Przyjaźń

  Nie umiem się bić! Co robić?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam ogromny problem. Mianowicie chodzi o to, że… nie umiem się bić. Po prostu nigdy tego...

 • Gra na automatach – ryzykowna zabawa Gra na automatach – ryzykowna zabawa

  Nałogi

  Gra na automatach – ryzykowna zabawa

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Moi rodzice dają mi kieszonkowe, ale jednak ciągle mi na coś brakuje. Kumpel podpowiedział mi, żebym...

 • DIY – super pomysły na wykorzystanie starych książek DIY – super pomysły na wykorzystanie starych książek

  Pasje i hobby

  DIY – super pomysły na wykorzystanie starych książek

  Autor: Redakcja TeenZone

  W twoim pokoju zalega kilka starych książek? A może nie kilka, lecz kilkadziesiąt? I naprawdę wiesz,...

 • Czy on chce ze mną zerwać? Czy on chce ze mną zerwać?

  Psychologia

  Czy on chce ze mną zerwać?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Zastanawiasz się, czy on przypadkiem nie planuje waszego rozstania? Zaczął zachowywać się w podejrzany sposób? Ktoś...

 • Przejmuję się opinią innych ludzi Przejmuję się opinią innych ludzi

  Psychologia

  Przejmuję się opinią innych ludzi

  Autor: Redakcja TeenZone

  Chciałbyś zmienić styl ubierania się, ale martwisz się, co powiedzą inni. Pragniesz studiować aktorstwo, ale wybierasz...

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.