Połącz się z nami

Chłopak młodszy od dziewczyny

Związki

Chłopak młodszy od dziewczyny

Karolina, 16 lat: Zakochałam się w chłopaku, który ma czternaście lat. Spotykamy się potajemnie bo boimy się reakcji otoczenia na to, że on jest młodszy ode mnie. Świetnie się dogadujemy, on jest nadzwyczaj dojrzały jak na swój wiek. Uwielbiam z nim spędzać czas. Chcielibyśmy się ujawnić jednak boimy się głupich komentarzy i uszczypliwych uwag. Czy to normalne, że spodobał mi się młodszy chłopak? Co robić?

Uczucia rządzą się własnymi prawami i nie zawsze mamy wpływ na to, kogo pokochamy, z kim będziemy się dobrze czuli i kto sprawi, że nasze serce będzie biło szybciej. Właśnie dlatego zdarzają się sytuacje w których między partnerami istnieje duża różnica wieku lub łamany jest powszechny schemat chłopaka równolatka lub nieco starszego od dziewczyny.

Nie powinnaś się zbytnio martwić tym, że zdarzyło Ci się zakochać w młodszym chłopaku. Nie wiek decyduje o tym czy kogoś obdarzymy uczuciem ale całokształt jego osobowości, wygląd zewnętrzny, to jak się przy danej osobie czujemy. Istnieją wszak osoby, które swą dojrzałością wyprzedzają o kilka lat rówieśników.

Zapewne osoby mijane na ulicy nie zwrócą uwagi na różnicę wieku między wami. Uszczypliwe komentarze mogą pojawić się tylko ze strony dalszych znajomych ale nie powinnaś brać ich do siebie. Jeżeli zdecydujecie się ujawnić wasz związek, możesz zorganizować spotkanie ze znajomymi, podczas którego będą mieli możliwość poznać Twojego chłopaka – to najlepsza metoda aby wyrobili sobie o nim pozytywne zdanie.

Pamiętaj jednak o tym, że w momencie gdy Twój chłopak nie ma ukończonego piętnastego roku życia, wszelkie czynności seksualne stanowią przestępstwo.

Więcej w kategorii Związki

 • Związki

  Chłopaku, tego nie rób w związku!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Masz dziewczynę, niby jesteś szczęśliwy, ale… ona za często się na ciebie złości? Nie zrzucaj tego...

 • Podrywanie

  Czego nie robić na randce?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Wybierasz się na pierwszą randkę i nie możesz się doczekać? Jednocześnie denerwujesz się, czy dobrze wypadniesz?...

 • Psychologia

  Jak przedstawić rodzicom chłopaka?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Julia, 15 lat: Od kilku miesięcy spotykam się potajemnie z dwa lata starszym chłopakiem. To mój...

 • Psychologia

  Jak być szczęśliwym singlem?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam już tego szczerze dosyć. Wszyscy, ale to wszyscy moi znajomi są w związkach – a...

 • Psychologia

  Zerwałam z nim a on nie przyjmuje tego do wiadomości!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Chyba potrzebuję czyjejś pomocy. Chodzi o mojego chłopaka, a właściwie to byłego chłopaka, Tomka. Zerwałam z...

Do góry