Połącz się z nami

Kocham kolegę… on ma dziewczynę

Podrywanie

Kocham kolegę… on ma dziewczynę

Marta 17 lat: Od kilku tygodni jestem totalnie zakochana w moim koledze – świetnie się nam rozmawia i mamy podobne zainteresowania. Jest tylko jeden problem – on ma dziewczynę. Wiem, że go kocham i zrobię wszystko aby z nim być, z drugiej jednak strony, źle się czuję z tym, że mogłabym popsuć jego związek.

Mówi się, że miłość nie wybiera – nie wiemy kiedy i gdzie zaskoczy Nas to uczucie. Nie dokonujemy również świadomego wyboru osoby, w której mielibyśmy się zakochać, dlatego przez taką przypadkowość, uczucie miłości potrafi Nam spłatać niezłego figla. Czasem jest to zabawna historia o poznaniu się dwóch połówek, lecz niekiedy Amor celuje strzałą w złym kierunku.

Zakochanie się w Naszej bratniej duszy to nic nowego – zdarza się dosyć często. Już w takich przypadkach sytuacja wydaje się być beznadziejna. Zadajemy sobie wtedy pytanie „Czemu akurat On?!”. No cóż, serce nie sługa, a gdy mamy blisko siebie osobę, która nas rozumie i wspiera, nietrudno o jeszcze większe „ocieplenie stosunków”. Oczywiście ostateczna miłość pomiędzy przyjaciółmi nie jest konieczna – wiele z Nich traktuje się na zasadach „brat-siostra”, bez seksualnego i emocjonalnego zaangażowania.

Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w tej „grze serc” pojawia się kolejny gracz – partnerka przyjaciela. Nie dość, że zakochanie się w przyjacielu może sporo namieszać (nie tylko w głowie), to nie chcemy zniszczyć szczęśliwego związku miedzy dwojgiem kochających się ludzi. Krótko mówiąc: serce swoje, rozum swoje… Czy jest jakaś rada na tak beznadziejną sytuację, gdzie każdy ruch zakończy się porażką?

Można zaryzykować i wyjawić przyjacielowi jakim uczuciem Go darzymy. Jest to jednak ekstremalnie ryzykowne – nie tylko narażamy na szwank Jego związek, ale także wspólną przyjaźń! W takiej sytuacji łatwiej też o odtrącenie, więc jeśli panicznie boisz się odrzucenia przez kolegę, wstrzymaj się z wyznawaniem uczuć – przynajmniej na pewien czas. W skrajnym przypadku będziemy cierpieć z powodu nieodwzajemnionej miłości jak i utraty przyjaciela.

Dodatkowo, musimy być pewni, że to uczucie nie jest tylko chwilowym zauroczeniem i czy ma coś wspólnego z miłością. Być może,  gdy emocje opadną , uczucie do kolegi minie, a wtedy z perspektywy minionego czasu decyzja o wyznawaniu Mu miłości okaże się być nierozsądną. Jeśli ogarnia Nas lęk przed zniszczeniem związku przyjacielowi, trzeba uzbroić się w cierpliwość i „nie wychylać głowy”. Zwyczajnie należy nie mącić innym w ich życiu uczuciowym. Tylko uczciwe zachowanie zostanie Nam wynagrodzone (wcześniej czy później).

Gdy pomimo starań nie uda Nam się powstrzymać emocji i zaryzykujemy, musimy być ostrożni. Proste powiedzenie „kocham Cię” niekoniecznie musi wyjść Nam na dobre. Subtelne sygnały będą lepszą alternatywą pokazania, że zależy Nam na przyjacielu w trochę inny sposób niż do tej pory.

Obojętnie, czy wybierzemy zachowawczy plan, czy też bardziej ryzykowny, pamiętać musimy: to przyjaciel zadecyduje z kim chce być w związku. Na ewentualną niekorzystną dla Nas decyzje już nic nie poradzimy…

Więcej w kategorii Podrywanie

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.