Połącz się z nami

Jak flirtować z chłopakiem?

Podrywanie

Jak flirtować z chłopakiem?

„Mojej koleżance bez problemu udaje się podrywać chłopaków. Nie wiem, jak ona to robi, ale też bym tak chciała! Wydaje mi się, że chodzi o ten cały flirt – ona przecież tylko z nimi rozmawia, a oni szaleją na jej punkcie. A przecież wcale nie jest wybitnie piękna! Jak nauczyć się flirtować z chłopakiem?” Monika, 15l.

Flirtowanie to trudna sztuka. I chociaż są tacy, którzy mają to niemal „we krwi”, to jednak zdecydowana większość musi się po prostu nauczyć flirtowania. Dowiedz się, jak to robić, gdy jesteś dziewczyną i chciałabyś cieszyć się większym zainteresowaniem chłopaków. Oto rady ekspertów opisujące jak flirtować z chłopakiem! Poniższe przykłady flirtu pomogą zrozumieć Ci tę „sztukę”.

1. Dbaj o siebie i bądź świadoma tego, jak wyglądasz

Nie chodzi jednak o to, aby kusić wulgarnym wyglądem i swoimi ciuchami oraz makijażem pokazywać „o tak, jestem taaaka seksowna, spójrzcie na moje piersi i tyłek”. Nic podobnego!

Ważne jest to, by nosić coś, w czym czujesz się dobrze i wiesz, że wyglądasz ładnie – np. ulubiona, zwiewna sukienka w kwiatki. Dbaj o szczegóły – dobrana biżuteria (np. ze sklepu z tanimi dodatkami), ciekawie ułożone włosy, delikatny makijaż i leciutka woń perfum – to lubią chłopcy. Na komplementy odpowiadaj nie zaprzeczeniem, ale krótkim „Dziękuję!” – to udowadnia, że wiesz, że dobrze wyglądasz.

2. Oderwij się czasem od grona przyjaciółek

Ok, wiemy, że bez nich wszystko jest trudniejsze. Ale wybranemu przez ciebie chłopakowi naprawdę niełatwo będzie podejść do ciebie, jeśli będziesz cały czas chichotała z przyjaciółkami. Na pewno się zniechęci!

Odłącz się czasem do grupy, podejdź sama do kolegi. I wtedy z nim rozmawiaj. Bez „tła” i publiczności będzie ci też o wiele łatwiej flirtować.

3. Mów mu komplementy

Czy wiesz, że młodzi mężczyźni są bardzo, ale to bardzo łasi na słowa uznania? Tak naprawdę wszyscy ich potrzebujemy. Nie wahaj się więc powiedzieć mu czegoś miłego – od razu spojrzy na ciebie inaczej. Jeżeli chcesz nauczyć się flirtować z chłopakiem, musisz nauczyć się jak prawić dobre komplementy.

Pamiętaj jednak, że muszą być to komplementy szczere. Nie wymyślaj czegoś w stylu: „Wow, ale masz fajny zapach. Co to za perfumy?” gdy on nie tylko się niczym nie popsikał, ale jeszcze właśnie wraca z wf-u. Pomyśli, że się z niego nabijasz! Zamiast tego, powiedz coś w stylu: „Ale masz fajną fryzurę” albo „Jesteś taki wysoki – czuję się przy tobie bezpiecznie!”.

4. Patrz mu prosto w oczy

Czy wiesz, że możesz flirtować na odległość i to w dodatku bez użycia słów? Otóż możesz, a to wszystko dzięki… spojrzeniu. Jeśli podoba ci się jakiś chłopak, co jakiś czas spójrz mu prostu w oczy, przeciągnij to spojrzenie na 2-3 sekundy, a potem z uśmiechem spuść lekko głowę. To szalenie ważny i jasny komunikat!

Przygotuj się na to, że podczas takiej „próby” serce będzie ci waliło jak oszalałe. Ale na pewno sobie poradzisz!

5. Dotykaj go

Oczywiście nie kładź mu ręki na rozporku! . Kiedy będziecie sobie rozmawiali, czasem dotknij go zupełnie przelotnie. Na przykład mówiąc „ale wiesz co stało się tydzień temu w klasie b?” dotknij jego ramienia. Gdy wasze kontakty się zacieśnią, witaj go uściskiem na powitanie, daj buziaka w policzek. A gdy siedzicie sobie na przerwie, oprzyj głowę na jego ramieniu. Tak to się robi!

6. Uśmiechaj się – dużo

Wiele dziewczyn zastanawia się jak flirtować z chłopakiem, choć tak naprawdę ma coś, czemu większość chłopaków nie może się oprzeć! Piękny, dziewczęcy uśmiech to największe narzędzie do flirtu – często z niego korzystaj.

Warto też pamiętać, że mężczyźni od razu czują się lepsi i fajniejsi, kiedy uważa się ich za obdarzonych poczuciem humoru. Jeżeli więc mówi żart – roześmiej się. Oczywiście nic na siłę i sztucznie, po prostu daj się rozbawić.

7. Bądź trochę zajęta

Idealny flirt kobiecy to trochę gonienie króliczka. Ty jesteś króliczkiem! Gdy po twoich staraniach on będzie chciał się z tobą umówić albo pogadać chwilkę na przerwie, ty powiedz: „Kurcze, wiesz co, właśnie akurat nie mogę. Może trochę później?” Na wszelki wypadek z góry zaproponuj inny termin – twoja odmowa może go zniechęcić.

Flirtowanie z każdym? Nie!

Pamiętaj, że flirtowanie to bardzo poważna broń w ręku kobiety. Dla niektórych może oznaczać duże zainteresowanie ich osobą i dawać nadzieję na związek. Dlatego nie flirtuj z każdym, jak popadnie, tylko po to, żeby podnieść sobie samoocenę. Jeśli będziesz postępować w taki sposób, bardzo szybko zyskasz opinię… której naprawdę nie chcesz posiadać.

Flirtuj wtedy, gdy ktoś ci się podoba, nigdy dla zabawy. Tylko wtedy będzie to naprawdę pożyteczna umiejętność.

Więcej w kategorii Podrywanie

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.