Połącz się z nami

Nieśmiały czy niezainteresowany chłopak – jak to rozgryźć?

Podrywanie

Nieśmiały czy niezainteresowany chłopak – jak to rozgryźć?

„Mam problem i bardzo liczę na waszą pomoc. Chodzi o chłopaka, Adama. Chodzi ze mną do szkoły i bardzo mi się podoba. Problem polega na tym, że on nie robi nic, poza rzucaniem ukradkowych spojrzeń w moją stronę. I teraz jedna moja koleżanka twierdzi, że on jest nieśmiały, druga – że nie jest zainteresowany, a patrzy na mnie, bo ja na niego patrzę. Nie wiem, co mam robić. Chciałabym zrobić ten pierwszy krok, ale nie chcę się zbłaźnić. Jak rozróżnić, czy on jest taki nieśmiały czy po prostu mnie nie chce? Jak poznać, że nie podobam się chłopakowi?” Natalia, 14l.

Kiedy chłopak jest pewny siebie, wygadany i szybko nawiązuje znajomości, bez trudu można przerzucić na niego „pierwszy krok”. Sprawa jest wówczas jasna – jeśli będzie zainteresowany, to wykaże inicjatywę. Sprawy mają się dużo gorzej, jeśli on należy jednak do tych cichych chłopaków. Jak wówczas połapać się w sytuacji?

Jedno jest pewne – aby dowiedzieć się czy chłopak jest tobą zainteresowany musisz działać. My doradzimy ci, jak to zrobić.

Chcesz poderwać nieśmiałego chłopaka? Uśmiechnij się do niego!

Uśmiech jest bardzo ważną formą komunikacji. Jeśli chłopak odwzajemni twój uśmiech, jest to bardzo ważny znak (chociaż jeszcze nie przesądza sprawy). Niektóre dziewczyny, jak Nadia, twierdzą, że uśmiech powiedział im wszystko:

– Kiedy mój chłopak, Antek, był mną zainteresowany, czasami mnie obserwował. Ale nic więcej, to nieśmiały chłopak. Pewnego dnia po prostu się do niego uśmiechnęłam – chciałam sprawdzić, jak zareaguje. Jego uśmiech powiedział mi wszystko. Wiedziałam już, że mogę spróbować się z nim umówić i na 99% nie dostanę kosza. I miałam rację – śmieje się Nadia.

Spróbuj się do niego uśmiechnąć, gdy przechodzisz obok. Odwzajemnia uśmiech? Świetnie, w takim razie możesz ruszać dalej. Spojrzy tylko zdziwiony? To niedobry znak, ale jeszcze się nie poddawaj.

Gdy chłopak jest nieśmiały, zagadaj w sprawie innej niż randka

Możesz poprosić go o notatki albo zapytać o pytania, jakie pojawiły się w jego klasie na sprawdzianie z tą samą nauczycielką. Albo zapytać mimochodem, czy nie zostały jeszcze jakieś drożdżówki w sklepiku szkolnym i dalej rozkręcać rozmowę. Jeśli tylko masz okazję, jesteś blisko niego i możecie porozmawiać – to korzystaj.

Jeżeli on się rozkręci i będzie z chęcią kontynuował rozmowę, to jest to świetny sygnał. Jeżeli jednak on ci odpowie: „Sorry, nie mam nowych notatek”, „Nie wiem, chyba jeszcze są” i sobie pójdzie, to cóż… źle to wróży.

Zorganizuj imprezę na którą zaprosisz nieśmiałego chłopaka, którego chcesz poderwać!

To świetny pomysł, oczywiście jeśli zbliża się jakaś fajna okazja. Może niedługo masz urodziny? Warto wówczas zapytać, czy chciałby przyjść. Takie zaskakujące zaproszenie możesz „usprawiedliwić” słowami, że np. chcesz poszerzyć grono znajomych albo że macie za dużo dziewczyn na imprezie.

Jeśli będzie tak, jak u Magdy, to możesz sobie pogratulować:

– Mój chłopak był kiedyś bardzo nieśmiały i trudno było go poderwać. Wpadłam jednak na pomysł, że zaproszę go na imprezę, jego i jego kumpla, by nie czuł się głupio. Powiedziałam, że mamy mało dziewczyn, a u nas w klasie to same tłumoki. Zgodził się, potańczyliśmy, rozluźnił się i zaczęliśmy rozmawiać. Wkrótce byliśmy parą – dodaje Magda.

Gdy chłopak jest nieśmiały to ty zaproś go na randkę!

Tak naprawdę wszystko się do tego sprowadza, ale innego wyjścia właściwie nie ma. Albo wóz albo przewóz – musisz przekonać się, czy on żywi do ciebie jakieś uczucia, czy może jednak nie.

Najlepszym sposobem – jeśli i ty nie grzeszysz wielką odwagą, jest wysłanie do niego wiadomości na FB. Nie jest to może szczyt klasy, wiadomo. Ale z drugiej strony, taka forma ułatwi ci zachowanie twarzy, jeśli on jednak powie: „nie”. Nie będziesz czuła gorączkowej potrzeby ucieczki J.

Jak zaproponować mu randkę?

Jednym z dobrych sposobów jest bajka z biletami, np. „Hej, wygrałam dwa bilety do kina, pomyślałam, że może chciałbyś pójść ze mną”. Możesz też zapytać, czy nie towarzyszyłby ci np. na weselu, bo nie masz z kimś pójść – chociaż to już skok na głębszą wodę. Więcej znajdziesz w artykule jak zaprosić chłopaka na randkę.

Czasami zdarza się, że chłopak nie jest tobą zainteresowany

Pamiętaj, że nie zawsze brak zainteresowania ze strony chłopaka oznacza jego nieśmiałość. Czasem rzeczywiście proste „nie” oznacza po prostu „nie jestem zainteresowany”. Jeśli zatem on nie odpisuje na twoje posty na fb, odmówił wyjścia z tobą i raczej cię ignoruje, to nie dorabiaj sobie do tego otoczki nieśmiałości. Najwyraźniej dostałaś kosza i trzeba się po prostu z tym pogodzić.

Więcej w kategorii Podrywanie

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.