Połącz się z nami

Jak poznać czy on/ona coś do mnie czuje?

Podrywanie

Jak poznać czy on/ona coś do mnie czuje?

Zastanawiasz się, czy on/ona czuje to samo, co ty? Czy może jest zbyt nieśmiały, by to pokazać? Albo czy ty źle interpretujesz sygnały, które wysyła? Jest kilka sposób na to, by się przekonać – warto je wypróbować, by przekonać się, jak jest naprawdę.

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym, czy ona lub ona rzeczywiście darzy cię uczuciem, musisz przemyśleć zasadniczą kwestię – co da ci ta wiedza? Jeżeli podejrzewasz, że wybrana osoba mogła się w tobie zakochać, z pewnością sprawia to, że czujesz się przyjemnie. Gdy jednak upewnienie się w tym miałoby tylko przyczynić się do poprawy twojej samooceny – nie rób tego, bo w ten sposób kogoś skrzywdzisz. Inaczej jest w przypadku, gdy sam lub sama jesteś w tej osobie zakochany/a – wówczas poznanie prawdy co do jej uczuć może sprawić, że staniecie się fajną parą.

Jak sprawdzić czy ja się jemu lub jej podobam?

Oczywiście pierwsza, nasuwająca się odpowiedź brzmi: „po prostu spytaj”. To jednak oczywiście nie jest takie proste – zadanie pytania: „Czy ty coś do mnie czujesz?” jest szalenie krępujące, a poza tym możesz obawiać się, że narazi cię na śmieszność. Ponadto, jeśli on lub ona jest rzeczywiście nieśmiały i to stanowi powód „niejasności”, może i tak odpowiedzieć niezgodnie z prawdą – również bojąc się ośmieszenia. Trzeba więc zadziałać inaczej.

Wspomnij o ciekawym filmie w kinie
Nie musisz od razu proponować randki – wystarczy, że zupełnie swobodnie powiesz: „Słuchaj, leci fajny film w kinie, a chyba głupio tak iść samemu. Nie chcesz mi potowarzyszyć? Stawiam popcorn!”. Jeśli dana osoba coś do ciebie czuje – z pewnością nie odmówi. Jeśli jednak jest inaczej – nie wmawiaj sobie, że jest aż tak bardzo nieśmiała. Czy ty, będąc w kimś zakochany/a, nie poszłabyś lub poszedłbyś z tą osobą na niezobowiązujący seans do kina?

Wyślij smsa
Wymienianie wiadomości przez telefon jest dużo łatwiejsze, niż rozmowa „na żywo”. Możemy wówczas dokładnie przemyśleć każdą odpowiedź, a brak kontaktu „twarzą w twarz” dodaje nam odwagi. Dlatego warto „zaczepić” wybraną osobę smsem. Nie pytaj jednak: „Hej, co tam porabiasz?”, ale nawiąż do jakiegoś tematu. Na przykład – „Hej, słyszałam/łem, że interesujesz się decoupagem. Moja siostra ma kilka książek, może chcesz pożyczyć?”. Jeśli rozmowa się rozwinie – spróbuj zaproponować spotkanie (również niezobowiązująco). Jeśli otrzymasz zbywającą odpowiedź („Nie, dzięki”) – to bardzo wyraźny znak, że po drugiej stronie nie leży głębsze uczucie.

Gdy on/ona daje sprzeczne sygnały

A co zrobić w sytuacji, gdy otrzymujesz sprzeczne sygnały ze strony tej drugiej osoby? Na przykład: jednego dnia trzyma cię za rękę i mówi: „Wiesz, jesteś chyba najfajniejszą osobą, jaką znam”, a drugiego nawet nie odpowiada na smsa albo nie podchodzi do ciebie na korytarzu szkolnym. Takie zachowanie może być bardzo mylące i… frustrujące. Co zatem z tym zrobić?

Jednym z pomysłów jest – ponownie – zapytanie wprost „Wyjaśnij mi, dlaczego zachowujesz się w taki zmienny sposób?”. To zadanie może być trudne, ale w rzeczywistości takie nie jest. Kiedy zapytamy bezpośrednio, osoba pytana będzie zmuszona do konkretnej odpowiedzi. Jeśli będzie nią wyśmianie sprawy – to jasna informacja, że stanowimy raczej… rodzaj zabawki. Jeśli natomiast usłyszymy przeprosiny, może warto porozmawiać o tym, co powinno się zmienić i czy w ogóle chcecie być razem.

Innym pomysłem jest niepozwalanie na takie traktowanie. Jeśli jednego dnia przytulamy się do chłopaka lub dziewczyny, drugiego pozwalamy się ignorować, a trzeciego idziemy razem do kina – dajemy jasną informacje: „traktuj mnie, jak chcesz”. Zamiast tego, nie pozwalaj na żarciki lub nie idź na spotkanie. Powiedz wprost: „Wczoraj dałaś/łeś mi do zrozumienia, że nie jestem dla ciebie kimś istotnym, więc wybacz, ale mam swoje plany”. To, co będzie działo się potem, będzie odpowiedzią na twoje pytanie – jeśli nastanie cisza, widocznie jemu lub jej na tobie nie zależy.

Gdy kocha – znajdzie sposób

Czasem, gdy zastanawiamy się, czy sprzecznie interpretujemy jakieś sygnały, warto przypomnieć sobie stare powiedzenie, które mówi, że zakochana osoba poruszy niebo i ziemię, by być z obiektem swojej miłości. A w dzisiejszej rzeczywistości można odczytać to jako „z pewnością odpisałby ci na smsa”.

Więcej w kategorii Podrywanie

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.