Połącz się z nami

Oznaki, że chłopak nie będzie traktować cię dobrze

Podrywanie

Oznaki, że chłopak nie będzie traktować cię dobrze

Spotkałaś chłopaka i jesteś pewna, że to ten jeden, jedyny? To wspaniała wiadomość! Zanim jednak rozkochasz się na dobre, sprawdź, czy przypadkiem on nie przejawia pewnych oznak. Takich, które świadczą o tym, że to nie będzie dobry związek.

Już teraz jest zazdrosny i ma ochotę cię kontrolować.

Jeśli nie odpisujesz, to dopytuje, co robiłaś. Jest „czarująco” zazdrosny, kiedy rozmawiasz z jakimkolwiek innym chłopakiem. Może już nawet złapałaś go na czytaniu twoich smsów. I zawsze wie, kto polubił twoje zdjęcie na FB („kto to jest ten Maciej?”). O tym, dlaczego to źle wróży, mówi Aldona:

– Miałam kiedyś takiego chłopaka. Zapowiadało się niewinnie – był tak uroczo zazdrosny, czułam się atrakcyjna i kochana. Zawsze po mnie przychodził, był blisko, nie pozwalał na długie przesiadywanie z innymi. Żartował, że jest zazdrosny o moją przyjaciółkę. Po trzech miesiącach związku jego zazdrość zaczęła mi przeszkadzać, po pięciu otwarcie mnie kontrolował i urządzał awantury. Nie mógł odpuścić nawet po zerwaniu, musiałam go nastraszyć własnym ojcem – wspomina Aldona.

Ciągle się chwali.

Możesz nie zwracałaś na to uwagi, więc teraz się zastanów – czy nie jest czasem tak, że wszystkie wasze rozmowy koncentrują się… na jego osobie? Jaki to nie jest super, co zrobił, co planuje, do jakiego fryzjera chodzi, co osiągnął, dlaczego jest lepszy, niż inni… to zły znak. Najwyraźniej masz do czynienia z narcyzem. I o samo chwalenie się nie jest takie złe, to ten chłopak będzie ślepy na twoje potrzeby. Zawsze będziesz musiała go przepraszać, brać winę na siebie, mówić o jego cudowności… to trudne i męczące.

Obwinia wszystkich za swoje błędy.

Oblał sprawdzian, bo nauczyciel wymyślił pytania, o których nie miało być mowy. Dostał szlaban, bo ma głupich rodziców. Wyrzucili go z wakacyjnej pracy, bo nie mają poczucia humoru albo odrobiny luzu. Brzmi znajomo?

Na początku może nie być źle, ale z czasem to obwinianie przerzuci się na ciebie. Zapomnij, że on cię kiedyś przeprosi. Wszystko będzie twoją winą, nawet, jeśli cię zdradzi. Taki typ, nic nie zrobisz.

Działa w desperacji.

Powiedzmy, że nie chcesz z nim się spotkać. Będzie tak długo walczył  i tak różnymi sposobami, że w końcu dla świętego spokoju pójdziesz na tę randkę. Wiemy, to brzmi jak uroczy początek romantycznej komedii, ale pamiętaj, że życie to nie film. Takie postępowanie świadczy o tym, że ten chłopak nie akceptuje słowa „nie”. Może to prognozować rozwój wypadków taki, jak u Sylwii:

– Zaczęło się od seksu. Mój chłopak nie chciał zrozumieć, że nie jestem gotowa. Robił wszystko, żeby mnie przekonać, jakby to była jego jakaś chora ambicja. W końcu z nim zerwałam. Tego też nie mógł pojąć i zaakceptować. Zachowywał się, jakby wszystko zależało od jego działań i wysiłków, nie rozumiał słowa: „nie!”. Musiałam w końcu postraszyć go policją, zaczęłam się go bać. A zaczęło się tylko od tego, że zachwyciłam się tym, jak rozpaczliwie zależało mu na randce ze mną! – podkreśla Sylwia.

Obgaduje swoich przyjaciół i znajomych.

Byłaś świadkiem, jak on najpierw śmiał się z przyjaciółmi, a chwilę później obsmarowywał ich za plecami? Zastanów się kilka razy, zanim znowu pójdziesz na randkę z tym kolesiem. Jest nielojalny i to mocno! Na 100% będzie taki także wobec ciebie, bo po prostu nie cechuje się lojalnością. Poza tym jest dwulicowy, to zawsze źle wróży.

Drwi z wszystkiego i wszystkich.

Z kobiety w hipermarkecie, z kelnerki, z bezdomnego, z cichego towarzystwa w szkole – naśmiewa się z każdego. To znaczy tylko jedno: ten koleś nie ma za grosz poczucia pewności siebie, więc poprawia sobie samoocenę przez gnębienie innych. Dlaczego to złą wróżba dla związku? Cóż, zgadnij, jak będzie traktował niedługo i ciebie…

Bywa naprawdę agresywny.

Jeśli byłaś już świadkiem jego wybuchu złości i ten wybuch cię przeraził… to uciekaj, kochana. Z tej mąki nie będzie chleba, a na pewno nie dobrego związku. Chłopak, który już na początku związku nie potrafi kontrolować swojej agresji, pokaże później, co naprawdę potrafi. Bądź czujna.

Bardzo źle mówi o swoich dziewczynach.

Używa przy tym słów, których tutaj nie powtórzymy. Jeśli mowa o jednej dziewczynie – tylko zachowaj czujność. Jeśli o każdej swojej eks wypowiada się w tym samym tonie – wiej. Najwyraźniej chłopak nie rozumie, ze zawsze są dwie strony konfliktu. Zepsuje ci opinię, kiedy już się rozstaniecie.

Zmienia osobowość w różnym towarzystwie.

Patrzysz, jak zachowuje się w gronie znajomych i nie wierzysz własnym oczom? To bardzo niedobry znak. Jeśli on dopasowuje się do otoczenia jak kameleon to znaczy, że przy tobie też nie jest sobą. Nie wiesz więc tak naprawdę, z kim się spotykasz. Nie ma co ryzykować, prawda?

Więcej w kategorii Podrywanie

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.