Połącz się z nami

Czy on cię zdradza? Sygnały ostrzegawcze!

Związki

Czy on cię zdradza? Sygnały ostrzegawcze!

Zastanawiasz się, czy on jest wierny? Boisz się, ze on Cię zdradza? Może jesteś „po prostu zazdrosna”, a może zwyczajnie doszły cię słuchy o tym, że twój chłopak może mieć kłopoty z byciem tylko z tobą? Niezależnie od przyczyn, dla których się nad tym zastanawiasz, warto poznać sygnały świadczące o tym, że ktoś tutaj przyprawia ci rogi.

Takie znaki warto znać nawet w sytuacji, gdy nie jesteś jeszcze w związku – ot, na przyszłość. Co zatem powinno wzbudzić twoją czujność?

Oznaki, że on cię zdradza

„Kochanie, dzisiaj nie mogę”

Pierwszym sygnałem ostrzegawczym świadczącym o tym, że on cię zdradza, powinno być to, że twój chłopak nagle zaczyna mieć duże trudności z tym, aby…znaleźć dla ciebie czas. Do tej pory spotykaliście się często, a teraz nagle on zaczyna mieć ciągle jakieś zajęcia? W dodatku wydają ci się one dziwne (np. nagle wszystkim pomaga albo ciągle źle się czuje). Nie lekceważ tego – to może świadczyć o tym, że on po prostu zajmuje się… kimś innym.

Pamiętaj jednak, że to nie jest jasna informacja. Może naprawdę twój chłopak miał rozmowę z tatą, który poprosił go o częstszą pomoc albo zwyczajnie wziął się do nauki, bo ma z czymś kłopoty? Warto się najpierw upewnić.

„Zostaw mój telefon!”

Podejrzane jest także zachowanie „wokół telefonu”. Na przykład – on do tej pory nie miał nic przeciwko temu, że dla zabawy sprawdzałaś jego komórkę albo po prostu z niej korzystałaś w różnych celach. A nagle… bardzo jej broni i wyraźnie nie chce, abyś do niej zajrzała. Albo ciągle trzyma ją przy sobie – nawet na sekundę nie położy jej na stoliku, chociaż wcześniej ciągle ją tam trzymał. W końcu – podejrzane jest także to, gdy on ciągle odbiera telefony i wychodzi na krótkie rozmowy. Zwłaszcza, jeśli do tej pory nic takiego się nie działo.

I w tej sytuacji musisz jednak uważać, aby nie wyjść na „panikarę”. Może przecież być tak, że on właśnie przygotowuje dla ciebie wielką niespodziankę urodzinową i w smsach z kimś innym obmyśla jej plan. Albo rozmawia z kimś na ten temat i dlatego nie chce odbywać tych rozmów przy tobie. Nie wszystko jest takie, na jakie wygląda.

„No zostaw mnie…”

Nieco dziwną może wydać ci się sytuacja, w której on, do tej pory lubiący przytulanie i całusy, nagle widocznie nie ma na nie ochoty… Cóż, powodem może być fakt, że po prostu, mówiąc wprost, już otrzymał gdzieś swoją „porcję czułości”. I nie ma ochoty na więcej. To jedna z pewniejszych oznak zdrady.

Z drugiej strony, przyczyny mogą być też inne. Może ostatnio źle się czuje? Albo w jego domu dzieje się coś, co nie pozwala mu spokojnie cieszyć się randką? Jeśli jest to jedyny niepokojący cię „objaw zdrady” to dowiedz się najpierw, czy przypadkiem przyczyna nie jest poważniejsza. I zamiast się obrażać, zapytaj: „Kochanie, czy coś cię martwi?”

„Życzliwie donoszę”

Ostatnia opcja jest taka, że po prostu dowiadujesz się, że ktoś widział twojego chłopaka z jakąś dziewczyną albo po prostu dostajesz anonimowego smsa o wiadomej treści. W takiej sytuacji została postawione 16-letnia Ewelina:

– Kiedyś byłam z takim chłopakiem, Irkiem. Byliśmy ze sobą już rok, kiedy nagle dostałam smsa z jakiegoś obcego numeru, że Irek spotyka się z innymi dziewczynami i nie są to tylko spotkania „koleżeńskie”. Na początku w ogóle w to nie wierzyłam, ale z czasem… cóż, ziarenko niepewności zostało zasiane. I pewnego dnia, gdy wiedziałam, że Irek idzie na imprezę, wysłałam „na przeszpiegi” moją koleżankę. Okazało się, że to wszystko była prawda i on mnie zdradza! Dzisiaj już oczywiście nie jesteśmy razem – dodaje Ewelina.

Pamiętaj jednak, aby nie wierzyć w takie wieści „automatycznie”. Może się przecież okazać, że zwyczajnie ktoś ci zazdrości twojego szczęścia i postanowił je zniszczyć. A twoja reakcja pokazująca brak zaufania może temu sprzyjać. Sprawdź zatem wszystko tak, jak zrobiła to Ewelina.

On mnie zdradza?!? Tylko spokojnie!

Jeden niepokojący sygnał nie musi świadczyć o jego zdradzie. Ale z drugiej strony, gdy „wszystko” zaczyna się zmieniać i czujesz, że przyczyną może być ktoś trzeci – dyskretne sprawdź, czy on jest uczciwy.

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Związki

 • Psychologia

  Co zorganizować na Walentynki?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Do Walentynek już niewiele czasu, a wiele osób przygotowania zostawia na dosłownie ostatnią chwilę. Innymi słowy,...

 • Intymność

  Jestem prawiczkiem i wstydzę się tego!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam poważny problem. Chodzi o to, że planujemy z moją dziewczyną ten pierwszy raz. Wiem, że...

 • Psychologia

  Kocham dziewczynę mojego brata

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Pomóżcie, jestem w rozsypce. Mam olbrzymi problem i naprawdę nie wiem, co robić. Chodzi o to,...

 • Związki

  Zazdrość o byłego partnera

  Autor: Redakcja TeenZone

  Michał, 17 lat: Jestem ze swoją dziewczyną od czterech miesięcy. Wszystko na początku było pięknie, dobrze...

 • Związki

  Pierwszy pocałunek – co zrobić aby był idealny?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Czekasz na niego już bardzo, bardzo długo. I gdy w końcu następuje… czujesz zawód. Dlaczego? Cóż,...

Do góry