Połącz się z nami

Mój chłopak zbyt szybko planuje naszą przyszłość!

Związki

Mój chłopak zbyt szybko planuje naszą przyszłość!

Czy może być coś wspanialszego, niż pewność, że nasz ukochany chłopak traktuje nas poważnie i jesteśmy dla niego całym światem? Przecież to oczywiste marzenie niemal każdej dziewczyny! Niestety, także i na tym polu mogą pojawić się problemy. Na przykład takie, gdy on planuje waszą przyszłość trochę… zbyt szybko i intensywnie.

Prawie każda nastolatka marzy o ślubie, domu i dzieciach, ale… raczej „kiedyś”. Nie chcemy zakładać rodziny już tutaj, zaraz – podczas gdy on wyraźnie i coraz częściej wspomina o wspólnym zamieszkaniu już na studiach. Co robić w takiej sytuacji?

Czy naprawdę masz powód do zmartwień?

Najpierw musisz zastanowić się, czy faktycznie masz powód do zmartwień i podjęcia pewnych działań. Sam fakt, że on czasem powie: „my planujemy trójkę dzieci, prawda kochanie?”, jeszcze o niczym nie świadczy! To nawet miło, że myśli o was w kontekście przyszłości, ale pewnie sam nie myśli o dzieciach na „już, teraz”. Poza tym często są to żarty.

Co zatem świadczy o tym, że coś jest jednak na rzeczy i on myśli o was zbyt poważnie? Przykład znajdziesz we wspomnieniach 18-letniej Wiktorii:

– Z moim chłopakiem jestem od dwóch lat. Za rok wybieramy się na studia i niestety okazało się, że mamy nieco inną wizję dotyczącą tego, jak będzie wówczas wyglądał nasz związek. Dodam, że chcemy iść na tę samą uczelnię. No i Maciek, mój chłopak, wymyślił sobie, że wynajmiemy razem jakieś mieszkanie i od początku studiów zamieszkamy w nim razem. Na początku zbywałam to milczeniem, myślałam, że mu przejdzie – bo ja chcę zamieszkać w akademiku, raczej bez niego. Ale kiedy zaczął mówić coś o ślubie na drugim roku, to już poczułam, że musimy porozmawiać i wyjaśnić te kwestie. Miałam rację – Maciej zaczął już rozmawiać z wujkiem o możliwości wynajęcia nam mieszkania! – wspomina Wiktoria.

Przypadek Wiktorii pokazuje, że na pewno warto porozmawiać z ukochanym w momencie, kiedy zaczyna on dość często powtarzać jedno i to samo („Kiedy już zamieszkamy razem”, „W naszym mieszkaniu”), kiedy opowiada innych o „waszych” planach („myśleliśmy o mieszkaniu dwupokojowym”), gdy zaczyna proponować seks bez zabezpieczenia albo odkładać pieniądze na… ślub.

„Mam nieco inne plany” – jak z nim porozmawiać?

Sprawa jest bardzo delikatna i wymaga specjalnego potraktowania. Chłopak może poczuć się bowiem bardzo urażony, gdy dowie się, że twoje plany nie są tak sprecyzowane, a jego z kolei budzą w tobie niepokój. Albo gdy powiesz: „Słuchaj, ja chcę się wyszaleć i zamieszkać w akademiku” – może to zrozumieć jako informację, że chcesz się wyszaleć… z kimś innym.

Jak zatem z nim rozmawiać? Najlepiej będzie, gdy podejmiesz temat, gdy będziecie zrelaksowani i spokojni. Powiedz wprost – „nie zrozum mnie źle, ale chciałabym nieco inaczej zaplanować naszą przyszłość. Chciałabym najpierw zamieszkać w akademiku, nacieszyć się jeszcze randkami z tobą, poznać ciekawych ludzi – i to wcale niekoniecznie innych facetów, po prostu nowych znajomych.” Nie wspominaj może, że ślub to raczej za dziesięć lat , powiedz lepiej, że przecież czas studiów szybko zleci i potem pomyślicie.

Ważny jest także moment samej reakcji na ewentualne plany chłopaka. Warto je ukrócić… w zarodku. Innymi słowy, kiedy on mówi „my po studiach chcemy wynająć mieszkanie” czy „myślimy o ślubie jakoś za rok”, to nie mów „Jeszcze zobaczymy”. W ten sposób dajesz mu niepotrzebne nadzieje, o czym mówi Piotr:

– Myślałem, że od razu po liceum zamieszkam razem z Iwoną. Ona mówiła często „No, jeszcze to uzgodnimy”, a ja myślałem, że chodzi jej o szczegóły. Dopiero po ukończeniu szkoły okazało się, że ona planuje ślub i wspólne zamieszkanie dopiero gdzieś za pięć lat. Poczułem się oszukany i bardzo rozczarowany. Czemu nie powiedziała mi od razu? Nie robiłbym z siebie głupka – mówi Piotrek.

Nie ustępuj!

Pamiętaj, że nawet, jeśli on ci powie, że dla niego to koniec związku – nie ustępuj. Zamieszkanie z kimś na siłę albo planowanie wspólnej przyszłości wcześniej, niż masz na to ochotę, najczęściej doprowadza do wielu kłótni i w efekcie faktycznie do zakończenia znajomości.

Więcej w kategorii Związki

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.