Połącz się z nami

Mój chłopak mnie bije!

Psychologia

Mój chłopak mnie bije!

Marta, 16 lat: Bardzo kocham swojego chłopaka, jesteśmy ze sobą już ponad dwa lata. Niestety, już któryś raz zdarzyło mu się mnie uderzyć jak się kłóciliśmy. Bardzo źle się z tym czuję, bo wiem, że nie zasługuję na takie traktowanie. On za każdym razem przeprasza, mówi mi, że mnie kocha, że mu na mnie zależy, nie ma nikogo na świecie, że to się nie powtórzy i ja mu wybaczam. Nie chcę jednak aby mnie tak traktował. Co mam zrobić gdy mój chłopak mnie bije?

Miłość to bardzo silny stan emocjonalny, szczególnie w wieku nastu lat, gdy szaleją hormony a wszelkie uczucia przeżywamy ze zdwojoną siłą. Niekiedy, gdy nam na kimś bardzo mocno zależy, miłość przesłania nam jego wady i zdroworozsądkowe myślenie. Kluczem do zrozumienia siebie i otaczającego świata jest próba zimnego spojrzenia na rzeczywistość.

To, że kochasz swojego chłopaka, nie oznacza, że może Cię źle traktować a już na pewno nie może Cię bić. Związek dwojga ludzi polega na wzajemnym zaufaniu. W momencie gdy jedna ze stron wykorzystuje przemoc psychologiczną bądź fizyczną, nie jest to związek tylko toksyczny układ z którego trzeba się jak najszybciej wyrwać. Pamiętaj – to, że Twój chłopak Cię bije jest sygnałem do natychmiastowego działania.

Powinnaś bezwzględnie zerwać tę znajomość – Twój chłopak najwyraźniej nie panuje nad sobą i ma problem z wyrażaniem własnych emocji. To nie jest Twoja wina, powinnaś o tym wiedzieć. Nie usprawiedliwiaj go w swoim umyśle – nawet największa kłótnia między partnerami, zbyt wiele gorzkich słów, nie jest usprawiedliwieniem rękoczynów.

Oczywiście, darzysz go uczuciem, więc początkowo może być Ci bardzo trudno. Pamiętaj jednak w tym wszystkim o sobie – masz prawo do szczęścia i kogoś, kto będzie Cię traktował tak jak na to zasługujesz i nigdy nie podniesie na Ciebie ręki. Gdyby Twój chłopak po zerwaniu posunął się dalej – groził Ci lub co gorsza znów uderzył, nie wahaj się w takiej sytuacji powiadomić o zaistniałej sytuacji rodziców bądź zaufaną, starszą osobę.

Mój chłopak mnie uderzył ale mówi, że mnie kocha!

To nie słowa świadczą o uczuciach ale czyny i to jak nas traktuje nasz partner. Przemoc psychiczna jak i fizyczna jest wynikiem braku dojrzałości emocjonalnej, nadmiernej agresji a często także chęci dominacji nad partnerem. W momencie gdy zdarza się taka sytuacja, gdy Twój własny chłopak Cię uderzył, powinnaś natychmiast zakończyć tę relację. Nigdy nie masz gwarancji na to, że sytuacja się nie powtórzy, a kolejny raz możesz odczuć jeszcze boleśniej. Nie warto usprawiedliwiać chłopaka, który bije własną dziewczynę – jego nadmierna agresja i skłonność do rękoczynów nigdy nie jest Twoją winą.

Więcej w kategorii Psychologia

 • Psychologia

  Związek przez internet

  Autor: Redakcja TeenZone

  Olga, 16 lat: Poznałam przez internet fajnego chłopaka. Rozmawiamy codziennie od prawie sześciu miesięcy. Czuję, że...

 • Psychologia

  Jestem nudną osobą, bo nie mam hobby

  Autor: Redakcja TeenZone

  Posiadanie hobby jest obecnie bardzo modne, zwykle nie nazywa się już nawet hobby, ale „pasją”. Problem...

 • Psychologia

  Jak wytrzymać wakacyjną rozłąkę?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Na dworze robi się piękniej i piękniej, wiosna już jest, a zatem i lato nadchodzi wielkimi...

 • Nałogi

  Dopalacze – jak odmówić?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Moich znajomych bardzo kręcą dopalacze – raz na jakiś czas, na imprezach najczęściej, sięgają po jakieś...

 • Psychologia

  Wzajemna nieśmiałość – jak ją pokonać?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam dość poważny problem z pewną dziewczyną. Otóż ona bardzo mi się podoba i mam wrażenie,...

Do góry