Połącz się z nami

Kocham dziewczynę mojego kolegi

Przyjaźń

Kocham dziewczynę mojego kolegi

Piotrek, 16 lat: Zakochałem się, jednak problem polega na tym, że jest to dziewczyna mojego najlepszego przyjaciela. Z jednej strony nie chcę go zranić, bo nie wypada takich rzeczy robić kumplowi, z drugiej nie mogę przestać o niej myśleć. Staram się unikać wspólnych spotkań i kontaktów z nią, jednak ona sama nawiązuje kontakt ze mną jak tylko go ucinam. Co więcej, mam wrażenie, że chciałaby naszą znajomość rozwijać za plecami mojego kumpla.

Nikt nie chciałby być pomiędzy miłosnym młotem, a kowadłem. Z jednej strony serce wyrywa się na widok tej dziewczyny, z drugiej zaś rozum ostudza nasze emocje, gdy widzimy szczęśliwie zakochanego przyjaciela. Problem w tym, czy posłuchać głosu serca, czy rozumu. Chociaż zdarzają się tacy, którzy bez skrupułów „odbili” by dziewczynę kumpla, większość ma duże wątpliwości jak postąpić – w końcu to niepisany kodeks przyjaciół, którego nikt nie chce złamać.

Zanim trzeba będzie zdecydować czy działamy w tej sprawie czy próbujemy wyciszyć nasze uczucia, ważne jest by dokładnie przeanalizować wiele kwestii. Czy to zauroczenie, czy coś więcej? Czy przyjacielowi zależy na dziewczynie i myśli o związku z nią bardzo poważnie? Jak dziewczyna zachowuje się wobec niego – czy woli spędzać czas właśnie z Tobą? Te wszystkie pytania, które kłębią się w głowie, trzeba zadać sobie i znaleźć na nie odpowiedź. Być może to co teraz czujemy do dziewczyny to zwykłe zauroczenie i minie po kilku tygodniach. Jeśli jednak tak się nie stanie trzeba przeanalizować i zastanowić się co jest dla nas ważniejsze: przyjaźń czy miłość. W takiej sytuacji nie da się wybrać obu rzeczy – nie robiąc nic wybierzemy przyjaźń, a gdy postanowimy poznać bliżej dziewczynę, stawiamy tę przyjaźń na szali ( na rzecz miłości).

Rozmowa z przyjacielem i jego dziewczyną to dobry krok w stronę rozeznania się w sytuacji. Możemy podpytać przyjaciela, niby w żartach, jak mu się układa w związku i czy bardzo zależy mu na dziewczynie. Być może kolega wyjawi nam, że „to nie jest to”. Nie oznacza to zaraz, że możemy pobiec do dziewczyny i uciec z nią w siną dal… Jej okazywanie uczuć może okazać się zdradliwe – wydaje Ci się, że macie się ku sobie? Być może jest po prostu bardzo towarzyska i stara się być miła dla kolegów swojego ukochanego? Jeśli jednak wysyła wyraźne sygnały, że jest zainteresowana czymś więcej niż przyjaźnią warto spytać ją, przy dwuznacznej sytuacji sam na sam, wprost o jej zamiary i czy czuje się szczęśliwa w obecnym związku z naszym przyjacielem. W sytuacji, gdy dziewczyna wyprze się wszystkiego nie pozostaje nam nic innego jak odsunąć się w cień i nie rujnować szczęśliwego związku…

Chociaż odbijanie dziewczyny, kumplowi jest niemoralne, a rozbijanie cudzych związków jest nieprzyzwoite, trzeba się mocniej zastanowić czy gra jest warta świeczki. O ile para jest szczęśliwie w sobie zakochana, wpychanie się na siłę pomiędzy zakochanych jest najgorszą rzeczą jaką można zrobić – zaprzepaścimy nie tylko szanse na miłość, ale stracimy także przyjaciela. Wyłącznie w przypadku, gdy oboje – i dziewczyna i chłopak – mają już dość związku, w którym tkwią można zacząć „działać”. Niemniej jednak, przyjaźń nadal może nie przetrwać takich zawirowań – w końcu zamiast pocieszać kumpla po rozstaniu, będziemy zajmować się jego ex-dziewczyną…

Więcej w kategorii Przyjaźń

 • Sposób na zołzy Sposób na zołzy

  Przyjaźń

  Sposób na zołzy

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mój wielki problem polega na tym, że… chyba jestem prześladowana. A dokładniej – mam problemy w...

 • Zakochał się we mnie przyjaciel mojego chłopaka Zakochał się we mnie przyjaciel mojego chłopaka

  Podrywanie

  Zakochał się we mnie przyjaciel mojego chłopaka

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Pomóżcie! Mam poważny problem. Chodzi o to, że zakochał się we mnie najlepszy przyjaciel mojego chłopaka....

 • Zakochani w tej samej dziewczynie Zakochani w tej samej dziewczynie

  Przyjaźń

  Zakochani w tej samej dziewczynie

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Pomocy! Mam wielki problem. Mianowicie, chodzi o dziewczynę. Jakiś czas temu do naszej klasy dołączyła Zuza....

 • Nazywają mnie lesbijką! Nazywają mnie lesbijką!

  Przyjaźń

  Nazywają mnie lesbijką!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Chyba potrzebuję pomocy. Chodzi o to, że moją przyjaciółką jest Ola. Znamy się od dwóch lat,...

 • Moja przyjaciółka to plotkara! Moja przyjaciółka to plotkara!

  Przyjaźń

  Moja przyjaciółka to plotkara!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Magda, 17 lat: Z moją przyjaciółką jestem nierozłączna praktycznie od dzieciństwa, jednak przez ostatnie miesiące bardzo...

 • Dwie przyjaciółki i jeden chłopak Dwie przyjaciółki i jeden chłopak

  Przyjaźń

  Dwie przyjaciółki i jeden chłopak

  Autor: Redakcja TeenZone

  Kasia, 16 lat: Mam mega problem! Ja i moja przyjaciółka zakochałyśmy się w tym samym chłopaku!...

 • Jak zerwać z siostrą… przyjaciela? Jak zerwać z siostrą… przyjaciela?

  Przyjaźń

  Jak zerwać z siostrą… przyjaciela?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Pomóżcie! Mam ogromny problem. Mianowicie chodzi o to, że od trzech miesięcy spotykam się z Kasią...

 • Moja przyjaciółka ciągle mnie kopiuje Moja przyjaciółka ciągle mnie kopiuje

  Przyjaźń

  Moja przyjaciółka ciągle mnie kopiuje

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam fajną przyjaciółkę, Anię. Znamy się już od kilku lat, teraz poszłyśmy do nowej szkoły. I...

 • Toksyczni znajomi – unikaj ich jak ognia! Toksyczni znajomi – unikaj ich jak ognia!

  Przyjaźń

  Toksyczni znajomi – unikaj ich jak ognia!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Dobrze jest mieć przyjaciela. Czasami jest jednak tak, że choć żyjemy z kimś blisko, to podświadomie...

 • Swatanie przyjaciółki – czy to dobry pomysł? Swatanie przyjaciółki – czy to dobry pomysł?

  Przyjaźń

  Swatanie przyjaciółki – czy to dobry pomysł?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Moja przyjaciółka ciągle nie ma chłopaka. Jest ładna, mądra i sympatyczna, więc trochę tego nie rozumiem....

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.