Połącz się z nami

Jak stać się lubianym?

Przyjaźń

Jak stać się lubianym?

Bycie akceptowanym, lubianym i szanowanym jest jedną z największych potrzeb człowieka. Niemal każdy z nas, zwłaszcza w okresie lat „nastu” chce uznania w grupie rówieśników, czystej sympatii. Niektórzy oczywiście twierdzą, że to nieprawda, że im jest to obojętne, ale najczęściej albo nigdy nie byli odrzuceni albo po prostu kłamią.

Tak czy inaczej, jeśli masz jakiś kłopot z akceptacją w szkole albo w innej grupie – dowiedz się, jak to zmienić. Kogo ludzie lubią, tak po prostu, a kogo instynktownie unikają?

Chcesz być lubianym? Te cechy się ceni!

Oto kilka bardzo ważnych cech. Jeśli możesz je sobie przypisać – to świetnie. Jeżeli nie, postaraj się coś zmienić, a twoje kłopoty ze znajomymi z pewnością się skończą.

Poczucie humoru
O tak, wszyscy uwielbiamy poczucie humoru! Nie ma nic przyjemniejszego, niż spędzanie czasu z kimś, kto potrafi głośno roześmiać się z czyjegoś żartu, ale też śmieje się z samego siebie i wymyśli od czasu do czasu jakiś świetny dowcip. Z kolei traktowanie życia bardzo poważnie to prosty sposób na to, żeby zniechęcić do siebie innych ludzi.

Myślenie o innych
Innymi słowy, zapytanie o samopoczucie, pamiętanie o czyichś ważnych sprawach – wszystko to sprawia, że jesteśmy bardziej lubiani. Co „wypada” najlepiej?

Przede wszystkim pamięć. To, że pamiętasz, że ktoś ma urodziny i kupisz mu drobiazg, że zapytasz, jak wizyta u dentysty albo postęp remontu w domu. Pytaj, interesuj się innymi, zamiast po prostu skupiać się tylko na sobie.

Pomocna dłoń
Bardzo, bardzo nie lubimy egoistów i „ciągnie” nas do ludzi, którzy są chętni do pomocy – taka już nasza natura. Jeśli chcesz być lubiany, bądź pomocny – to proste. Zaproponuj wsparcie na sprawdzianie (ale bez przesady, nie zawsze – nie daj się wykorzystywać), podziel się kanapką, pomóż komuś, gdy widzisz, że naprawdę sobie z czymś nie radzi. Zapunktujesz!

Słuchanie, zamiast ciągłego mówienia
Wiemy, powtarzamy się, ale… ludzie naprawdę lubią być wysłuchanymi! Uwielbiamy tych, którzy wyglądają na naprawdę zainteresowanych tym wszystkim, co do nich mówimy. Dzięki temu wzrasta nasza poczucie własnej atrakcyjności i co się z tym wiąże – sympatia do słuchającej nas osoby. Zatem słuchaj, oczywiście nie do przesady – nie dopytuj natrętnie o szczegóły. Rób to z wyczuciem!

Pewność siebie
Jeżeli nie masz zbyt wysokiej pewności siebie, to koniecznie poćwicz. Wszystko dlatego, że ludzie naprawdę lubią tych, którzy są pewni siebie. Z jednej strony bardzo ich szanują, czasem czują się przytłoczeni tą pewnością, ale też bardzo lubią. Pewni siebie ludzie są trochę jak magnes! Ponadto, pokażesz innym, że można się wyróżniać.

Jak to zrobić? Mów to, co myślisz (ale nie obrażaj), sprzeciw się czasami grupie, pokazując, że masz inne zdanie na jakiś temat, nie bój się kontaktów z innymi ludźmi. Mów to, co myślisz!

Nigdy nie będziesz lubiany gdy jesteś jak..

A czego nie robić? Cóż, niestety tutaj również mamy kilka punktów – oto szczególne typy ludzi, którzy rzadko (prawie nigdy) cieszą się sympatią innych.

Chwalipięta
„Bardzo często jeżdżę za granicę, super sprawa”, „Koniecznie idź na zakupy do Zary!”, „Obczaj mój nowy telefon – nigdy takiego nie zdobędziesz” – to stałe teksty chwalipięt. Uważają, że jeśli dużo mają, to są dużo warci. Nie mają pojęcia, że inni oceniają ich bardzo krytycznie. I zwyczajnie ich nie lubią.

Król publiczności
Zawsze musi być w centrum uwagi. Kiedy ktoś opowiada dowcip, ten go kończy. Na imprezie jest najgłośniejszy albo najgłośniejsza. Podrywa wszystkich (często skutecznie). Zawsze musi mieć rację i być „naj, naj, naj”. I choć wydaje się, że wszyscy jej lub jemu zazdroszczą, to tak naprawdę… jest mało lubiany.

Plotkarz
Z Anią nadaje na Julię, z Julią na Anię. Plotkuje o facetach, o dziewczynach i o swojej najlepszej przyjaciółce też powie kilka krytycznych słów. Nikomu nie przepuści. I nawet nie domyśla się, że reszta niekoniecznie ją przez to lubi. Oczywiście nie potrafi dochować żadnego sekretu – tajemnice to najlepsze „kąski”.

Ponurak
Szkoła jest do bani, pogoda lipna, znajomi nudni, rodzice beznadziejni. Na imprezę nie pójdzie, na kawę też nie, nie pożyczy bluzki i w ogóle żyje pod wielką, ponurą chmurą pt. „Nienawidzę życia”. Męczące typy, z którymi naprawdę trudno jest utrzymać dłuższą znajomość.

Kłamca
Choć wydaje mu się, że jest świetny w swoich kłamstwach, szybko wychodzi na jaw, że nie. Traci przez zaufanie znajomych i ich sympatię. Nikt mu już nie ufa i nie zmienia się to bardzo szybko.

Jak być lubianym? Możesz być sobą lub… zmienić się!

Jeśli „bycie sobą” oznacza dla ciebie bycie jednym z powyższych „złych” typów, to się zmień. Ale jeśli nie – to po prostu bądź sobą, a ludzie na pewno zaczną cię lubić. Powodzenia!

Więcej w kategorii Przyjaźń

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.