Połącz się z nami

Zakochał się we mnie przyjaciel mojego chłopaka

Podrywanie

Zakochał się we mnie przyjaciel mojego chłopaka

„Pomóżcie! Mam poważny problem. Chodzi o to, że zakochał się we mnie najlepszy przyjaciel mojego chłopaka. Już od początku naszej znajomości miałam wrażenie, że traktuje mnie wyjątkowo, ale wczoraj poprosił o spotkanie za szkołą i wyznał mi miłość. Powiedział też, że nieważny jest dla niego Kamil, czyli mój chłopak, a jego przyjaciel. Nie wiem teraz, co mam robić!” Iwona, 15l.

Gdy ktoś się w nas zakochuje, zwykle rodzi to przyjemne uczucia – zadowolenie i pewnego rodzaju satysfakcję. Czasem jednak czyjaś miłość nie cieszy, ale jest tylko i wyłącznie przyczyną poważnych kłopotów. I z całą pewnością mówimy o takiej sytuacji wtedy, kiedy zakochuje się w nas przyjaciel naszego ukochanego. Jak wybrnąć z tej sytuacji?

Twoje uczucia – czy jesteś ich pewna?

To pytanie, które musisz zadać sobie na początek. Czy jesteś pewna, że chcesz być dalej ze swoim chłopakiem? Całkowicie wykluczasz odwzajemnienie miłości do jego przyjaciela czy może przeciwnie – też szybciej bije ci serce, kiedy go widzisz? To bardzo istotne pytanie, które pomoże ci podjąć dalsze decyzje.

Gdy kochasz swojego chłopaka

Załóżmy, że kochasz swojego chłopaka, a jego przyjaciel jest ci zupełnie obojętny. Możesz wówczas nawet czuć oburzenie jego wyznaniem i brakiem lojalności – to naturalne. Pojawia się wówczas pytanie: co dalej? Czy zwyczajnie powiedzieć temu drugiemu: „Przykro mi, ale nie masz szans na coś pomiędzy nami” i zachować całą sytuację w sekrecie? A może po prostu wyznać prawdę swojemu chłopakowi?

Jedno jest pewne – i tak już nie będzie między waszą trójką „zwyczajnie”. Coś się zmieniło i nie da się tego cofnąć. Jeśli nawet wyjaśnisz przyjacielowi chłopaka, że go nigdy nie pokochasz, to nie będziecie już czuć się ze sobą swobodnie. I będziesz czuła wyrzuty sumienia, że nie powiedziałaś chłopakowi.

Radzimy, aby mimo wszystko powiedzieć ukochanemu. Jeżeli tego nie zrobisz, a on się w końcu dowie (różnych okazji może być wiele), to twojego chłopaka zaboli, że zataiłaś przed nim coś tak wielkiego. Wyobraź sobie sytuację odwrotną. Twoja przyjaciółka w tajemnicy przed tobą wyznaje miłość twojemu chłopakowi, mówi, że ty się nie liczysz i zrobi wszystko, by być z nim. Chciałabyś, aby on ci o tym powiedział, prawda?

W podobnej sytuacji stała Daria:

– Tak, mam podobne doświadczenia. Bliski kumpel mojego chłopaka zaczął mnie kiedyś podrywać. W dodatku oczerniał mojego Tomka, był masakrycznie nielojalny wobec niego. Postanowiłam powiedzieć o wszystkim mojemu chłopakowi – niech wie, z jakimi fałszywymi ludźmi się spotyka. Najpierw jednak nagrałam wyznania jego kumpla. I słusznie, bo ten tchórz oczywiście wyparł się wszystkiego. A tak sprawa jest czysta, a mój Tomek ufa mi bezgranicznie – mówi Daria.

Jeśli ty też czujesz coś do przyjaciela chłopaka…

A teraz przyjmijmy, że jesteś jednak w nieco gorszej sytuacji, ponieważ ty też czujesz coś do przyjaciela swojego chłopaka. Co najstraszniejsze, coś ci podpowiada, że z chęcią zamieniłaś chłopaków miejscami! Co w takiej sytuacji?

Przede wszystkim musisz uświadomić sobie bolesny fakt, że któregoś z was zabraknie już niedługo w tej małej paczce. Jeśli między tobą a przyjacielem chłopaka coś iskrzy, to on nie będzie mógł tego zaakceptować – to oczywiste. Nadejdzie więc koniec jakieś ważnego okresu w waszym życiu.

Ważne jest to, aby nie postępować pochopnie i po prostu… po świńsku. Pewnie kusi was, żeby sięgnąć po zakazany owoc i np. zacząć się spotykać już teraz, jeszcze zanim ty zerwiesz ze swoim chłopakiem. Postawmy zatem sprawę jasno – to ohydne, obrzydliwe i niesmaczne zachowanie. Takie rzeczy zawsze wychodzą na jaw, a wy zrobicie chłopakowi wielką krzywdę. Trudno o coś bardziej podłego, niż jednoczesna zdrada przyjaciela i ukochanej osoby.

Jeśli zatem chcecie być razem – ok, bądźcie. Ale cierpliwości! Najpierw zerwij ze swoim chłopakiem. Wyjaśnij mu, że już nie czujesz tego, co kiedyś. Że nie chcesz już z nim być. Potem poczekajcie – chociaż kilka tygodni, zanim zaczniecie się spotykać. Jego i tak to zaboli, ale nie poczuje się aż tak zdradzony i oszukany. A wy będzie czuli się w tej całej sytuacji odrobinkę lepiej. Z początku i tak nie będzie łatwo, ale zdecydowanie łatwiej, niż gdybyście oboje zdradzali bliską wam jednak osobę.

Więcej w kategorii Podrywanie

 • Podrywanie

  Jak zaprosić chłopaka?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Niedługo w naszym gimnazjum będzie bal i chciałabym zaprosić mojego kolegę, Tomka. Nie wiem tylko, czy...

 • Podrywanie

  Kocham kolegę… on ma dziewczynę

  Autor: Redakcja TeenZone

  Marta 17 lat: Od kilku tygodni jestem totalnie zakochana w moim koledze - świetnie się nam...

 • Podrywanie

  Pierwsza randka od A do Z

  Autor: Redakcja TeenZone

  Pierwsza randka dla wielu osób jest nie lada stresem, przecież tak często mówi się o tym,...

 • Podrywanie

  10 niepisanych zasad pierwszej randki!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Nie każda pierwsza randka musi się zwyczajnie udać – może się przecież okazać, że nie nadajecie...

 • Podrywanie

  Jak flirtować z dziewczyną?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Podoba mi się jedna dziewczyna w naszej szkole, Marlena. Nie mam jednak pojęcia, jak do niej...

Do góry