Połącz się z nami

Zakochał się we mnie przyjaciel mojego chłopaka

Podrywanie

Zakochał się we mnie przyjaciel mojego chłopaka

„Pomóżcie! Mam poważny problem. Chodzi o to, że zakochał się we mnie najlepszy przyjaciel mojego chłopaka. Już od początku naszej znajomości miałam wrażenie, że traktuje mnie wyjątkowo, ale wczoraj poprosił o spotkanie za szkołą i wyznał mi miłość. Powiedział też, że nieważny jest dla niego Kamil, czyli mój chłopak, a jego przyjaciel. Nie wiem teraz, co mam robić!” Iwona, 15l.

Gdy ktoś się w nas zakochuje, zwykle rodzi to przyjemne uczucia – zadowolenie i pewnego rodzaju satysfakcję. Czasem jednak czyjaś miłość nie cieszy, ale jest tylko i wyłącznie przyczyną poważnych kłopotów. I z całą pewnością mówimy o takiej sytuacji wtedy, kiedy zakochuje się w nas przyjaciel naszego ukochanego. Jak wybrnąć z tej sytuacji?

Twoje uczucia – czy jesteś ich pewna?

To pytanie, które musisz zadać sobie na początek. Czy jesteś pewna, że chcesz być dalej ze swoim chłopakiem? Całkowicie wykluczasz odwzajemnienie miłości do jego przyjaciela czy może przeciwnie – też szybciej bije ci serce, kiedy go widzisz? To bardzo istotne pytanie, które pomoże ci podjąć dalsze decyzje.

Gdy kochasz swojego chłopaka

Załóżmy, że kochasz swojego chłopaka, a jego przyjaciel jest ci zupełnie obojętny. Możesz wówczas nawet czuć oburzenie jego wyznaniem i brakiem lojalności – to naturalne. Pojawia się wówczas pytanie: co dalej? Czy zwyczajnie powiedzieć temu drugiemu: „Przykro mi, ale nie masz szans na coś pomiędzy nami” i zachować całą sytuację w sekrecie? A może po prostu wyznać prawdę swojemu chłopakowi?

Jedno jest pewne – i tak już nie będzie między waszą trójką „zwyczajnie”. Coś się zmieniło i nie da się tego cofnąć. Jeśli nawet wyjaśnisz przyjacielowi chłopaka, że go nigdy nie pokochasz, to nie będziecie już czuć się ze sobą swobodnie. I będziesz czuła wyrzuty sumienia, że nie powiedziałaś chłopakowi.

Radzimy, aby mimo wszystko powiedzieć ukochanemu. Jeżeli tego nie zrobisz, a on się w końcu dowie (różnych okazji może być wiele), to twojego chłopaka zaboli, że zataiłaś przed nim coś tak wielkiego. Wyobraź sobie sytuację odwrotną. Twoja przyjaciółka w tajemnicy przed tobą wyznaje miłość twojemu chłopakowi, mówi, że ty się nie liczysz i zrobi wszystko, by być z nim. Chciałabyś, aby on ci o tym powiedział, prawda?

W podobnej sytuacji stała Daria:

– Tak, mam podobne doświadczenia. Bliski kumpel mojego chłopaka zaczął mnie kiedyś podrywać. W dodatku oczerniał mojego Tomka, był masakrycznie nielojalny wobec niego. Postanowiłam powiedzieć o wszystkim mojemu chłopakowi – niech wie, z jakimi fałszywymi ludźmi się spotyka. Najpierw jednak nagrałam wyznania jego kumpla. I słusznie, bo ten tchórz oczywiście wyparł się wszystkiego. A tak sprawa jest czysta, a mój Tomek ufa mi bezgranicznie – mówi Daria.

Jeśli ty też czujesz coś do przyjaciela chłopaka…

A teraz przyjmijmy, że jesteś jednak w nieco gorszej sytuacji, ponieważ ty też czujesz coś do przyjaciela swojego chłopaka. Co najstraszniejsze, coś ci podpowiada, że z chęcią zamieniłaś chłopaków miejscami! Co w takiej sytuacji?

Przede wszystkim musisz uświadomić sobie bolesny fakt, że któregoś z was zabraknie już niedługo w tej małej paczce. Jeśli między tobą a przyjacielem chłopaka coś iskrzy, to on nie będzie mógł tego zaakceptować – to oczywiste. Nadejdzie więc koniec jakieś ważnego okresu w waszym życiu.

Ważne jest to, aby nie postępować pochopnie i po prostu… po świńsku. Pewnie kusi was, żeby sięgnąć po zakazany owoc i np. zacząć się spotykać już teraz, jeszcze zanim ty zerwiesz ze swoim chłopakiem. Postawmy zatem sprawę jasno – to ohydne, obrzydliwe i niesmaczne zachowanie. Takie rzeczy zawsze wychodzą na jaw, a wy zrobicie chłopakowi wielką krzywdę. Trudno o coś bardziej podłego, niż jednoczesna zdrada przyjaciela i ukochanej osoby.

Jeśli zatem chcecie być razem – ok, bądźcie. Ale cierpliwości! Najpierw zerwij ze swoim chłopakiem. Wyjaśnij mu, że już nie czujesz tego, co kiedyś. Że nie chcesz już z nim być. Potem poczekajcie – chociaż kilka tygodni, zanim zaczniecie się spotykać. Jego i tak to zaboli, ale nie poczuje się aż tak zdradzony i oszukany. A wy będzie czuli się w tej całej sytuacji odrobinkę lepiej. Z początku i tak nie będzie łatwo, ale zdecydowanie łatwiej, niż gdybyście oboje zdradzali bliską wam jednak osobę.

Więcej w kategorii Podrywanie

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.