Połącz się z nami

Przyjaciółka nie lubi mojego chłopaka!

Przyjaźń

Przyjaciółka nie lubi mojego chłopaka!

Spotkałaś wspaniałego chłopaka, który wydaje się być spełnieniem twoich marzeń. Czujesz się szczęśliwa i byłaby to prawdziwa pełnia szczęścia, gdyby nie… no właśnie, gdyby nie to, że twoja przyjaciółka nie cierpi twojego chłopaka. Co robić?

To oczywiście trudna sytuacja, ale na szczęście nie jest ona niemożliwa do rozwiązania. Zanim jednak przejdziesz do działania, musisz dobrze zastanowić się, dlaczego oni za sobą nie przepadają.

Przyczyna numer jeden: przyjaciółka jest zazdrosna.
To niestety możliwe, zwłaszcza, jeżeli do tej pory spędzałyście razem sporo czasu. Jeśli tak było, a twoja przyjaciółka nie ma jeszcze chłopaka, może ona po prostu tęsknić za waszymi wspólnymi chwilami w dużych ilościach. Zapewne czuje się pokrzywdzona i odtrącona, a winę za obecną sytuację upatruje właśnie w twoim chłopaku.

Co możesz zrobić?
Aby rozwiązać sytuację, przede wszystkim zastanów się, czy nie zaniedbujesz swojej przyjaciółki. Czy nie mówisz tylko i wyłącznie o swoim chłopaku, zupełnie zapominając o jej potrzebach? A może już któryś raz z rzędu odwołałaś wasze spotkanie właśnie ze względu na swojego chłopaka?
Jeśli tak, musisz się zmienić – takie zachowanie jest nie w porządku wobec niej. Zastanów się, które z małych „przestępstw” popełniasz i przeproś swoją przyjaciółkę. A potem dotrzymuj słowa, poświęcaj jej trochę czasu i nie mów tylko o swoim szczęściu.

Przyczyna numer dwa: narzekasz na swojego chłopaka
Każda z nas potrzebuje czasem solidnego wyżalenia się. Może czasem zdarzyć się tak, że jeśli macie ze swoim chłopakiem „gorsze chwile”, to narzekań z twojej strony będzie sporo. A kto wysłucha ich tak dobrze, jak nie twoja przyjaciółka?

Niestety, jeśli ciągle tylko płaczesz/narzekasz z powodu swojego związku, twoja przyjaciółka może odnieść wrażenie, że twój chłopak cię krzywdzi. I w związku z tym zwyczajnie zacznie go bardzo nie lubić.

Co możesz zrobić?
Najpierw zastanów się… nad swoim związkiem. Jeśli ciągle czujesz, że coś jest nie tak, to może faktycznie czas wycofać się z tej relacji. W końcu z jakiegoś powodu ciągle narzekasz na swojego chłopaka, prawda?

Jeżeli jednak twoje słowa wynikają po prostu z małych, drobnych sprzeczek, wytłumacz swojej przyjaciółce, że wcale nie jesteś nieszczęśliwa. Poproś ją też o radę w sytuacjach, gdy sobie z czymś nie radzisz.

Przyczyna numer trzy: ona wie o czymś, o czym nie wiesz… ty
To najgorsza z opcji, ale jednak możliwa. Jeśli niechęć twojej przyjaciółki do chłopaka pojawiła się nagle, być może powodem jest jakieś nieciekawe znaczenie. Na przykład ona mogła widzieć jego, gdy całuje się z inną dziewczyną. Albo może twój chłopak chciał ją poderwać, a ona boi się ci o tym powiedzieć?

Co możesz zrobić?
Przede wszystkim – porozmawiaj z nią najszczerzej, jak to możliwe. Spytaj wprost, czy jest coś, o czym powinnaś wiedzieć. Jeśli stwierdzi, że nie – po prostu jej uwierz. Ale jeżeli powie ci jakąś ukrywaną do tej pory przyczynę, nie atakuj jej i nie zasypuj pretensjami. Przecież ona właśnie tego się bała!

Przyczyna numer cztery: ona „po prostu” go nie lubi
Bo ma nieciekawe poczucie humory, jest za gruby/za chudy, zbyt niski/wysoki i inne. Jeśli powód braku sympatii twojej przyjaciółki do chłopaka jest błahy – trudno, to jej problem. W takiej sytuacji jedyne, co możesz zrobić, to zapowiedzieć, że nie będziesz słuchała bezsensownych zarzutów czy narzekań i że ona musi zachowywać się przynajmniej przyzwoicie, jeśli macie być dalej przyjaciółkami. Jeśli naprawdę cię lubi – zrozumie.

Więcej w kategorii Przyjaźń

 • Przyjaźń

  Nasze sposoby na udane wakacje!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Nie masz pomysłu na wakacje? To nic – coś się znajdzie (tylko odejdź od tego komputera...

 • Podrywanie

  Zakochał się we mnie przyjaciel mojego chłopaka

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Pomóżcie! Mam poważny problem. Chodzi o to, że zakochał się we mnie najlepszy przyjaciel mojego chłopaka....

 • Przyjaźń

  Gdy w przyjaźń wkrada się miłość…

  Autor: Redakcja TeenZone

  Znacie się od wielu lat. Nie macie przed sobą tajemnic, możecie na siebie liczyć w najtrudniejszych...

 • Przyjaźń

  Nuda! To jest już niemodne na FB!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Jeśli spędzasz dużo czasu na Facebooku, to zapewne i dużo publikujesz. Warto zatem dowiedzieć się, jakie...

 • Przyjaźń

  Kocham dziewczynę mojego kolegi

  Autor: Redakcja TeenZone

  Piotrek, 16 lat: Zakochałem się, jednak problem polega na tym, że jest to dziewczyna mojego najlepszego...

Do góry