Połącz się z nami

Podoba mi się… siostra kumpla!

Przyjaźń

Podoba mi się… siostra kumpla!

Jesteście najlepszymi przyjaciółmi, więc teoretycznie powinniście mówić sobie wszystko bez żadnych zahamowań. I zwykle sprawdza się to w praktyce, o ile… nie chodzi o wyjątki. A z całą pewnością jest nim ewentualny związek z siostrą najlepszego kolegi. Co zrobić, gdy to właśnie ty jesteś w takiej niekomfortowej sytuacji?

„Czy się opłaca…?”

To pytanie, które zadajecie najczęściej, gdy chodzi o ewentualne spotykanie się z siostrą swojego najlepszego kolegi. Przykładem jest wypowiedź Marcina (17 lat) z Poznania:

„Na jednym z for internetowych usłyszałem, że „kalkuluję” i że to nie jest w porządku. Ale to nie do końca tak. Z jednej strony bardzo podoba mi się siostra mojego przyjaciela. Jest miła, ładna, serdeczna, świetnie się dogadujemy – ma to „coś”! Z drugiej – kurcze, zawsze może coś nie wypalić. Jeśli tak się stanie i w naszym przypadku, pewnie stracę najlepszego kumpla. Zastanawiam się więc zwyczajnie, czy warto ryzykować…”

Jeśli i ty masz takie dylematy, uwierz – nie jesteś jedyny. Wielu nastolatków obawia się, że gdy w grę wchodzi „skrzywdzenie młodszej siostry kumpla”, jakim byłoby ewentualne rozejście się pary, fatalnie przełoży się na wieloletnią, zażyła znajomość i doprowadzi do jej końca. Z drugiej strony, gdy uczucia stają się naprawdę silne, trudno udawać, że nie czuje się tego, co budzi się w sercu. I co, jeśli to właśnie ta jedna, jedyna? Ogrom wątpliwości i mnóstwo pytań – a nikt nie jest w stanie podać dobrej decyzji. Co więc robić?

A może… w tajemnicy?

Jednym z pomysłów „wybrnięcia z sytuacji” może być spotykanie się z siostrą kolegi… w tajemnicy przed nim. Czy to jednak dobre rozwiązanie? Zdecydowanie nie, o czym dowodzi przykład osiemnastoletniego Łukasza z Gdańska:

„Rzecz działa się dwa lata temu. Między Iza, siostrą mojego najlepszego kumpla, a mną, zaczęło „iskrzyć”. Czułem, że to jest to, ale i ona i ja baliśmy się przyznać do tej relacji Tomkowi. Zaczęliśmy spotykać się za jego plecami. W końcu się rozstaliśmy, ja zerwałem. Ona – płacząc, wyznała mu oczywiście cała prawdę o naszej znajomości, przedstawiając mnie w najgorszym i nieprawdziwym świetle. Mój kumpel z dnia na dzień zerwał ze mną wszystkie kontakty. Kiedyś spotkaliśmy się przypadkiem i powiedział: „Stary, gdybyś tego nie krył, byłoby zupełnie inaczej. Zresztą wiem, że moja siostra lubi koloryzować. Ale teraz nie mam już do ciebie zaufania”. Straciłem najlepszego przyjaciela przez głupi błąd.”

Na początek – dobry plan

Ukrywanie związku to nie to samo, co jednorazowe spotkanie się z siostrą kumpla „sam na sam”. Co więcej – to naprawdę dobry pomysł. Na takim spotkaniu warto przedstawić sprawę jasno – interesujecie się sobą, ale problem jest dosyć oczywisty. Możecie więc ustalić, że nie wciągacie w to brata dziewczyny. W praktyce oznacza to, że związek jest tylko i wyłącznie między wami, tak jak i wszelkie w nim (ewentualne) kłopoty. Kiedy dojdziecie do porozumienia na tym polu, trzeba jeszcze tylko… powiedzieć o was samemu zainteresowanemu.

Wyraźne granice między związkiem z siostrą kumpla a waszą przyjaźnią

W trakcie spokojnej rozmowy z bratem dziewczyny musicie wyjaśnić, co ustaliliście. Dobrze byłoby, gdybyś ty powiedział wprost – co czujesz, na przykład: „Boję się, że gdy coś pójdzie nie tak, to nasza przyjaźń się rozpadnie. Dlatego ustaliliśmy z Asią, że choć o wszystkim wiesz, nasze sprawy to… nasze sprawy. Jeśli nawet kiedyś postanowimy się rozstać – prosimy, abyś nie stawał po niczyjej stronie, bo tak po prostu czasem się dzieje i oboje o tym wiemy.” To proste, ale bardzo szczere wyjaśnienie może bardzo pomóc całej waszej trójce.

Nie musi być tak źle!

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej „drobnostce”. Brat twojej dziewczyny, będący jednocześnie twoim najlepszym kumplem, wcale nie musi podchodzić do tego negatywnie, a wręcz… odwrotnie. Dlaczego? Bo po pierwsze, zna ciebie doskonale i wie, że można na ciebie liczyć. Wie też, że siostra zawsze będzie pod dobrą opieką. A w razie ewentualnych kłopotów zawsze może po prostu stwierdzić – zgodnie z tym, o co go poprosiliście, że zwyczajnie się nie wtrąca, bo zależy mu na obojgu z was.

Więcej w kategorii Przyjaźń

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.