Połącz się z nami

Gdy dziewczyna woli przyjaźnić się z chłopakami…

Przyjaźń

Gdy dziewczyna woli przyjaźnić się z chłopakami…

„Mój problem polega na tym, że wolę trzymać się z chłopakami – pewnie dlatego, że mam dwóch braci i jestem przyzwyczajona do „męskiego” towarzystwa. Dziewczyny wydają mi się nudne, krzykliwe, denerwują mnie te buziaczki i plotki. Do tej pory nie był to problem, ale odkąd jestem w nowej szkole, widzę, że jestem przez to nielubiana, dziewczyny mnie obgadują. Podobno uważają mnie za podrywaczkę. Nie chcę, żeby to poszło w taką stronę – jak to zmienić?” Iza, 15l.

Jeśli lubisz spędzać czas z chłopakami, prędzej czy później napotkasz na takie właśnie problemy. Dowiedz się, dlaczego tak się dzieje i co właściwie można z tym zrobić.

Dziewczyny mnie nie lubią bo trzymam się z chłopakami!

„One”, czyli twoje koleżanki z klasy albo w ogóle – ze szkoły. Niestety, jeśli preferujesz męskie towarzystwo, istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie będzie to dobrze odebrane przez dziewczyny Powody są dość proste:

  • Zazdrość

Tak, zwyczajna zazdrość. Bo wyobraź sobie – one zastanawiają się, jak by tu zagadać z tym fajnym Pawłem, przeżywają każde jego spojrzenie, a ty rozmawiasz sobie z nim, jak gdyby nic i w dodatku widać, że ta rozmowa dobrze ci idzie. To zawsze budzi uczucie „też bym tak chciała”.

  • Wrażenie, że się wywyższasz

Jeśli nie angażujesz się w relacje z dziewczynami, to dla nich będzie to trochę jak… policzek. Nie chcesz z nimi rozmawiać, bo się nimi nie interesujesz, czyli uważasz, że są nudniejsze, gorsze. Wychodzisz przed szereg i nie interesują cię „babskie” tematy – to oznacza, że się wywyższasz. Nawet, jeśli tak nie jest, to niestety zostaniesz tak odebrana.

  • Brak tematów do rozmów

Jeśli faktycznie ty i inne dziewczyny żyjecie na kompletnie innych „planetach”, to one mogą mieć wrażenie (słuszne), że nie macie wspólnych tematów do rozmów. Bo one mówią o chłopakach i bolesnych okresie, a ty… o meczu! Twoja inność będzie dla nich powodem do odrzucenia cię i plotek.

Co w Twoim zachowaniu sprawia, że dziewczyny w szkole Cię nie lubią?

Jeśli nie chcesz być wiecznym i nielubianym obiektem plotek, musisz zastanowić się przede wszystkim nad… sobą. Odpowiedz sobie na kilka ważnych pytań:

  • Czy jakiekolwiek próby kontaktu ze strony innych dziewczyn lekceważysz? (nie odpowiadasz, nie spojrzysz nawet, odpowiadasz półsłówkami)
  • Czy zdarzyło ci się nie przyjść na jakąś imprezę albo „babskie” spotkanie?
  • Czy ze swojej strony nie wkładasz żadnego wysiłku w to, żeby chociaż porozmawiać z jakąś dziewczyną ze szkoły?
  • uważasz, że większość dziewczyn to, co tu dużo mówić, bezmózgie idiotki, które rozmawiają tylko o lakierach do paznokci?

Jeśli na co najmniej dwa z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco, to właściwie sama prowokujesz to, że będziesz skrajnie nielubiana. Zmień się! Przede wszystkim musisz uwierzyć, że wiele dziewczyn to naprawdę wspaniałe osoby, wcale nie myślące tylko o bzdetach. Co więcej – też mogą mieć podobne do twoich zainteresowania.

Jak możesz się zmienić aby dziewczyny w szkole Cię lubiły?

Na początek, jak wspomnieliśmy – zmiana nastawienia. Pomyśl, ze możesz spotkać naprawdę fajnych ludzi wśród dziewczyn. Nie traktuj ich z góry, bo to naprawdę jest widoczne. A nikt nie lubi być uważany za idiotę albo po prostu za kogoś gorszego.

Kolejna sprawa – wykonanie pierwszego kroku. Po prostu zagadaj do dziewczyny, która wydaje ci się najfajniejsza i z którą mogłabyś mieć najwięcej wspólnego. Zapytaj, czy nie ma ochoty spotkać się po szkole, pójść do kina.

Pod żadnym pozorem nie obgaduj innych dziewczyn z chłopakami. Możesz być pewna, że niektórzy z nich to plotkarze więksi, od dziewczyn i twoje rewelacje szybko zobaczą światło dziennie. A to już towarzyska kompromitacja, z której możesz tak szybko nie wyjść.

A może… żyć po swojemu?

Pamiętaj, że najważniejsze jednak jest w tym wszystkim to, aby się do niczego nie zmuszać. Jeśli nie masz najmniejszej ochoty nawiązywać przyjaźni z dziewczynami ze szkoły, bo w zupełności wystarcza ci towarzystwo twoich znajomych, to po prostu tego nie rób. Będzie wymagało to od ciebie pewnej odporności na krytyczne komentarze, ale z drugiej strony… po co się przejmować krytyką tych, za którymi i tak nie przepadamy?

Więcej w kategorii Przyjaźń

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.