Połącz się z nami

Kocham koleżankę – jestem lesbijką?

Przyjaźń

Kocham koleżankę – jestem lesbijką?

Magda, 16 lat: Nigdy wcześniej nie zauważyłam u siebie skłonności homoseksualnych, wręcz przeciwnie – nadal podobają mi się i zawsze podobali chłopcy. Nie wiem jednak co się ze mną dzieje – zdarza mi się, że miewam fantazje erotyczne dotyczące mojej bliskiej przyjaciółki, dodatkowo mam wrażenie, że się w niej zakochałam. Pogubiłam się w tym wszystkim. Czy to oznacza, że jestem lesbijką?

Okres dojrzewania to czas w którym nasze ciało przechodzi prawdziwą rewolucję. Poza dojrzewaniem fizycznym, kształtuje się nasza psychika oraz preferencje seksualne. Również w wieku nastu lat, przeżywamy pierwsze miłości i fascynacje – zarówno czysto platoniczne jak i erotyczne. Właśnie dlatego nasze uczucia płatają nam figle i nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego co aktualnie odczuwamy.

Sporadyczne, mimowolne fantazjowanie na temat miłości homoseksualnej zdarza się dość często nastolatkom, zarówno dziewczętom jak i chłopcom – jest to typowe w procesie kształtowania się seksualności, kiedy to hormony rządzą naszymi zachowaniami a napięcie seksualne rośnie.

Jak sama zauważyłaś – cały czas podobają Ci się chłopcy więc nie powinnaś mieć wątpliwości co do swojej heteroseksualności. Z biegiem czasu, kiedy skończy się burza hormonalna w Twoim ciele, ukształtują się także ostatecznie preferencje seksualne i skończy huśtawka uczuciowa.

Więcej w kategorii Przyjaźń

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.