Połącz się z nami

Kocham koleżankę – jestem lesbijką?

Przyjaźń

Kocham koleżankę – jestem lesbijką?

Magda, 16 lat: Nigdy wcześniej nie zauważyłam u siebie skłonności homoseksualnych, wręcz przeciwnie – nadal podobają mi się i zawsze podobali chłopcy. Nie wiem jednak co się ze mną dzieje – zdarza mi się, że miewam fantazje erotyczne dotyczące mojej bliskiej przyjaciółki, dodatkowo mam wrażenie, że się w niej zakochałam. Pogubiłam się w tym wszystkim. Czy to oznacza, że jestem lesbijką?

Okres dojrzewania to czas w którym nasze ciało przechodzi prawdziwą rewolucję. Poza dojrzewaniem fizycznym, kształtuje się nasza psychika oraz preferencje seksualne. Również w wieku nastu lat, przeżywamy pierwsze miłości i fascynacje – zarówno czysto platoniczne jak i erotyczne. Właśnie dlatego nasze uczucia płatają nam figle i nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego co aktualnie odczuwamy.

Sporadyczne, mimowolne fantazjowanie na temat miłości homoseksualnej zdarza się dość często nastolatkom, zarówno dziewczętom jak i chłopcom – jest to typowe w procesie kształtowania się seksualności, kiedy to hormony rządzą naszymi zachowaniami a napięcie seksualne rośnie.

Jak sama zauważyłaś – cały czas podobają Ci się chłopcy więc nie powinnaś mieć wątpliwości co do swojej heteroseksualności. Z biegiem czasu, kiedy skończy się burza hormonalna w Twoim ciele, ukształtują się także ostatecznie preferencje seksualne i skończy huśtawka uczuciowa.

Więcej w kategorii Przyjaźń

Do góry