Połącz się z nami

Dwie przyjaciółki i jeden chłopak

Przyjaźń

Dwie przyjaciółki i jeden chłopak

Kasia, 16 lat: Mam mega problem! Ja i moja przyjaciółka zakochałyśmy się w tym samym chłopaku! Wyszło to przy okazji naszych rozmów o facetach. Z jednej strony nie chciałabym narażać przyjaźni przez chłopaka, z drugiej zaś, nie mogę przestać o nim myśleć. Jestem w potrzasku!

Jak zwykło się mawiać – „serce nie sługa” – i zdarza się często, że nie mamy za bardzo wpływu na to w kim się zakochujemy, kto sprawia, że czujemy przysłowiowe „motylki w brzuchu”. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej gdy w sferę naszych uczuć wplatają się uczucia innych, w tym, między innymi, uczucia naszych przyjaciół.

Po pierwsze, powinnaś szczerze porozmawiać ze swoją przyjaciółką. Obie powinnyście zdecydować i rozstrzygnąć, czy aby na pewno czujecie coś poważnego do tego samego chłopaka. Ważne abyście w trakcie rozmowy zachowały spokój i otwarcie powiedziały o swoich uczuciach. Być może jednej z was chłopak się tylko podoba i chętnie ustąpi pola tej drugiej?

Co jednak począć w sytuacji gdy obie przyjaciółki kochają tego samego chłopaka? Jak pokazują liczne przykłady, zdecydowanie nie warto narażać przyjaźni dla chwilowego uczucia. Przyjaźń jest czym rzadkim i bardzo cennym, czymś co mamy na bardzo długi czas – często na całe życie. To właśnie dzięki przyjaźni jesteśmy w stanie przetrwać najcięższe chwile, zyskać wsparcie i pomoc.

W sytuacji tej, idealnym rozwiązaniem wydaje się to, abyście obie „odpuściły sobie” tego chłopaka. Zapewne spotkacie na swojej drodze życiowej jeszcze wielu chłopaków godnych waszej uwagi. Nie warto aby łącząca was przyjaźń ucierpiała przez jednego z nich.

Więcej w kategorii Przyjaźń

 • Przyjaźń

  Jak wkręcić się w towarzystwo?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Jest jedna sprawa, która nie daje mi spokoju. Chodzi o to, że jestem w nowej szkole...

 • Przyjaźń

  Wygłupiłam się na imprezie – co robić?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Pomóżcie! Strasznie wygłupiłam się na imprezie. Chodzi o to, że byłam na dyskotece z moim bratem,...

 • Przyjaźń

  Nasze sposoby na udane wakacje!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Nie masz pomysłu na wakacje? To nic – coś się znajdzie (tylko odejdź od tego komputera...

 • Przyjaźń

  Przemoc w rodzinie przyjaciółki!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Być może tylko coś podejrzewasz, a może nawet z całą pewnością wiesz – w rodzinie twojej...

 • Przyjaźń

  Sposób na zołzy

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mój wielki problem polega na tym, że… chyba jestem prześladowana. A dokładniej – mam problemy w...

Do góry