Połącz się z nami

Dwie przyjaciółki i jeden chłopak

Przyjaźń

Dwie przyjaciółki i jeden chłopak

Kasia, 16 lat: Mam mega problem! Ja i moja przyjaciółka zakochałyśmy się w tym samym chłopaku! Wyszło to przy okazji naszych rozmów o facetach. Z jednej strony nie chciałabym narażać przyjaźni przez chłopaka, z drugiej zaś, nie mogę przestać o nim myśleć. Jestem w potrzasku!

Jak zwykło się mawiać – „serce nie sługa” – i zdarza się często, że nie mamy za bardzo wpływu na to w kim się zakochujemy, kto sprawia, że czujemy przysłowiowe „motylki w brzuchu”. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej gdy w sferę naszych uczuć wplatają się uczucia innych, w tym, między innymi, uczucia naszych przyjaciół.

Po pierwsze, powinnaś szczerze porozmawiać ze swoją przyjaciółką. Obie powinnyście zdecydować i rozstrzygnąć, czy aby na pewno czujecie coś poważnego do tego samego chłopaka. Ważne abyście w trakcie rozmowy zachowały spokój i otwarcie powiedziały o swoich uczuciach. Być może jednej z was chłopak się tylko podoba i chętnie ustąpi pola tej drugiej?

Co jednak począć w sytuacji gdy obie przyjaciółki kochają tego samego chłopaka? Jak pokazują liczne przykłady, zdecydowanie nie warto narażać przyjaźni dla chwilowego uczucia. Przyjaźń jest czym rzadkim i bardzo cennym, czymś co mamy na bardzo długi czas – często na całe życie. To właśnie dzięki przyjaźni jesteśmy w stanie przetrwać najcięższe chwile, zyskać wsparcie i pomoc.

W sytuacji tej, idealnym rozwiązaniem wydaje się to, abyście obie „odpuściły sobie” tego chłopaka. Zapewne spotkacie na swojej drodze życiowej jeszcze wielu chłopaków godnych waszej uwagi. Nie warto aby łącząca was przyjaźń ucierpiała przez jednego z nich.

Więcej w kategorii Przyjaźń

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.