Połącz się z nami

Związek z byłym chłopakiem przyjaciółki?

Przyjaźń

Związek z byłym chłopakiem przyjaciółki?

„Proszę, doradźcie. Nie wiem już, co mam robić. Pól roku temu moja najlepsza przyjaciółka zerwała ze swoim chłopakiem. Jakiś czas temu ja przypadkiem spotkałam go na imprezie i okazało się, że naprawdę świetnie nam się ze sobą rozmawia. Potem zaczęliśmy się ze sobą spotykać, ale… nie mam odwagi powiedzieć o tym mojej przyjaciółce. Boję się, że ją stracę – co robić?”

Taki problem nie należy do rzadkości –  by znaleźć kilka próśb o pomoc, wystarczy tylko przejrzeć kilka for internetowych dla nastolatków. Co robić, gdy podoba ci się były chłopak twojej najlepszej przyjaciółki? Zrezygnować z niej czy może… z samego chłopaka? A może jest jeszcze inne wyjście?

Czy spotykać się z byłym chłopakiem przyjaciółki? To poważny dylemat!
Wbrew pozorom, taka sytuacja może wzbudzić poważny dylemat w sercach młodych ludzi. Odpowiedzi takie jak: „Odpuść sobie, to świństwo” nie mają racji bytu – bo przecież czy ktokolwiek z nas rzeczywiście potrafi ot tak „odpuścić sobie” uczucie? Poza tym, jak twierdzi „druga strona” doradzających – skoro związek jest już przeszłością, to dlaczego właściwie miałby powodować jakieś uczucia przykrości – przecież nikt nikogo nie zdradza. Niestety, nie jest to takie proste.

Analiza sytuacji
Jedną z najbardziej istotnych w całej sprawie kwestii jest to, kto z kim… zerwał (z związku przyjaciółki z byłym chłopakiem). Jeśli to ona zakończyła związek, bo na przykład stwierdziła, że „to nie to”, nie powinna mieć absolutnie żadnych oporów przed tym, aby „zezwolić” swojej przyjaciółce na spotykanie się z byłym. Jeśli jest inaczej, warto zastanowić się, jaka jest przyczyna protestów. I warto zaznaczyć, że: „Przeszkadza mi to, bo to jakieś dziwne” nie jest dobrym argumentem – świadczy raczej o tym, że przyjaciółka myśli tylko o sobie.

Zupełnie inaczej jest w przypadku, gdy związek rozpadł się, bo to dany chłopak uznał, że nie chce być z twoją przyjaciółką. W takiej sytuacji ona może wciąż czuć ból, przykrość i żal. Mówi o tym 17-letnia Basia z Katowic:

„Kiedy mój chłopak ze mną zerwał, wylałam morze, a wręcz ocean łez w ramionach mojej najlepszej przyjaciółki. To ona mnie pocieszała, mówiła, że może kiedyś się zejdziemy, to ona słuchała wszystkich moich pretensji do niego, gdy miałam gorszy dzień. Trzy miesiące później powiedziała mi, że zakochała się i jest w związku… właśnie z nim. Przepraszała mnie, mówiła, że to silniejsze od niej. Widziałam, że jest szczera i próbowałam zachować się „w porządku”. Ale kiedy widziałam ich razem… serce rozpadało mi się na kawałki. W końcu zakończyłam znajomość. Dziś wiem, że oni nie są już razem, ale nie mogłabym znowu być jej przyjaciółką.”

W sytuacji, gdy to właśnie przyjaciółka została porzucona i bardzo boleśnie to przeżyła (a może nawet wciąż przeżywa) szanse na pozytywny rozwój sytuacji pt. „Ty, on i wasza przyjaciółka” są praktycznie zerowe. Powodem wcale nie musi być chęć zrobienia tobie na złość, ale zwyczajne uczucie przykrości, jakie miałoby towarzyszyć waszym wspólnym spotkaniom – nikt nie chciałby tego przeżywać.

Trudny wybór między przyjaciółką a chłopakiem…
Jeśli jesteś w patowej sytuacji i masz pewność, że twoja przyjaciółka nie zaakceptuje waszego związku, musisz – niestety – zastanowić się nad tym, co jest dla ciebie ważniejsze. Pamiętaj jednak, by nie działać pod wpływem jednej chwili, przemyśl wszystko dokładnie. Bo, jak to zwykle bywa, od takich decyzji zwykle nie ma już powrotu.

Więcej w kategorii Przyjaźń

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.