Połącz się z nami

Co zorganizować na Walentynki?

Psychologia

Co zorganizować na Walentynki?

Do Walentynek już niewiele czasu, a wiele osób przygotowania zostawia na dosłownie ostatnią chwilę. Innymi słowy, w pewnym momencie łapiemy się na myśli: „O rany, to już jutro!”. Spokojnie – nie ma co siać paniki, coś da się zrobić. Oto kilka ciekawych pomysłów na szybkie okazanie miłości.

Pamiętaj, że nawet, jeśli ta druga osoba mówi: „Eee tam, ja nic nie chcę” albo „Nie musimy obchodzić tego głupiego święta”, to tak naprawdę warto i tak coś przygotować. Każdej dziewczynie (bo to dla nich zwykle ważne jest święto zakochanych) zmięknie serce, gdy usłyszy: „Wiem, że nie obchodzimy tego święta. Ale w sumie, skoro świętujemy naszą miłość codziennie, to dlaczego dzisiaj miałoby być inaczej?” Zatem miej coś w zanadrzu. Koniecznie! A oto nasze szybkie propozycje.

1. Słodkie ciasteczka na Walentynki

Pomysł tani, szybki i urzekający. Idziesz do hipermaketu, kupujesz składniki na banalnie proste, kruche ciasteczka i coś, co ona najbardziej lubi (może pistacje?).Kolejny krok to oczywiście ich upieczenie – nie pieczesz jednak „tradycyjnie”, ale tak, by ją zachwycić. Czyli tworzysz np. wasze inicjały w wielkim sercu. Albo bukiet kwiatów. Lub litery jej imienia. Szukaj ciekawego pomysłu. Potem już tylko ozdabiasz jej ulubionymi dodatkami, zawijasz całość w przezroczystą folię i dodajesz wstążeczkę. Będzie zachwycona!

2. Album z waszymi zdjęciami

O ile różyczek może już brakować w Walentynki , o tyle albumy na zdjęcia na pewno będą wszędzie. Kup jeden, zmień pierwszą stronę (na przykład naklejając wydrukowaną grafikę i napis), a potem już tylko powkładaj zdjęcia. Na pewno zrobisz na niej większe wrażenie, jeśli zdjęcia będą ładnie albo chociaż śmiesznie podpisane!

3. Pokaz slajdów

A może jesteś miłośnikiem programów graficznych? Poszalej zatem w tą stronę. Z waszych zdjęć zrób stosowny układ, a z niego pokaz slajdów. Potem już tylko je podpisz, dołącz dopasowaną muzykę i zaproś ją na prostą kolację przy świecach (może być najprostsze na świecie spaghetti). Niespodzianką będzie właśnie pokaz slajdów!

4. Zeszycik spełniania zachcianek

Nie masz kasy, ale dużo dobrych chęci i miłości do swojej dziewczyny? Więc już jest dobrze! Na małych kartonikach wypisz różne przyjemności dla niej, np. „dziesięć minut masażu”, „pyszna kolacja”. Przyjemności mogą się dublować (może być wiele takich samych karteczek), mogą być to też sprawy łóżkowe, jeśli zaczęliście już temat . Ważne jest jedno – ładny wygląd takiego zeszyciku i to, że kiedy ona chce, wyciąga karteczkę… i nie ma zmiłuj!

5. Męski striptiz

Tak, tak – i to wcale nie jest propozycja dla zdesperowanych! Jeśli nie masz ani czasu ani kasy, to po prostu zaproś ją do siebie, włącz nastrojową muzykę i… działaj! Uwaga! To nie jest propozycja dla par, które ledwo co zaczęły się spotykać!

6. Muzyczny zestaw

Znasz jej preferencje muzyczne? Świetnie! Zatem do dzieła – zgraj wszystkie jej ulubione utwory na płytkę i podpisz dedykację. Możesz tez zrobić coś innego – nagrać tylko romantyczne piosenki i dodać swoje wyznanie miłosne między poszczególnymi utworami. Polecane zwłaszcza, jeśli jeszcze nie usłyszała od ciebie „kocham cię”. Gwarantujemy, że płytkę zachowa do końca życia!

7. Coś odnowionego

To propozycja dla tych, których sympatie interesują się tzw. „hand made” i uwielbiają wszystko, co odnowione. Poszperaj u dziadków i szukaj czegoś, co mogłoby się jej spodobać. Może być to np. wyjątkowe krzesło, które odnowisz, zeszlifujesz i pomalujesz. Nie pasuje do Walentynek? Pasuje do niej, a to najważniejsze!

8. Książka

A może jesteś chłopakiem uroczego mola książkowego? Świetnie, zatem masz proste rozwiązanie. Idziesz do antykwariatu, gdzie kupisz książki za grosze. Wynajdujesz coś, czego recenzję szybko czytasz w necie (nie może być to jakiś kicz). Na pierwszej stronie piszesz coś wyjątkowego – np. wyznanie miłości, swoje imię i datę. Ruszy jej serce!

A może… piknik?

Tak, właśnie piknik! Wszyscy wydają fortunę w restauracjach, a ty przełam stereotypy i zrób jej piknik. Oczywiście nie na zewnątrz . Przygotuj odpowiednio swój pokój. Kup świece, rozłóż koc (idealny byłby zielony), na nim przygotuj same pyszności, poukładaj wszystko tak, by prezentowało się apetycznie. Możesz też puścić dźwięki ćwierkających ptaków (bardzo relaksujące!) i zaproponować jej masaż. Z pewnością zachwycona opowie o tym wszystkim swoim koleżankom .

Więcej w kategorii Psychologia

 • Związki

  Jak zerwać czyli sztuka zrywania

  Autor: Redakcja TeenZone

  Byliście ze sobą kilka tygodni, parę miesięcy albo nawet całe lata. Niemniej, wiesz już na pewno...

 • Psychologia

  Czemu on jest taki skryty?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam pewien problem. Mianowicie, chodzi o mojego chłopaka, Kubę. Jesteśmy ze sobą od trzech miesięcy. I...

 • Pasje i hobby

  Jak pisać bloga?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Blogować każdy może, trochę lepiej albo trochę gorzej – tak z pewnością można sparafrazować słowa popularnej...

 • Przyjaźń

  Wolę przyjaźnić się z chłopakami – czy to coś złego?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Chyba mam problem – właściwie nie wiem, więc oczekuję waszej pomocy. Chodzi o to, że lubię...

 • Związki

  W jaki sposób ratować związek?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Nie istnieją związki, w których nie ma żadnych konfliktów – jeśli ktoś twierdzi inaczej, to albo...

Do góry