Połącz się z nami

Wszyscy śmieją się z mojego chłopaka!

Związki

Wszyscy śmieją się z mojego chłopaka!

„Nie wiem już, co mam robić – wszyscy śmieją się z mojego chłopaka! Może on faktycznie wyróżnia się z tłumu, to znaczy jest nieśmiały, nie ma w sobie zbyt dużo przebojowości, ubiera się dość skromnie, bo nie ma kasy. Ale jest naprawdę kochany i jest nam dobrze razem. Co mam zrobić? Pokłócić się z wszystkimi? Powiedzieć mojemu chłopakowi, że inni się z niego śmieją? A może w ogóle to olać?” Agata, 14l.

Kiedy bliską nam osobę ktoś wyśmiewa, zawsze rodzi to całą masę negatywnych uczuć. Na początku chodzi głównie o rodzeństwo czy rodziców, ale z czasem dotyczy to także chłopaka albo dziewczyny. Dowiedz się, co robić, jeśli to twoja druga połówka jest wyśmiewana.

Dlaczego wszyscy się śmieją z mojego chłopaka?

Czasem wystarczy tylko trochę wyróżniać się z tłumu, aby stać się tym, z którego wszyscy się śmieją. Mniej kasy, gorsze ciuchy, problemy z wymową albo po prostu jakaś inna cecha, która dla innych staje się pożywką – to wystarczy. Niestety, w okresie nastu lat jest to chyba najbardziej odczuwalne – z jednej strony zależy nam na akceptacji innych, z drugiej bardzo trudno ją uzyskać.

Jeśli twoi znajomi wyśmiewają się z twojego chłopaka albo dziewczyny, nie traktuj tego jako wyznacznika, że on lub ona rzeczywiście jest gorszy/-a. Prawdopodobnie zwyczajnie znaleźli sobie po prostu kogoś, kto nie ma ochoty albo siły z nimi walczyć. Sami jednocześnie nigdy nie chcieliby by być na jej lub jego miejscu.

Brak akceptacji ukochanej osoby przez najbliższe otoczenie może rodzić w tobie szereg wątpliwości. Bo przecież z jego strony on lub ona wydaje się być najważniejsza, z drugiej – nie chcesz stracić przyjaciół no i głupio tak być z kimś nieakceptowanym. Możesz nawet zacząć zastanawiać się, czy w ogóle być z tą osobą, skoro wszyscy się z niej nabijają – bo może przez wasz związek ty też jesteś obiektem kpin?

Co możesz zrobić gdy śmieją się z Twojego chłopaka?

Rozwiązań jest kilka i tylko od ciebie zależy to, które wybierzesz. Oto nasze propozycje:

  • Pomoc chłopakowi/dziewczynie

Czasem jest tak, że rzeczywiście osoba wyśmiewana aż się „prosi” o komentarz z powodu jakieś cechy czy wyglądu. Zastanów się, czy możesz jej pomóc, jak to zrobiła 16-letnia Zuza:

– Z mojego chłopaka śmiali się wszyscy, dziewczyny w ogóle uważały go za nieatrakcyjnego dziwaka – wszystko dlatego, ze kompletnie nie przywiązywał uwagi do ciuchów, nosił się byle jak, nawet nie prasował ubrań, do tego miał niemodne wtedy długie włosy. Nie przeszkadzało mi to, kiedy się poznaliśmy, ale ciągłe komentarze w stylu „O, twój hipis idzie!” doprowadzały mnie do szału. Postanowiłam coś z tym zrobić. Kiedy miałam trochę więcej kasy, wzięłam mojego chłopaka na lumpeksową wycieczkę i kupiłam mu chyba całą nową garderobę za dwieście złotych. Potem poszliśmy do fryzjera, gdzie ubłagałam Maćka o ścięcie tych włosów i na koniec kupiliśmy mu wodę toaletową. Oczywiście powiedziałam mu prawdę – że wszyscy się z niego nabijają i mam tego dosyć. Efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania, Maciej wyglądał jak model. Dziewczynom opadły szczęki! Jesteśmy razem do dziś, na szczęście dbanie o siebie weszło Maćkowi w nawyk – śmieje się Zuzanna.

Zastanów się, jak i ty możesz pomóc swojej dziewczynie albo chłopakowi, ale najpierw ustal źródło wyśmiewana. Jeśli są to ciuchy, jak u chłopaka Zuzy – wiesz, co robić. Jeśli niewyraźna wymowa, zapisz swoją miłość do logopedy i przekonaj do pójścia. A może zawsze boi się odezwać? Wtedy postaraj się wyciągnąć go z nieśmiałości, zachęcaj do inicjatywy, ćwiczcie odpowiedzi na chamskie odzywki.

  • Reagować na głupie teksty

Nie zawsze jest możliwość pomocy chłopakowi lub dziewczynie albo po prostu nie ma niczego, co chcielibyście zmieniać. Wówczas najlepiej jest walczyć… z samymi znajomymi.

Trzymaj się kilku zasad. Po pierwsze – nigdy, ale to przenigdy, nie nabijaj się ze swojego chłopaka czy dziewczyny za jej/jego plecami. To najgorsze, co możesz zrobić, bo jesteś nie tylko fałszywy/-a, ale też pokazujesz innym, że to jest ok.

Po drugie, reaguj zawsze, kiedy ktoś nabija się z twojej sympatii. Najlepiej rób to w prosty sposób – pytaj, dlaczego dana osoba śmieje się z kogoś, kto jest dla ciebie ważny. Tak proste ujęcie tematu (zamiast obrażania się) najczęściej odnosi świetny rezultat. Jeśli jednak nie działa, możesz dodać coś w stylu „A może ja zacznę śmiać się z kogoś ważnego dla ciebie. Twoja siostra ma gigantycznego pryszcza na czole, nie uważasz, że wszyscy powinniśmy się z niej pośmiać?”

Po trzecie, ucinaj głupie teksty. Mów na przykład – „sorry, ale albo przestajesz śmiać się z mojego chłopaka, albo przestajemy rozmawiać. To głupie i dziecinne”.

A może zerwać z chłopakiem gdy wszyscy się z niego śmieją?

Gdy wszyscy śmieją się z niego lub z niej, możesz zastanawiać się nad zerwaniem – to naturalne. Zastanów się jednak dobrze, zanim to zrobisz. Jeśli masz ogromne wątpliwości i robisz to z bólem serca, możesz niedługo bardzo tego żałować.

Więcej w kategorii Związki

Do góry