Połącz się z nami

Uczucie do kolegi z klasy

Przyjaźń

Uczucie do kolegi z klasy

Dominika, 15 lat: W mojej klasie jest pewien chłopak w którym kocham się już od trzech lat. Na początku było coś między nami ale on powiedział "nie" a teraz wydaje mi się, że daje mi jakieś sygnały np. chce żebym poszła do tej samej szkoły co on. On mnie podrywa. Co mam robić skoro wcześniej powiedział "nie"?

Relacje międzyludzkie, szczególnie te dotyczące uczuć oraz związków, są na tyle skomplikowane, że trudno czasami jednoznacznie stwierdzić co do kogoś czujemy oraz co dana osoba czuje do nas. Gdy dochodzą do tego różnice wynikające z odmiennego postrzegania świata przez kobiety i mężczyzn, sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje.

Jeżeli wcześniej coś było między Wami, a obecnie pozostajecie tylko i wyłącznie w relacjach koleżeńskich, same „sygnały” zainteresowania wysyłane przez chłopaka mogą być bardzo dyskretne – jeżeli darzy Cię uczuciem, ma świadomość tego, że tamtym „nie” mógł pogrzebać swoje szanse u Ciebie. Dodatkowo, szczególnie w tym wieku, młodzi mężczyźni bardzo boją się odrzucenia i tego jak ono zostanie odebrane przez otoczenie – znajomych z klasy, kolegów. Jeżeli zależy Ci na nim i chciałabyś aby Wasze relacje wyszły poza ramę „kolega – koleżanka”, możesz mu także okazać nieco większe zainteresowanie.

To, że wcześniej powiedział „nie”, nie oznacza także iż obecnie niemożliwe jest stworzenie udanego związku. Do bycia razem potrzebna jest dojrzałość emocjonalna. Być może wcześniej, był na takim etapie swojego życia, w którym niekoniecznie myślał o poważnych związkach. Mogło zdarzyć się także i tak, że po bliższym poznaniu, stwierdził, że jesteś właśnie tą osobą, którą pragnie obdarzyć swoim uczuciem.

Więcej w kategorii Przyjaźń

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.