Połącz się z nami

Czy on chce do mnie wrócić?

Związki

Czy on chce do mnie wrócić?

Byliście parą, ale… no właśnie, byliście. Coś poszło nie tak i już nie jesteście razem. Ty czasem o nim myślisz i może nawet zastanawiasz się, czy on chce wrócić. Brzmi znajomo? Dowiedz się zatem, co rzeczywiście świadczy o tym, że on chciałby znowu być z tobą, a co jest raczej mylnym wrażeniem.

Wbrew pozorom, nie jest to takie łatwe do rozróżnienia, a przecież na pewno nie chciałabyś się pomylić, prawda? Trochę ułatwiamy zatem interpretację męskich zachowań po rozstaniu.

On kontaktuje się z tobą
Czyli pisze smsy, „przypadkiem” cię zaczepia, szuka każdej okazji, aby z tobą porozmawiać. Dokładnie tak, jak zrobił to 16-letni Karol:

– Kiedy zerwaliśmy z Moniką, to zrobiliśmy to w wielkiej złości, w dużych emocjach. Nie wiedziałem, co mówię. Po dwóch tygodniach uświadomiłem sobie, że zrobiłem błąd i bardzo za nią tęsknię. Problem w tym, że nie wiedziałem, czy ona tego chce, a nie chciałem się… no cóż, nie chciałem się upokarzać. Zacząłem więc po prostu szukać z nią kontaktu, odzywałem się i obserwowałem, jak ona na mnie reaguje. Czy się złości, czy raczej uśmiecha. Czy jest miła czy nie chce mnie widzieć. Na szczęście wszystko poszło po mojej myśli, widziałem, że też jest jej ciężko. Dzisiaj jesteśmy już znowu razem – wspomina z uśmiechem Karol.

To nie to! Próby kontaktu z jego strony mogą świadczyć o chęci powrotu, ale nie zawsze muszą o tym mówić. Jeśli on dzwoni do ciebie z pretensjami albo prosi o swoje rzeczy, to raczej powód jest prozaiczny. Po prostu podsumowuje waszą znajomość. Nie rób sobie wówczas złudnych nadziei.

Przeprasza
Tak, tak po prostu! Przeprosiny z jego strony zawsze są dobrym znakiem. Jeśli rozstaliście się w dużej złości, to jeśli on nadal ma do ciebie żal, z pewnością nie zacznie cię przepraszać. Gdy jest inaczej, jest to ukryty komunikat: „Jest mi głupio, żałuję”. Bardzo ważne  jest to, jak on przy tym się zachowuje – jeśli przynosi kwiatek i przeprasza, to z całą pewnością nadal o tobie myśli.

To nie to! Nie każde przeprosiny są sobie równe i świadczą o tym samym. Jeżeli twój były chłopak przy okazji waszej rozmowy rzuca coś w stylu: „Sorry, że tak wyszło” to zdecydowanie nie jest to gest w stronę waszego pojednania! To raczej po prostu chęć absolutnego zakończenia znajomości. Takie małe podsumowanie.

Uśmiecha się do ciebie, jest miły
Spójrzmy prawdzie w oczy – kiedy para się rozstaje, to w 90% odbywa się to w atmosferze dużego żalu. I jeśli spotkamy potem naszego „eks” na ulicy, to raczej nie podskakujemy na jego widok z radości. Chyba… że chcielibyśmy znowu z tą osobą być.

O uśmiechach i byciu miłym mówi 16-letnia Magda:

– Nie mogłam zrozumieć, dlaczego mój były chłopak zawsze, kiedy mnie spotyka, jest tak czarująco miły i tak usilnie się do mnie uśmiecha. Czułam się skołowana i nie wiedziałam, czy on się ze mnie nabija, czy to jest jakiś podstęp. Szybko jednak okazało się, że ma to swoje drugie dno – Kacper po prostu chciał do mnie wrócić, ale nie wiedział, jak mi to przekazać! – wspomina Magda.

To nie jest to! Uważaj – jeśli spotykacie się przypadkowo, na przykład na imprezie czy w szkole i on uśmiecha się lub śmieje, patrząc na ciebie i rozmawiając z kimś innym, może to świadczyć o tym, że on cię po prostu… obgaduje. Nie bierz tego za dobrą oznakę.

Dlaczego po prostu nie powie, że chce do mnie wrócić?
To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Skoro on tak bardzo chce wrócić, to dlaczego… po prostu o tym nie powie? Otóż nie jest to takie proste. Po pierwsze – może woli najpierw „wybadać teren”, zanim w swoich oczach upokorzy się i ty go wyśmiejesz. Po drugie – jeśli już spotykasz się z kimś innym, on może zwyczajnie obawiać się, że nie będziesz chciała rezygnować z nowej znajomości. I po trzecie – niestety, on może sam nie być pewien co do swoich pragnień. I szuka jakiegoś „nakierowania” swoich uczuć z twojej strony.

Czy wracać do byłego chłopaka?
Gdy któreś z was zaczyna myśleć o powrocie, zawsze pojawiają się myśli o tym, czy… warto to zrobić. Nie słuchaj jednak przysłów, starych powiedzeń, nie wierz temu, co mówią znajomi. Posłuchaj za to swojej intuicji i swojego serca. Jeśli tęsknisz i jesteś gotowa znowu spróbować – to dlaczego nie? W końcu to wasz związek, wasze decyzje i wasze życie.

Przeczytaj także: Czy wrócić do byłego chłopaka

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Związki

 • Ciągłe rozstania i powroty Ciągłe rozstania i powroty

  Związki

  Ciągłe rozstania i powroty

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Proszę o pomoc, bo już sam nie wiem, co robić. Mam problem z moją dziewczyną. Otóż...

 • Samotność w związku – jak ją pokonać? Samotność w związku – jak ją pokonać?

  Związki

  Samotność w związku – jak ją pokonać?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Nazywam się Marcin i mam problem z moją dziewczyną. Chodzi o to, że niby jesteśmy razem,...

 • Co zorganizować na Walentynki? Co zorganizować na Walentynki?

  Psychologia

  Co zorganizować na Walentynki?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Do Walentynek już niewiele czasu, a wiele osób przygotowania zostawia na dosłownie ostatnią chwilę. Innymi słowy,...

 • Związek przez internet Związek przez internet

  Psychologia

  Związek przez internet

  Autor: Redakcja TeenZone

  Olga, 16 lat: Poznałam przez internet fajnego chłopaka. Rozmawiamy codziennie od prawie sześciu miesięcy. Czuję, że...

 • Czy on mnie też zdradzi? Czy on mnie też zdradzi?

  Związki

  Czy on mnie też zdradzi?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam pewien problem. Otóż spotkałam super chłopaka, Marcina. Bardzo chciałabym, żeby on został moim chłopakiem i...

 • O czym rozmawiać na randce? O czym rozmawiać na randce?

  Podrywanie

  O czym rozmawiać na randce?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Stało się – w końcu udało wam się umówić, któreś zrobiło pierwszy krok no i teraz...

 • Jak zdemaskować zdradę? Oto 5 sposobów! Jak zdemaskować zdradę? Oto 5 sposobów!

  Psychologia

  Jak zdemaskować zdradę? Oto 5 sposobów!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Wszystkie znaki świata (włącznie z doniesieniami od znajomych) wskazują na to, że on lub ona cię...

 • Jakie porady irytują singli? Jakie porady irytują singli?

  Podrywanie

  Jakie porady irytują singli?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Każdy z nas na pewnym etapie swojego życia jest singlem. I każdy z nas wie, jak...

 • Miłość od pierwszego wejrzenia – istnieje czy nie? Miłość od pierwszego wejrzenia – istnieje czy nie?

  Podrywanie

  Miłość od pierwszego wejrzenia – istnieje czy nie?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Moja przyjaciółka nie ma chłopaka, chociaż bardzo chciałaby mieć. Problem w tym, że ona czeka na...

 • W jaki sposób ratować związek? W jaki sposób ratować związek?

  Związki

  W jaki sposób ratować związek?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Nie istnieją związki, w których nie ma żadnych konfliktów – jeśli ktoś twierdzi inaczej, to albo...

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.