Połącz się z nami

Czy on chce do mnie wrócić?

Związki

Czy on chce do mnie wrócić?

Byliście parą, ale… no właśnie, byliście. Coś poszło nie tak i już nie jesteście razem. Ty czasem o nim myślisz i może nawet zastanawiasz się, czy on chce wrócić. Brzmi znajomo? Dowiedz się zatem, co rzeczywiście świadczy o tym, że on chciałby znowu być z tobą, a co jest raczej mylnym wrażeniem.

Wbrew pozorom, nie jest to takie łatwe do rozróżnienia, a przecież na pewno nie chciałabyś się pomylić, prawda? Trochę ułatwiamy zatem interpretację męskich zachowań po rozstaniu.

On kontaktuje się z tobą
Czyli pisze smsy, „przypadkiem” cię zaczepia, szuka każdej okazji, aby z tobą porozmawiać. Dokładnie tak, jak zrobił to 16-letni Karol:

– Kiedy zerwaliśmy z Moniką, to zrobiliśmy to w wielkiej złości, w dużych emocjach. Nie wiedziałem, co mówię. Po dwóch tygodniach uświadomiłem sobie, że zrobiłem błąd i bardzo za nią tęsknię. Problem w tym, że nie wiedziałem, czy ona tego chce, a nie chciałem się… no cóż, nie chciałem się upokarzać. Zacząłem więc po prostu szukać z nią kontaktu, odzywałem się i obserwowałem, jak ona na mnie reaguje. Czy się złości, czy raczej uśmiecha. Czy jest miła czy nie chce mnie widzieć. Na szczęście wszystko poszło po mojej myśli, widziałem, że też jest jej ciężko. Dzisiaj jesteśmy już znowu razem – wspomina z uśmiechem Karol.

To nie to! Próby kontaktu z jego strony mogą świadczyć o chęci powrotu, ale nie zawsze muszą o tym mówić. Jeśli on dzwoni do ciebie z pretensjami albo prosi o swoje rzeczy, to raczej powód jest prozaiczny. Po prostu podsumowuje waszą znajomość. Nie rób sobie wówczas złudnych nadziei.

Przeprasza
Tak, tak po prostu! Przeprosiny z jego strony zawsze są dobrym znakiem. Jeśli rozstaliście się w dużej złości, to jeśli on nadal ma do ciebie żal, z pewnością nie zacznie cię przepraszać. Gdy jest inaczej, jest to ukryty komunikat: „Jest mi głupio, żałuję”. Bardzo ważne  jest to, jak on przy tym się zachowuje – jeśli przynosi kwiatek i przeprasza, to z całą pewnością nadal o tobie myśli.

To nie to! Nie każde przeprosiny są sobie równe i świadczą o tym samym. Jeżeli twój były chłopak przy okazji waszej rozmowy rzuca coś w stylu: „Sorry, że tak wyszło” to zdecydowanie nie jest to gest w stronę waszego pojednania! To raczej po prostu chęć absolutnego zakończenia znajomości. Takie małe podsumowanie.

Uśmiecha się do ciebie, jest miły
Spójrzmy prawdzie w oczy – kiedy para się rozstaje, to w 90% odbywa się to w atmosferze dużego żalu. I jeśli spotkamy potem naszego „eks” na ulicy, to raczej nie podskakujemy na jego widok z radości. Chyba… że chcielibyśmy znowu z tą osobą być.

O uśmiechach i byciu miłym mówi 16-letnia Magda:

– Nie mogłam zrozumieć, dlaczego mój były chłopak zawsze, kiedy mnie spotyka, jest tak czarująco miły i tak usilnie się do mnie uśmiecha. Czułam się skołowana i nie wiedziałam, czy on się ze mnie nabija, czy to jest jakiś podstęp. Szybko jednak okazało się, że ma to swoje drugie dno – Kacper po prostu chciał do mnie wrócić, ale nie wiedział, jak mi to przekazać! – wspomina Magda.

To nie jest to! Uważaj – jeśli spotykacie się przypadkowo, na przykład na imprezie czy w szkole i on uśmiecha się lub śmieje, patrząc na ciebie i rozmawiając z kimś innym, może to świadczyć o tym, że on cię po prostu… obgaduje. Nie bierz tego za dobrą oznakę.

Dlaczego po prostu nie powie, że chce do mnie wrócić?
To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Skoro on tak bardzo chce wrócić, to dlaczego… po prostu o tym nie powie? Otóż nie jest to takie proste. Po pierwsze – może woli najpierw „wybadać teren”, zanim w swoich oczach upokorzy się i ty go wyśmiejesz. Po drugie – jeśli już spotykasz się z kimś innym, on może zwyczajnie obawiać się, że nie będziesz chciała rezygnować z nowej znajomości. I po trzecie – niestety, on może sam nie być pewien co do swoich pragnień. I szuka jakiegoś „nakierowania” swoich uczuć z twojej strony.

Czy wracać do byłego chłopaka?
Gdy któreś z was zaczyna myśleć o powrocie, zawsze pojawiają się myśli o tym, czy… warto to zrobić. Nie słuchaj jednak przysłów, starych powiedzeń, nie wierz temu, co mówią znajomi. Posłuchaj za to swojej intuicji i swojego serca. Jeśli tęsknisz i jesteś gotowa znowu spróbować – to dlaczego nie? W końcu to wasz związek, wasze decyzje i wasze życie.

Przeczytaj także: Czy wrócić do byłego chłopaka

Więcej w kategorii Związki

 • Związki

  Nie lubię rodziny mojego chłopaka

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam pewien problem i proszę o pomoc. Mianowicie, chodzi o to, że mam cudownego chłopaka. Jest...

 • Podrywanie

  Jak flirtować z chłopakiem?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mojej koleżance bez problemu udaje się podrywać chłopaków. Nie wiem, jak ona to robi, ale też...

 • Związki

  Związek z młodszym chłopakiem?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Oboje jesteście nastolatkami, oboje jesteście sobą zainteresowani. Teoretycznie nie ma nic, co stanęłoby na przeszkodzie waszej...

 • Podrywanie

  Oznaki, że chłopak nie będzie traktować cię dobrze

  Autor: Redakcja TeenZone

  Spotkałaś chłopaka i jesteś pewna, że to ten jeden, jedyny? To wspaniała wiadomość! Zanim jednak rozkochasz...

 • Związki

  Chłopak młodszy od dziewczyny

  Autor: Redakcja TeenZone

  Karolina, 16 lat: Zakochałam się w chłopaku, który ma czternaście lat. Spotykamy się potajemnie bo boimy...

Do góry