Połącz się z nami

Czy on chce do mnie wrócić?

Związki

Czy on chce do mnie wrócić?

Byliście parą, ale… no właśnie, byliście. Coś poszło nie tak i już nie jesteście razem. Ty czasem o nim myślisz i może nawet zastanawiasz się, czy on chce wrócić. Brzmi znajomo? Dowiedz się zatem, co rzeczywiście świadczy o tym, że on chciałby znowu być z tobą, a co jest raczej mylnym wrażeniem.

Wbrew pozorom, nie jest to takie łatwe do rozróżnienia, a przecież na pewno nie chciałabyś się pomylić, prawda? Trochę ułatwiamy zatem interpretację męskich zachowań po rozstaniu.

On kontaktuje się z tobą
Czyli pisze smsy, „przypadkiem” cię zaczepia, szuka każdej okazji, aby z tobą porozmawiać. Dokładnie tak, jak zrobił to 16-letni Karol:

– Kiedy zerwaliśmy z Moniką, to zrobiliśmy to w wielkiej złości, w dużych emocjach. Nie wiedziałem, co mówię. Po dwóch tygodniach uświadomiłem sobie, że zrobiłem błąd i bardzo za nią tęsknię. Problem w tym, że nie wiedziałem, czy ona tego chce, a nie chciałem się… no cóż, nie chciałem się upokarzać. Zacząłem więc po prostu szukać z nią kontaktu, odzywałem się i obserwowałem, jak ona na mnie reaguje. Czy się złości, czy raczej uśmiecha. Czy jest miła czy nie chce mnie widzieć. Na szczęście wszystko poszło po mojej myśli, widziałem, że też jest jej ciężko. Dzisiaj jesteśmy już znowu razem – wspomina z uśmiechem Karol.

To nie to! Próby kontaktu z jego strony mogą świadczyć o chęci powrotu, ale nie zawsze muszą o tym mówić. Jeśli on dzwoni do ciebie z pretensjami albo prosi o swoje rzeczy, to raczej powód jest prozaiczny. Po prostu podsumowuje waszą znajomość. Nie rób sobie wówczas złudnych nadziei.

Przeprasza
Tak, tak po prostu! Przeprosiny z jego strony zawsze są dobrym znakiem. Jeśli rozstaliście się w dużej złości, to jeśli on nadal ma do ciebie żal, z pewnością nie zacznie cię przepraszać. Gdy jest inaczej, jest to ukryty komunikat: „Jest mi głupio, żałuję”. Bardzo ważne  jest to, jak on przy tym się zachowuje – jeśli przynosi kwiatek i przeprasza, to z całą pewnością nadal o tobie myśli.

To nie to! Nie każde przeprosiny są sobie równe i świadczą o tym samym. Jeżeli twój były chłopak przy okazji waszej rozmowy rzuca coś w stylu: „Sorry, że tak wyszło” to zdecydowanie nie jest to gest w stronę waszego pojednania! To raczej po prostu chęć absolutnego zakończenia znajomości. Takie małe podsumowanie.

Uśmiecha się do ciebie, jest miły
Spójrzmy prawdzie w oczy – kiedy para się rozstaje, to w 90% odbywa się to w atmosferze dużego żalu. I jeśli spotkamy potem naszego „eks” na ulicy, to raczej nie podskakujemy na jego widok z radości. Chyba… że chcielibyśmy znowu z tą osobą być.

O uśmiechach i byciu miłym mówi 16-letnia Magda:

– Nie mogłam zrozumieć, dlaczego mój były chłopak zawsze, kiedy mnie spotyka, jest tak czarująco miły i tak usilnie się do mnie uśmiecha. Czułam się skołowana i nie wiedziałam, czy on się ze mnie nabija, czy to jest jakiś podstęp. Szybko jednak okazało się, że ma to swoje drugie dno – Kacper po prostu chciał do mnie wrócić, ale nie wiedział, jak mi to przekazać! – wspomina Magda.

To nie jest to! Uważaj – jeśli spotykacie się przypadkowo, na przykład na imprezie czy w szkole i on uśmiecha się lub śmieje, patrząc na ciebie i rozmawiając z kimś innym, może to świadczyć o tym, że on cię po prostu… obgaduje. Nie bierz tego za dobrą oznakę.

Dlaczego po prostu nie powie, że chce do mnie wrócić?
To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Skoro on tak bardzo chce wrócić, to dlaczego… po prostu o tym nie powie? Otóż nie jest to takie proste. Po pierwsze – może woli najpierw „wybadać teren”, zanim w swoich oczach upokorzy się i ty go wyśmiejesz. Po drugie – jeśli już spotykasz się z kimś innym, on może zwyczajnie obawiać się, że nie będziesz chciała rezygnować z nowej znajomości. I po trzecie – niestety, on może sam nie być pewien co do swoich pragnień. I szuka jakiegoś „nakierowania” swoich uczuć z twojej strony.

Czy wracać do byłego chłopaka?
Gdy któreś z was zaczyna myśleć o powrocie, zawsze pojawiają się myśli o tym, czy… warto to zrobić. Nie słuchaj jednak przysłów, starych powiedzeń, nie wierz temu, co mówią znajomi. Posłuchaj za to swojej intuicji i swojego serca. Jeśli tęsknisz i jesteś gotowa znowu spróbować – to dlaczego nie? W końcu to wasz związek, wasze decyzje i wasze życie.

Przeczytaj także: Czy wrócić do byłego chłopaka

Więcej w kategorii Związki

 • Związek przez internet Związek przez internet

  Psychologia

  Związek przez internet

  Autor: Redakcja TeenZone

  Olga, 16 lat: Poznałam przez internet fajnego chłopaka. Rozmawiamy codziennie od prawie sześciu miesięcy. Czuję, że...

 • Czy on cię zdradza? Sygnały ostrzegawcze! Czy on cię zdradza? Sygnały ostrzegawcze!

  Związki

  Czy on cię zdradza? Sygnały ostrzegawcze!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Zastanawiasz się, czy on jest wierny? Boisz się, ze on Cię zdradza? Może jesteś „po prostu...

 • Kiedy nie warto ratować związku? Kiedy nie warto ratować związku?

  Psychologia

  Kiedy nie warto ratować związku?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Decyzja o rozstaniu rzadko bywa łatwa – w końcu oznacza to koniec relacji z człowiekiem, który...

 • Czy on kocha inną? Oto oznaki że tak! Czy on kocha inną? Oto oznaki że tak!

  Podrywanie

  Czy on kocha inną? Oto oznaki że tak!

  Autor: Redakcja TeenZone

  W twojej głowie ciągle „siedzi” przyjaciel albo dobry kolega? Chciałabym spróbować, odważyć się i wyznać mu...

 • Chodzę z dwoma chłopakami naraz! Chodzę z dwoma chłopakami naraz!

  Związki

  Chodzę z dwoma chłopakami naraz!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Większość z nas marzy o poznaniu tej drugiej połówki, a kiedy już tak się dzieje –...

 • Chorobliwa zazdrość to Twój problem? Chorobliwa zazdrość to Twój problem?

  Psychologia

  Chorobliwa zazdrość to Twój problem?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Bardzo kochasz swoją dziewczynę albo chłopaka i czujesz, że bez tej konkretnej osoby nie możesz już...

 • Kocham dziewczynę mojego kolegi Kocham dziewczynę mojego kolegi

  Przyjaźń

  Kocham dziewczynę mojego kolegi

  Autor: Redakcja TeenZone

  Piotrek, 16 lat: Zakochałem się, jednak problem polega na tym, że jest to dziewczyna mojego najlepszego...

 • Jaki prezent kupić dziewczynie pod choinkę? Jaki prezent kupić dziewczynie pod choinkę?

  Psychologia

  Jaki prezent kupić dziewczynie pod choinkę?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Kochasz ją, jest całym twoim światem, nie wyobrażasz sobie życia bez niej… ale gdy masz coś...

 • Jak wyznać miłość? Jak wyznać miłość?

  Związki

  Jak wyznać miłość?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Jesteście już razem od pewnego czasu i powoli w twojej głowie pojawia się myśl, by wyznać...

 • Dziewczyna przeszukuje mój telefon! Dziewczyna przeszukuje mój telefon!

  Związki

  Dziewczyna przeszukuje mój telefon!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Patryk, 18 lat: Moja dziewczyna dość często "przeszukuje" mój telefon. Zdarza się jej pod moją nieobecność...

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.