Połącz się z nami

Podrywa mnie chłopak, który ma dziewczynę!

Podrywanie

Podrywa mnie chłopak, który ma dziewczynę!

„Mam dość poważny problem. Chodzi o to, że od jakiegoś czasu podrywa mnie Łukasz, naprawdę świetny chłopak z naszej szkoły. Podobał mi się od dawna, więc to mnie bardzo cieszy – już nawet zaprosił mnie na randkę. Problem polega na tym, że Łukasz nie jest sam, tzn. ma już dziewczynę. I wiem, że to nie w porządku, że próbuje umówić się ze mną. Co mam robić? Zależy mi na nim, ale z drugiej strony nie chcę wyjść na świnię, która podbija zajętych chłopaków.” Alicja, 15l.

Spotykanie się z zajętym chłopakiem (albo dziewczyną) ma zawsze dwie strony. Z jednej to oczywiście radość, że interesuje się nami ktoś atrakcyjny. Z drugiej – jakby nie patrzeć, z punktu widzenia „tej drugiej” nie jest to fajne. No i pytanie, czy on rzeczywiście jest taki w porządku, skoro postępuje w taki sposób? Niestety, taka sytuacja może przytrafić się i tobie. Warto więc poznać wskazówki co do dalszego postępowania.

Jeden chłopak, milion wątpliwości

Gdy znajdziesz się w podobnej sytuacji, możesz mieć do czynienia z całą masą wątpliwości. Jakiego rodzaju? Oto najczęstsze myśli:

  • „Czy nie zostanę uznana za podrywaczkę zajętych chłopaków? Czy nie odwrócą się ode mnie znajomi?”

Niestety, odpowiedź brzmi: tak, tak właśnie może być. Chociaż ty jesteś wolna, a to przecież twój (niedoszły jeszcze) chłopak jest zajęty, to ty również możesz zostać uznana za tę, która postępuje niewłaściwie. Być może też odwrócą się od ciebie niektórzy znajomi. Wszystko dlatego, że ludzie bardzo nie lubią, kiedy ktoś trzeci wtrąca się w związek dwojga ludzi. I zwykle przerzucają tę winę na daną osobę. Spójrzmy na sytuację poprzez konkretny przykład. Oto, jak podobne okoliczności wspomina Malwina (16l.):

– Kiedy zaczęłam spotykać się z Maćkiem, wiedziałam, że ma dziewczynę. Pomyślałam: „trudno, miłość jest ważniejsza”. Wkrótce okazało się, że nie wiedziałam, na co się porywam. Ta dziewczyna była bardzo lubiana, więc ludzie zaczęli wytykać mnie palcami. Kilkoro znajomych otwarcie powiedziało, że nie chce mnie znać. Nawet moi rodzice stwierdzili, że tak się nie robi, że odbiłam koleżance chłopaka. Najgorsze, że Maciek i tak mnie zostawił po jakimś czasie, oczywiście dla innej. Zabolało strasznie i dopiero teraz rozumiem, jak musiała czuć się ta dziewczyna – wspomina Malwina.

Cóż, jeśli ulegniesz tego typu podrywom, to niestety możesz zostać uznana za „odbijaczkę” chłopaków. Tak bywa.

  • „Chyba nie powinnam mieć wyrzutów sumienia. Przecież mówią, że miłość jest ślepa!”

Problem w tej sytuacji leży w krzywdzie trzeciej osoby. Nawet, jeśli zakochasz się w chłopaku, a on w tobie, to z czystej przyzwoitości i szacunku dla tej drugiej dziewczyny warto poczekać chociaż dwa tygodnie po zerwaniu, zanim zaczniecie obnosić się ze swoją miłością. I przede wszystkim – zakończyć poprzedni związek. To absolutny mus.

  • „Czuję, że coś jest nie tak. Bo on chyba nie jest w porządku. Czy nie powinien najpierw zostawić tamtej dziewczyny?”

Takie przeczucia niemal w 99% są prawidłowe. Jeśli chłopak, który chce się z tobą umówić, zwleka z zerwaniem ze swoją dziewczyną, to uwierz – on ma naprawdę niefajne intencje. Nie zakochał się w tobie, tylko chce coś „ugrać”. Nie wierz w dziwne zapewnienia typu: „Wiesz, nie mogę jej teraz zostawić, ma trudny czas, jej rodzice ciągle się kłócą” albo „Zerwę z nią, ale nie dzisiaj. Jak będzie okazja” itd. To bzdury!

Jeśli on się tak zachowuje, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że powtórzysz los tamtej dziewczyny – niestety. Prawda jest bowiem bardzo prosta. Jeżeli twój potencjalny przyszły chłopak jest w porządku, to przede wszystkim powinien najpierw zerwać z aktualną dziewczyną, a potem zabrać się za podryw. Nie ma innej drogi, jakiekolwiek tłumaczenia są po prostu zbędne.

On cię podrywa, ale jest z inną – co robić?

Na początek – spokojnie. To, że on jeszcze z nią nie zerwał, nie musi oznaczać, że na pewno jest zły do szpiku kości . Jeśli ci na nim zależy, to nie rezygnuj natychmiast z szansy na wielką miłość.

Musisz jednak postawić kilka warunków. Przede wszystkim – zapytaj, zupełnie prosto z mostu, czy chodzi z kimś. Jeśli odpowie, że nie, a ty wiesz, że jest inaczej, daj sobie spokój. To zwykły kłamca i babiarz.

Jeśli jednak odpowie, że tak, to powiedz – „To wróć z propozycją randki, kiedy będziesz już wolny. Nie lubię się dzielić”. Powiedz to ze śmiechem, ale stanowczo.

Czego możesz spodziewać się dalej? Odpowiedź jest prosta – albo go zachwycisz i zrobi to, co ma do zrobienia, albo zrezygnuje. W tym drugim przypadku zapewniamy – nie ma czego żałować. Od związku z fałszywym chłopakiem lepszy jest po prostu brak związku.

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Podrywanie

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.