Połącz się z nami

Jak sprawić aby dziewczyna kochała Cię bardziej?

Psychologia

Jak sprawić aby dziewczyna kochała Cię bardziej?

„Pomóżcie. Mam dziewczynę, Julię. Bardzo się kochamy i zależy mi na niej. Ostatnio jednak usłyszałem od niej coś niepokojącego – powiedziała, że czasem chciałaby, żebym był bardziej romantyczny. Zmartwiło mnie to, bo myślałem, że robię wszystko ok i w sumie trochę nie wiem, o co jej chodzi. Nie chciałbym, żeby mnie kiedyś rzuciła – co więc powinienem robić, żeby spełnić jej oczekiwania?” Michał, 16l.

„Bycie romantycznym” wydaje się być prostym zadaniem, ale tak naprawdę łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Jeśli, podobnie jak Michał, chcesz sprawić, by dziewczyna była w tobą szczęśliwa, to jednak warto się postarać. Z naszymi podpowiedziami pójdzie ci o wiele łatwiej. A zatem – oto kilka drobiazgów, dzięki którym twoja dziewczyna pokocha cię jeszcze bardziej!

 1. Dawaj jej drobne prezenty.

Nie muszą być to pierścionki z brylantami – spokojnie! J. Możesz być pewien, że twoja dziewczyna będzie wniebowzięta, jeśli po prostu raz na jakiś czas zerwiesz kwiatek, rosnący na drodze do jej domu. Podaj jej go ze słowami – „skojarzył mi się z tobą, bo jest taki śliczny i delikatny”. Czasem daj jej coś słodkiego albo coś, co lubi. Drobiazgi, drobiazgi i jeszcze raz – drobiazgi.

 1. Bądź gentelmanem.

Nawet, jeśli twoja dziewczyna ciągle podkreśla, że jest feministką, a poza tym to świetnie radzi sobie ze wszystkim sama – niech nie powstrzyma cię to od bycia gentelmanem. Ofiaruj jej kurtkę, gdy jest jej zimno, przytrzymaj dla niej otwarte drzwi, odsuń krzesło. Nawet, jeśli zdumiona zacznie się śmiać, to będzie to przyjemne zdumienie J.

 1. Wykonuj czułe gesty.

To prawdziwe wisienki na torcie miłości, coś, co będzie wspominała przez lata i przez co będzie najlepszy z najlepszych. Dotykaj ją czule. Odsuwaj kosmyki jej włosów, całuj w czoło, głaszcz po ramionach, baw się jej dłońmi. Dla ciebie to pewnie nic nie znaczące, małe rzeczy, ale dla niej to niezwykle ważne.

 1. Zostawiaj jej liściki.

Ok, wiemy, że żyjemy w XXI wieku, w dodatku w czasach przeładowanych elektroniką. Ale uwierz – żadna kobieta nie zareaguje na smsa tak, jak na małą, karteczkę z odręcznie napisanym: „Kocham Cię, miłego dnia”. Zostawiaj jej takie małe karteczki w plecaku, podaj ukradkiem na przerwie, wsuń do kieszeni spodni. Będzie zachwycona.

 1. Zauważaj jej różne samopoczucia.

Pytaj ją czasem, jak się czuje. Jak jej minął dzień. I kiedy widzisz, że coś jest nie tak, mówi: „Jestem zmęczona, bo…”, to nie mów: „Jutro będzie lepiej”, tylko zaproponuj mały masaż. Albo powiedz: „To zapraszam cię na lody dla poprawy humoru”. To ma wielkie znaczenie!

 1. Zaskakuj ją.

Jak? Oczywiście raczej nie chodzi o to, żebyś skradał się za nią w ciemny wieczór . Ale możesz czekać na nią już pod domem, gdy ma wyjść do szkoły. Powiedz do tego np. „Pomyślałem, że zrobię ci niespodziankę, nie mogłem się ciebie doczekać”.

 1. Pisz smsy, utwórz wasz własny zwyczaj.

Możesz np. zawsze pisać jej smsy na dobranoc – zawsze! Niech będzie to coś tylko waszego, oczywistość, że bez „kocham Cię, śpij dobrze” nie idzie się spać. Często pisz pierwszy!

 1. Zabieraj ją w nieznane miejsca.

Spontaniczność to ważna część romantyczności. Bądź spontaniczny zatem i np. zabieraj ją w ciekawe miejsca, których ona nie zna. Nie muszą być to jakieś wyjątkowe wypady – nawet zwykła polana za lasem, której nigdy nie widziała, będzie czymś nowym.

 1. Zaskakuj ją zdjęciami.

Możesz na przykład pożyczyć od kogoś trochę lepszy aparat i zrobić jej prawdziwą sesję w plenerze. Nie musisz być super fotografem – twoja dziewczyna jest na pewno tak ładna, że w słońcu pierwszych dni wiosny będzie prezentowała się cudownie. A jakie to będzie dla niej miłe!

 1. Mój jej ciekawe komplementy.

Pamiętaj, aby codziennie powiedzieć jej coś miłego. Niech nie są to banały typu „pięknie wyglądasz”. Powiedz lepiej: „Masz piękne pismo, wiesz?”, „Do twarzy ci w niebieskim”, „Jakoś inaczej dziś wyglądasz, uśmiechasz się w taki promienny sposób”. Koleżanki będą jej ciebie zazdrościć!

 1. Dzień na kocu.

Gdy pogoda zrobi się naprawdę piękna, skorzystaj z jej uroków i zabierz do parku na cały dzień. Potrzebny ci tylko koc, coś do przekąszenia i dobry humor.

 1. Pamiętaj o datach.

Miesięcznice, rocznice, imieniny – pamiętaj o takich dniach. Dobra pamięć plus wszystko to, o czym pisaliśmy powyżej… i twoja dziewczyna na pewno będzie cię pilnowała, jak największego skarbu. A to przecież naprawdę drobnostki, prawda?

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Psychologia

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.