Połącz się z nami

Wakacyjna miłość

Związki

Wakacyjna miłość

Okres wakacji i ogólnie rzecz ujmując letnie miesiące, to czas w którym najczęściej się zakochujemy. Na ogół jest to uczucie bardzo silne ale także… krótkotrwałe – ot letnie zauroczenie. Niestety, skutki tych chwil zapomnienia, możemy odczuwać do końca życia.

Dlaczego to właśnie w okresie lata nasze uczucia tak szaleją? Przyczyn jest kilka, jednak podstawową z nich jest… sama biologia. Pod wpływem promieniowania słonecznego nasz organizm produkuje zwiększone ilości hormonów oraz związków wpływających na popęd seksualny. Podświadomie zaczynami szukać wtedy partnera lub partnerki. Inną z przyczyn jest wolność i beztroska jakiej doświadczamy w tym okresie – pragniemy przeżyć coś niezwykłego, co na długo pozostanie w naszej pamięci.

Niestety, podczas letnich chwil uniesienia, zapominamy często o naszym zdrowiu i bezpieczeństwie. Pod wpływem „wakacyjnej miłości”, bardzo wiele nastoletnich osób decyduje się na swój pierwszy raz. Nie jest to decyzja przemyślana, bardzo często podejmowana pod wpływem chwili. Po fakcie jednak pojawiają się wyrzuty sumienia oraz świadomość popełnionego błędu – w końcu pierwszy raz, ma się tylko raz… Decyzja o podjęciu współżycia powinna być przemyślana, poprzedzona rozmowami z partnerem i odpowiednimi przygotowaniami do tego momentu.

Statystycznie, w okresie wakacji, dochodzi także najczęściej do niezabezpieczonych stosunków seksualnych z przygodnymi partnerami. Skutkiem tego jest wzrost zachorowań na choroby weneryczne oraz nagły wzrost ilości ciąż wśród nastolatek. Jeżeli zatem decydujemy się na stosunek, pamiętajmy o podstawowym środku antykoncepcyjnym jakim są prezerwatywy. Chronią one nie tylko przed nieplanowaną ciążą ale zapobiegają także zakażeniu groźnymi chorobami wenerycznymi.

Zadbamy zatem o to, aby po zakończonych wakacjach, gdy już pożegnamy nasze „letnie miłości”, pozostały nam tylko miłe wspomnienia.

Więcej w kategorii Związki

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.