Połącz się z nami

Pierwszy pocałunek – co zrobić aby był idealny?

Związki

Pierwszy pocałunek – co zrobić aby był idealny?

Czekasz na niego już bardzo, bardzo długo. I gdy w końcu następuje… czujesz zawód. Dlaczego? Cóż, nie zawsze przyczyną jest nieodpowiednia osoba. Czasem za niezbyt przyjemnym pierwszym pocałunkiem stoi po prostu szereg błędów, które niechcący popełniamy.

Warto zatem je przedstawić i zapamiętać na przyszłość. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy nastąpi ten wyjątkowy moment.

Błędy podczas pierwszego pocałunku

Zacznijmy zatem od przedstawienia listy błędów. Jeśli zdarzy się, że wśród nich odkryjesz jakieś swoje „niedopatrzenie” – nie martw się, na szczęście przed tobą jeszcze wiele okazji do naprawienia tego pierwszego wrażenia. Jednak przechodząc do sedna – czego warto się wystrzegać?

Pierwszy pocałunek z gumą do żucia
Postawmy sprawę szczerze – już lepiej tę nieszczęsną gumę szybko połknąć i narazić się na lekką niestrawność, niż zaryzykować sytuację, w której przetransportuje się ona do ust całowanej osoby. Trudno o coś bardziej ohydnego i zniechęcającego, o czym przekonała się 15-letnia Iza:

– Pierwszy raz całowałam się z chłopakiem, który mi się podobał 3 miesiące temu. Miałam nadzieję, że będzie jak w filmie, cudownie, romantycznie. A wyszło obrzydliwie! Wszystko dlatego, że Krzysiek żuł gumę i najwidoczniej w ogóle mu to nie przeszkadzało. I ta ohydna, zmielona guma wpadła mi do ust. On co prawda przeprosił, ale ja prawie zwymiotowałam! Oczywiście, że nie został potem moim chłopakiem! I jeszcze zraził mnie do całowania w ogóle! – podkreśla wzburzona Iza.

Wyrzuć, połknij, cokolwiek – ale nie całuj się z gumą w ustach. To błąd numer jeden na naszej liście.

Nieświeży oddech podczas pierwszego pocałunku
Cóż tu dodać… chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jakie uczucia może wzbudzić całowanie się z kimś, komu brzydko pachnie z buzi. Z drugiej strony – przecież z gumą też nie można. Jaki jest złoty środek?

Przede wszystkim zamień gumę na miętowe pastylki – długo zostawiają w ustach miętowy posmak, a w przeciwieństwie do gumy, znikają. Pamiętaj też o regularnej higienie jamy ustnej. Często myj zęby, zainwestuj w płyn do płukania ust i po prostu odwiedzaj dentystę. To już wystarczy, aby mieć ładny zapach z buzi.

„Teraz cię pocałuję” – czyli pierwszy pocałunek bez magii
W romantycznych filmach nikt nikogo nie pyta i nie uprzedza, że za chwilę go pocałuje. Dlaczego? Powód jest prosty – to niszczy cały klimat sytuacji, w jakiej się znajdujecie. Z jednej strony, jeśli jesteś chłopakiem, może wydawać ci się grzeczne i na miejscu zapytanie. Ale z drugiej – może wszystko zepsuć taką przesadną grzecznością właśnie. Zamiast tego obserwuj sygnały z jej ciała i mowy. Spróbuj się do niej mocno zbliżyć i nie martw się – będzie wiedziała, dlaczego to robisz!

Najmocniej, jak potrafię!
Obserwując pocałunki niektórych można odnieść wrażenie, że starają się oni za wszelką cenę pokazać, jak mocno potrafią całować. A to przecież zupełnie nie o to chodzi! O takich doświadczeniach opowiada 16-letni Marcin:

– Moja dziewczyna Karolina na początku całowała okropnie. No niestety, to było straszne. Miałem wrażenie, że chce mnie po prostu… zjeść. Wiem, że to brzmi śmiesznie, ale jak sobie przypomnę, jak mocno wciskała mi język do gardła… miałem ochotę krzyknąć, że potrzebuję pomocy! Z drugiej strony to super dziewczyna, więc nie zrywałem naszej znajomości, tylko powiedziałem wprost, o co chodzi. I nauczyłem ją całowania. Teraz jest delikatnie, czyli super – podkreśla Marcin.

Zapamiętaj tę wskazówkę – całowanie to nie sport, tu nie liczy się ten, kto szybciej i mocniej. Delikatność to podstawa!

Niewłaściwe miejsce na pierwszy pocałunek
Ok, wiadomo, że czasem po prostu możecie czuć, że tu i teraz nadszedł odpowiedni moment. Ale nie ma co przesadzać – trzeba zwrócić uwagę na okoliczności. Za niewłaściwe miejsca uznaje się wszystkie te, w których nie jesteście sami. Środek parkietu, przystanek autobusowy, korytarz szkolny. Nie zdziw się, jeśli ta druga osoba zareaguje negatywnie – nikt nie chce przeżywać pierwszego pocałunku w towarzystwie grupy innych ludzi!

Te komentarze…
Załóżmy, że wszystko się udało. Pocałowaliście się w pięknie, delikatnie, wszystko jest perfekcyjne… aż tu nagle z ust któregoś z was pada komentarz, który wszystko niszczy. Wystrzegajcie się tego! Żadnych porównań, pytań: „I jak?” – wystarczy powiedzieć po prostu „To było cudowne”. Nie ma innych słów, które tak cudownie zwieńczyłyby magię pierwszego pocałunku.

Czytaj dalej
Sprawdź poniższe artykuły

Więcej w kategorii Związki

 • Jesteśmy razem czy… nie? Jesteśmy razem czy… nie?

  Związki

  Jesteśmy razem czy… nie?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Nie wiem już, co mam robić. Chodzi o to, że niby mam chłopaka, Roberta. Ale chyba...

 • Mój były chłopak ma moje nagie zdjęcia! Mój były chłopak ma moje nagie zdjęcia!

  Psychologia

  Mój były chłopak ma moje nagie zdjęcia!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Pilnie potrzebuję pomocy! Chodzi o to, że tydzień temu rozstałam się z moim chłopakiem, Kamilem. On...

 • Czy jemu chodzi tylko o seks? Czy jemu chodzi tylko o seks?

  Psychologia

  Czy jemu chodzi tylko o seks?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Pierwsza randka jest wielkim wydarzeniem dla każdej nastolatki. Wyobrażamy sobie ją jako coś magicznego, wyjątkowego, pełnego...

 • Czy wybaczyć zdradę? Czy wybaczyć zdradę?

  Psychologia

  Czy wybaczyć zdradę?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mój chłopak mnie zdradził. Dowiedziałam się tego przedwczoraj – całował się z jakąś laską w klubie....

 • Kocham dwie dziewczyny! Kocham dwie dziewczyny!

  Związki

  Kocham dwie dziewczyny!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Rafał, 17 lat: Wiem, że wyda to się nieprawdopodobne ale kocham dwie dziewczyny jednocześnie. Obie są...

 • Zakochałam się w kuzynie! Zakochałam się w kuzynie!

  Rodzina

  Zakochałam się w kuzynie!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Nie wiem, co mam robić, jestem załamana. Siostra mojego taty, czyli moja ciocia, mieszka za granicą....

 • Pierwsze spotkanie… z rodzicami sympatii Pierwsze spotkanie… z rodzicami sympatii

  Związki

  Pierwsze spotkanie… z rodzicami sympatii

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Pomóżcie! Moja dziewczyna zaprosiła mnie na obiad... do rodziców. Znamy się już długo, ale i tak...

 • Wszyscy śmieją się z mojego chłopaka! Wszyscy śmieją się z mojego chłopaka!

  Związki

  Wszyscy śmieją się z mojego chłopaka!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Nie wiem już, co mam robić – wszyscy śmieją się z mojego chłopaka! Może on faktycznie...

 • Pomysły na rocznicę związku – wykorzystaj je! Pomysły na rocznicę związku – wykorzystaj je!

  Związki

  Pomysły na rocznicę związku – wykorzystaj je!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Nie wiadomo, kiedy ten czas upłynął, ale tak – jesteście razem już cały rok! I wszystko...

 • Wspólne mieszkanie na studiach Wspólne mieszkanie na studiach

  Psychologia

  Wspólne mieszkanie na studiach

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam na imię Ewelina i mam spory problem. Chodzi o to, że właśnie, razem z moim...

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.