Połącz się z nami

Pomysły na Walentynki – jak je spędzić?

Psychologia

Pomysły na Walentynki – jak je spędzić?

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Dla niektórych oznacza to pretekst do spędzenia czasu w domu, przy dobrym filmie i pudełku lodów (oraz narzekaniu na pary), ale część będzie się głowić tym, co by tutaj przygotować dla ukochanej osoby. Dla tych ostatnich mamy kilka ciekawych pomysłów.

Koniecznie je poznaj i zacznij przygotowywać ten wyjątkowy dzień już teraz. Nie ma bowiem nic gorszego, niż kupiony „na szybko” prezent w postaci zestawu kosmetyków albo tandetnego misia. Bądź oryginalny i przy okazji… oszczędź.

Pomysł na Walentynki nr 1 – zamiast kina, projektor i niespodzianka
W Walentynki kino jest jednym z najbardziej obleganych miejsc. Jednocześnie – co się tutaj oszukiwać, wyjście na film jest dosyć banalne. Możesz oczywiście spędzić tak czas ze swoją dziewczyną czy chłopakiem, ale najpierw zastanów się, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie domowy pokaz filmowy.

Jak go zrobić? Przede wszystkim będziesz potrzebował/-a projektora. Oczywiście kupienie go będzie za dużym wydatkiem, możesz jednak go po prostu wypożyczyć. Najpierw popytaj wśród znajomych, a dopiero, jeśli nikt nie będzie dysponował takim sprzętem – skorzystaj z usług profesjonalnej wypożyczalni.

Nasza wskazówka – pamiętaj, aby zadbać o szczegóły. Kup popcorn, przygotuj odpowiednie oświetlenie, świece i mały drobiazg, który sprezentujesz ukochanej osobie w trakcie trwania seansu.

Pomysł na Walentynki nr 2 – pokaz slajdów
Zarówno kobiety, jak i mężczyźni zdecydowanie bardziej doceniają prezenty, które wykonane są własnoręcznie. Warto wykorzystać tę informację. Na pewno bliska ci osoba bardzo się ucieszy, jeżeli przygotujesz dla niej na przykład pokaz slajdów. O tym, jak to zrobić, mówi 16-letni Krystian:

– Już od miesiąca przygotowuję specjalny pokaz dla mojej dziewczyny. To naprawdę łatwa rzecz. Wziąłem wszystkie nasze zdjęcia, wybrałem te, które będą mi pasować do koncepcji i zacząłem je wklejać do programu. Pokaz nazywa się: „Dlaczego jesteśmy dla siebie stworzeni”, pod każdym zdjęciem jest stosowny opis, który uzasadnia jakiś powód. Dobrałem do tego super muzykę. Już mam nawet fajny pomysł na zaprezentowanie. Wrzucę prezentację na You Tube. Wcześniej przygotuję kolację i będę udawał, że to ta kolacja jest prezentem. I po godzinie powiem: „O, chciałem ci puścić super filmik!”. Na pewno będzie w szoku, bo zwykle pokazuję jej jakieś śmieszne rzeczy, a tu… my – cieszy się Krystian.

Wartym polecenia pomysłem jest także ten, w którym twoje zadanie będzie polegało na przygotowaniu małego zestawu kuponów dla swojej sympatii. Każda strona takiej przygotowanej przez ciebie książeczki będzie „bonem” na np. masaż albo przygotowanie przez ciebie ciekawego wieczoru.

Pomysł na Walentynki nr 3 – kolacja z niespodzianką
Choć bardzo polecane są Walentynki w restauracjach, to przecież wiadomo, że nastolatkowie rzadko mają tak duże zapasy gotówki, aby taki obiad lekko „przełknąć”. Dlatego spróbuj zrobić coś w domu. Zadbaj o oświetlenie, wybór odświętnego menu i… niespodziankę. Super pomysłem może być przygotowanie np. ciasteczek z wróżbą. Oczywiście każda wróżba będzie nawiązywała do waszego związku i planów. Np. „Gwiazdy mówią, że masz wielkie szczęście, spotykając się z piękną dziewczyną o imieniu X. Niedługo ona zaszczyci cię ciekawym wieczorem filmowym”.

Uwaga – takie ciasteczka są banalnie łatwe w przygotowaniu. W Internecie znajdziesz co najmniej kilka ciekawych i dobrych przepisów.

Pomysł na Walentynki nr 4 – spacer i kłódka miłości
Czy wiesz, że w wielu miastach istnieją miejsca, w których zakochani przypinają specjalne kłódki z ich inicjałami, po czym wyrzucają kluczyk do rzeki? Poszukaj takiego miejsca w swojej miejscowości – twojej dziewczynie czy chłopakowi z pewnością przypadnie ten pomysł do gustu.

Czego unikać w Walentynki?
Skoro już o Walentynkach mowa, to koniecznie musimy przypomnieć, czego warto… unikać. Zrezygnuj z banału – czyli prezentów kupionych na szybko w hipermarkecie. Nie kupuj tandetnych misiaczków albo zwykłej tabliczki czekolady. Nigdy, ale to nigdy nie dawaj ukochanej lub ukochanemu prezentu, który dostałeś od byłego/byłej.

I na koniec drobna uwaga – koniecznie, ale to zdecydowanie koniecznie zabierz na Walentynki… dobry humor. Fochy, pretensje i inne takie zachowania nie pasują do tego dnia. Nawet, jeśli ukochany zapomni o prezencie, uśmiechnij się i bądź ponad to. Przecież chodzi o wasze uczucie, a nie rzeczy materialne, prawda?

Więcej w kategorii Psychologia

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.