Połącz się z nami

Pierwsza randka od A do Z

Podrywanie

Pierwsza randka od A do Z

Pierwsza randka dla wielu osób jest nie lada stresem, przecież tak często mówi się o tym, jak ważne jest pozytywne pierwsze wrażenie. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy na pierwszą randkę udajemy się z osobą na której nam szczególnie zależy, z kimś kogo zdążyliśmy już obdarzyć uczuciem. Co zatem zrobić aby pierwsza randka była udana, nie zjadł nas stres, a osoba z którą udamy się na randkę była pod silnym wrażeniem? Zapraszamy do naszego poradnika, który zawiera użyteczne informacje, zarówno dla niej jak i dla niego!

Pierwsza randka dla niej i dla niego

Na początek zajmijmy się kwestią nad którą zastanawia się wiele dziewcząt – czy wypada zaprosić chłopaka na randkę? Odpowiedź jest prosta – jak najbardziej wypada, jeżeli nie wprost, to zawsze można tak zaaranżować sytuację aby to on zaprosił Ciebie, choć inicjatywa będzie Twoja. Jak to zrobić? Wystarczy „niechcący” wspomnieć o ciekawym filmie, koncercie, wystawie lub imprezie, na którą masz ogromną ochotę się wybrać ale nie masz z kim. Jeżeli podobasz się chłopakowi, długo nie będziesz musiała czekać na propozycję wspólnego spędzenia czasu. Jeżeli masz opory przed wykazaniem inicjatywy i wzięciem spraw w swoje ręce, odpowiedz sobie na pytanie: czy wolisz bezczynnie czekać na to, aż pierwszy lepszy chłopak do Ciebie podejdzie czy sama chcesz wybrać i poderwać chłopaka?

Zaproszenie dziewczyny na pierwszą randkę to nie lada stres dla wielu młodych mężczyzn. W głowie plącze się wiele paraliżujących myśli: co będzie jak mi odmówi, czy mnie nie wyśmieje i wiele innych. Co do zasady, nie możesz z góry przewidzieć zachowania dziewczyny, ale pamiętaj, że lepiej spróbować i dostać odmowę, niż żałować później, że się nie spróbowało. Jeżeli zachowujesz się poprawnie wobec dziewczyny, a ona odpowiada na to w delikatnie rzecz ujmując sposób „mało kulturalny”, to jest to jej problem a nie Twój. Poza tym pamiętaj, że wiele dziewcząt nie ma odwagi zaprosić chłopaka, który im się podoba, na pierwszą randkę. Nierzadko zdarzają się sytuacje, kiedy to okazuje się, że dziewczyna, która Ci się podoba, też zwróciła na Ciebie uwagę.

Pierwsza randka, dla wiele osób, szczególnie tych nieśmiałych, to także inny problem – o czym rozmawiać? Co się stanie jeżeli nastanie ten niezbyt przyjemny moment ciszy? Po pierwsze, jeżeli Twoim problemem jest duża nieśmiałość, warto ją trochę zwalczyć. O tym jak to zrobić, pisaliśmy na łamach naszego serwisu.

Szczegóły „techniczne” pierwszej randki

O czym rozmawiać podczas pierwszej randki? Odpowiedź jest prosta – rozmawiaj o tym, co Cię interesuje. Tak, choć to może wydawać się szokujące, najlepiej zrobisz mówiąc o swoich pasjach, zainteresowaniach, hobby, doświadczeniach, podróżach, obejrzanych filmach itp. Po pierwsze wydasz się osobą bardziej autentyczną i interesującą a po drugie – tematów do rozmów nigdy Ci nie zabraknie. Pamiętaj także aby zadawać pytania otwarte, czyli takie na które nie da się odpowiedzieć prostym „tak” lub „nie”. Słuchaj tego co mówi druga osoba i zadawaj także pytania związane z tym co mówi.

Gdzie wybrać się na pierwsza randkę? Idealna recepta i pomysł nie istnieje ale są sprawdzone miejsca. Jeżeli jesteś osobą nieśmiałą, małomówną, warto wybrać się wtedy do kina lub teatru. Po zakończonym seansie lub spektaklu, będzie okazja aby porozmawiać o nim. Inne sprawdzone miejsca to kawiarnie, parki (o ile na to pozwala pogoda), centra handlowe czy też.. wesołe miasteczka. Ważne jest to, aby czuć się komfortowo w miejscu do którego idziesz. Dzięki temu będziesz mieć możliwość aby skupić się tylko i wyłącznie na drugiej osobie.

Jak długo powinna trwać pierwsza randka? Nie ma tutaj sztywnej zasady. Tak długo jak dobrze wam się rozmawia, miło spędzacie czas, tak długo możecie ze sobą przebywać.

Wiele osób zastanawia się także czy na pierwszej randce wypada się całować. Tutaj także nie obowiązują jakiekolwiek reguły. Często zdarza się, że między dwojgiem ludzi coś „zaiskrzy” podczas randki, a pocałunek wychodzi sam z siebie. To naturalna kolej rzeczy.

Stosując się do wymienionych zasad, pierwsza randka nie powinna być już dla Ciebie powodem do stresu. Oczywiście, uczucie niepewności i lekkiego podniecenia, zawsze występuje ale to właśnie ono sprawia, że pierwsza randka to często magiczne i niezapomniane przeżycie.

Więcej w kategorii Podrywanie

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.