Połącz się z nami

Chłopak mojej przyjaciółki podrywa mnie!

Podrywanie

Chłopak mojej przyjaciółki podrywa mnie!

Historia trochę jak z kiepskiego filmu – Twoja przyjaciółka poznaje świetnego chłopaka, często spotykacie się we trójkę, jest wesoło i przyjemnie. Do czasu – pewnego dnia on wyraźnie daje ci znać, że z przyjemnością zamieniłby waszą przyjacielską relację na coś znacznie bliższego. Oczywiście w takiej sytuacji w twojej głowie pojawia się dylemat – powiedzieć jej i narazić waszą przyjaźń czy może zachować tajemnicę? I co, gdy w głębi duszy czujesz, że on ci się podoba..?

Wiele dziewcząt, które postawione zostają w tak nieciekawej sytuacji, po początkowym wzburzeniu zaczyna zastanawiać się, czy może nie przesadzają. Obawy te są całkowicie zrozumiałe – zarzucenie drugiej osobie tak poważnego „przestępstwa”, skutkującego rozpadem związku, musi być solidnie uzasadnione. Jeśli nie masz pewności, czy zachowanie danego chłopaka wypłynęło z nietrafionego żartu, czy może z rzeczywistej ochoty na „coś więcej” – wstrzymaj się z „uświadamianiem” przyjaciółki.

W przypadku, gdy miałaś do czynienia z głupim dowcipem, wasze relacje wrócą do normy. Jeśli jest inaczej, z pewnością wkrótce nabierzesz pewności, ze coś tu jest nie tak.

Uwaga! Przez „głupi żart” można rozumieć tekst o pocałunku – ale już nie próbę pocałowania cię! Jeśli do tego doszło, pozbądź się wątpliwości – ktoś tu ma nieczyste intencje.

Uwierzy, nie uwierzy?
Jeśli chłopak twojej przyjaciółki nie wzbudza w twoim sercu żadnych cieplejszych uczuć (a już zwłaszcza po zaistniałym incydencie), jedyną obawą, którą odczuwasz, jest ta dotycząca reakcji przyjaciółki. Uwierzy i z bólem doceni, czy zarzuci ci zazdrość i zerwie znajomość? Wątpliwości mogą spędzać ci sen z powiek – nie tak łatwo jest przecież uwierzyć, że najbliższa, ukochana osoba zwyczajnie oszukuje. Niemniej, powiedzieć musisz – na pytanie: „dlaczego?” najlepiej odpowiedzieć pytaniem – czy chciałabyś, aby twoja przyjaciółka zataiła przed Tobą tak ważną rzecz?

By ona uwierzyła

Wiesz już, że chcesz jej powiedzieć i uchronić ją przed związkiem z nieszczerym chłopakiem. Pytanie – jak sprawić, by ona ci uwierzyła?

Niezastąpiona rozmowa
Uprzedź przyjaciółkę, że chciałabyś z nią porozmawiać o czymś niezwykle dla ciebie ważnym. Umówcie się w jakimś zacisznym, intymnym miejscu. Zanim zaczniesz, powiedz jej prawdę – że ta rozmowa jest dla Cebie niezwykle trudna, bardzo się boisz i prosisz ją o spokojne reakcje. Następnie po prostu opowiedz o tym, co się wydarzyło.

Mały dowód
Bolesne, ale jak najbardziej skuteczne. Jeśli twoja przyjaciółka nie potrafi ci uwierzyć, zaproponuj jej, że udowodnisz swoją prawdomówność i czyste intencje. Wyślij sms-a do chłopaka swojej przyjaciółki – porusz w nim temat spotkania lub pocałunku, jeśli do tego doszło. Jego odpowiedź będzie najlepszym dowodem twojej prawdomówności.

A może mała konfrontacja?
Z pewnością bardzo kusząca będzie dla ciebie opcja zestawienia twojego zdania z tym, co ma do powiedzenia chłopak twojej przyjaciółki. Wizja zaskoczonego twoją uczciwością oszusta jest niezwykle przyjemna… my jednak zdecydowanie odradzamy takie praktyki. Wyobraź sobie, że on nie spuszcza głowy, lecz zaczyna świetnie kłamać – jedyne, do czego dojdziecie, to wielka awantura, pośrodku której będzie stała zdezorientowana przyjaciółka.

Chyba coś do niego czuję…

Prawdziwy problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy na sygnał ze strony chłopaka przyjaciółki czujesz nie złość, lecz… przyjemne ciepło w brzuchu. Nagle może okazać się, że chociaż wcześniej nie postrzegałaś go jako ewentualnego swojego chłopaka, zmieniło się to z ułamku sekundy i nie potrafisz przestać o nim myśleć! Wyrzuty sumienia, które z pewnością odczuwasz, zdają się być wyciszane przez wyobrażenia was jako pary i w końcu spotykasz się z przyjaciółką i jej chłopakiem z zupełnie innych, niż dotąd, powodów. Co robić?

Przede wszystkim, zapomnij o tym, że cokolwiek uda ci się zrobić w tajemnicy. Jeśli dopuszczasz do siebie myśl o „małym” romansie na boku, wiedz, że to i tak się wyda i zostaniecie skrzywdzeni wszyscy – cała trójka. Są tutaj tak naprawdę dwa wyjścia – albo wybierasz przyjaźń, albo miłość. Jeśli to pierwsze, jedyne słuszne rozwiązanie opisane jest wyżej. Jeśli stawiasz na to drugie i zdajesz sobie sprawę z wielkich strat, które poniesiesz – zagraj w otwarte karty i poczekaj, aż związek przyjaciółki się zakończy. Pamiętaj jednak, by nigdy nie podejmować takich decyzji szybko – odseparuj się na jakiś czas od przyjaciółki i jej chłopaka, przemyśl dokładnie wszystkie „za” i „przeciw”. Zastanów się też, czy nieuczciwy chłopak rzeczywiście wart jest tego, by niszczyć wieloletnią przyjaźń.

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Podrywanie

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.