Połącz się z nami

Jak poderwać chłopaka będąc nieśmiałą?

Podrywanie

Jak poderwać chłopaka będąc nieśmiałą?

„Mam 16 lat. Jestem spokojną, raczej nieśmiałą dziewczyną – inną, niż przebojowe nastolatki, które widzę w szkole. Niedawno przypadkiem poznałam pewnego chłopaka, który bardzo, bardzo mi się spodobał. Problem w tym, że on jest bardzo pewny siebie, zabawny i towarzyski, a ja – no właśnie, ja jestem nieśmiała. Czy jest jakiś sposób, by go poderwać? I czym mamy jakieś teoretyczne szanse na to, by stać się dobranym związkiem? Ania.”

Do naszej redakcji przychodzi wiele podobnych do tego listów. Niektórzy z was uważają, że połączenie „nieśmiała dziewczyna i przebojowy chłopak” nie ma szansy na trwałą przyszłość, inni – że wręcz przeciwnie, wystarczy tylko odważyć się i zainicjować kontakt. Jak jest w rzeczywistości? Odpowiadamy na pytanie jak poderwać chłopaka gdy jesteś skryta i nieśmiała!

Nieśmiała, ale czy spokojna?
Na początek warto wyjaśnić bardzo ważną kwestię, która może rzeczywiście wiele powiedzieć na temat waszej ewentualnej przyszłości. Mianowicie, chodzi o to, czy twoje nieśmiałe zachowanie przekłada się na preferencje bardzo spokojnego trybu życia, czy może niekoniecznie. Istnieje wiele dziewczyn, które pokazują swoją przebojowość dopiero wtedy, kiedy pozna się je bliżej. Są jednak też i takie, które prawie zawsze są ciche i spokojne.

Nie bez znaczenia jest tutaj też charakter danego chłopaka. Może być przecież tak, że nawet, jeśli „gra” on bardzo towarzyskiego, w rzeczywistości marzy o tym, by spędzać spokojnie czas przy boku wymarzonej dziewczyny. Druga opcja jest taka, że szuka kogoś, kto będzie lubił spędzać czas aktywnie i żywiołowo. Jak to wygląda w konkretnych połączeniach pod względem szans związku?

Jeśli ty w pierwszych kontaktach z ludźmi jesteś nieśmiała, ale za to, gdy już ich poznasz –  uwielbiasz spędzać z nimi czas, a on wcale nie jest aż „tak” przebojowy, jak się wydaje – macie wielkie szanse stać się zgraną parą. Jeśli jednak ty absolutnie nie lubisz wyjść, najchętniej spędzasz czas w domu i raczej unikasz spotkań, a on nie może godziny „wysiedzieć” na kanapie – jest duże ryzyko, że zupełnie się nie zgracie. Po pewnym czasie zaczniecie się bowiem męczyć… sobą.

Jak go poderwać gdy jesteś nieśmiała?

Wbrew pozorom, poderwanie chłopaka (nawet bardzo przebojowego) przez nieśmiałą dziewczynę wcale nie musi być niemożliwe. Wręcz przeciwnie – wystarczy trochę wiary we własne możliwości i odrobina odwagi. Oto, w jaki sposób możesz zwrócić na siebie jego uwagę.

Możesz poderwać chłopaka przy pomocy upominku

Walentynki, jego urodziny, imieniny albo któreś ze świąt – wszystkie te okazje są świetnie, by sprawić jemu drobny prezent i jednocześnie sprawić, by cię zauważył. Oczywiście, ofiarowanie mu upominku jest znacznie łatwiejsze w sytuacji, gdy choć trochę się znacie (np. chodzicie razem na jakieś zajęcia).

Nasza wskazówka – jeśli nie chcesz, aby prezent wyglądał na wyznanie miłości, podaruj chłopakowi coś naprawdę drobnego. Na przykład czekoladę – wręcz ją ze słowami „akurat byłam w sklepie, gdy w radio usłyszałam, że dziś są imieniny Piotrka!” Nie grozi Ci kompromitacja, a jednocześnie on zwróci na ciebie uwagę.

Możesz poderwać chłopaka z pomocą znajomych

Jeśli twoi znajomi wiedzą o tym, że chciałabyś poznać bliżej tego jedynego chłopaka, mogą pomóc ci w nawiązaniu przez was bliższej znajomości. Możecie na przykład stworzyć znaną już sytuację, w której umawiacie się do kina  w kilka osób, po czym okazuje się, że nagle wszystkim coś „wypada” i nie mogą się pojawić. Ostatecznie do kina idziesz tylko ty… i chłopak, który tak bardzo ci się podoba.

Inna okoliczność aby poderwać chłopaka to… impreza!

Nie od dzisiaj wiadomo, że idealnym miejscem na nawiązanie kontaktów z chłopakiem jest impreza. Jeśli nie przepadasz za takimi rozrywkami, spróbuj przełamać się chociaż dwa razy – w końcu masz wyższy cel. Wcześniej wymyśl sobie kilka pretekstów podjęcia rozmowy z chłopakiem, którego chciałabyś bliżej poznać – możesz na przykład powiedzieć „Hej, my się znamy ze szkoły, prawda? Od dawna tu przychodzisz?”. Unikaj jednak pretekstów w stylu: „przepraszam, czy wiesz, gdzie jest łazienka?”, ponieważ z pewnością nie sprawią, że wasza rozmowa się rozwinie.

Chcesz poderwać chłopaka a wstydzisz się działać? Może „cicha wielbicielka?”

Planując rozkochanie w sobie danego chłopaka, możesz wpaść na pomysł zainicjowania kontaktu… poprzez anonimowe wiadomości. Oczywiście możesz to zrobić i w dodatku mieć pewność, że nikt nie zgadnie twojego numeru (wystarczy kupić w kiosku nową kartę SIM). Jednak musisz wiedzieć, że ta taktyka jest bardzo ryzykowna i najczęściej kończy się pozytywnie… tylko w komediach romantycznych. Dlaczego?

Otóż pisząc anonimowo z chłopakiem twoich marzeń, stopniowo będziesz zakochiwała się w nim. Jednak później może okazać się, że on, po twoim ujawnieniu się nie będzie zainteresowany dalszą znajomością. Będzie to nie tylko bolesne, ale i trochę upokarzające – dlatego właśnie warto rozpoczynać potencjalny związek na jasnych, dobrze określonych zasadach.

Więcej w kategorii Podrywanie

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.