Połącz się z nami

Mój były chłopak ma moje nagie zdjęcia!

Psychologia

Mój były chłopak ma moje nagie zdjęcia!

„Pilnie potrzebuję pomocy! Chodzi o to, że tydzień temu rozstałam się z moim chłopakiem, Kamilem. On nie był z tego powodu szczęśliwy, wręcz odwrotnie. Przeżyłabym to, ale wczoraj wieczorem uświadomiłam sobie, że… on ma moje nagie zdjęcia! Jakiś czas temu wysłałam mu na telefon kilka pikantnych fotek. Wiem, że to było głupie, ale teraz już się stało. Co mam zrobić? Co, jeśli z zemsty on wrzuci gdzieś te zdjęcia?” Monika, 16l.

Do popularnych „błędów młodości” należy między innymi ofiarowywanie swojemu chłopakowi nagich zdjęć. Mimo wielu ostrzeżeń, artykułów i głosowi rozsądku, wiele dziewczyn i tak to robi. I wszystko jest ok – właśnie do czasu rozstania. Jesteś w podobnej sytuacji albo znasz kogoś, kto się w niej znalazł? Zatem dowiedz się, co robić.

Próba rozmowy

Przede wszystkim warto po prostu porozmawiać z byłym chłopakiem. Bez wielkich ceregieli, umówić się z nim i  poprosić o wykasowanie zdjęć – póki co, po dobroci. Być może, jak w przypadku Anity, okaże się to skuteczne:

– Bardzo bałam się, że Arek mnie wyśmieje – w końcu jakby nie patrzeć, zerwałam z nim i nie był z tego powodu zadowolony. Podejrzewał też, że kogoś mam i to dla tego z nim zerwałam. Ale musiałam się z nim spotkać, bo przecież miał mojego nagie fotki! Na spotkaniu powiedziałam wprost, o co chodzi. I muszę przyznać, że Arek mnie zadziwił. Wyjął telefon, przy mnie skasował wszystkie zdjęcia, po czym powiedział, że nie spodziewał się z mojej strony takich głupich podejrzeń, bo taki nie jest. Wiem, że go uraziłam, ale mimo wszystko mi ulżyło – wspomina Anita.

Życzymy i tobie, aby sprawa okazała się łatwa do rozwiązania. Jest na to duża szansa – wielu chłopaków, mimo urażonej dumy, ma swoje zasady i usuwa zdjęcia. Czasem jednak trafi się jakiś „uparciuch”. Co wówczas?

„Musisz je usunąć” – czyli jak wygląda sprawa… w świetle prawa

Jeśli twój były chłopak okazuje się być nie do końca w porządku (mówiąc delikatnie) i ze śmiechem odpowiada ci, że niczego kasować nie będzie, zaskocz go… znajomością przepisów prawa. Tak zrobiła Agnieszka:

– Ja wykorzystałam do tego moją siostrę, która jest prawnikiem. Mam to szczęście, co? Powiedziałam jej z płaczem o całej sytuacji. Ona poszła do rodziców Maćka, mojego byłego. To wredny koleś, bałam się, że opublikuje gdzieś moje nagie fotki. Ale Monika nastraszyła jego i jego rodziców. Powiedziała, że Maciek odmówił skasowania zdjęć, a w świetle prawa musi to zrobić. I że jeśli tego nie zrobi na jej oczach, ona założy mu sprawę w sądzie i będzie ciągać całą rodzinę po salach rozpraw. Podobno była niezła afera, Maciek dostał opierdziel od ojca, że zachowuje się jak niedojrzały gówniarz i przy wszystkich kasował zdjęcia. Teraz jestem spokojna – śmieje się Agnieszka.

Warto wiedzieć, że siostra Agnieszki miała rację. Według najnowszych przepisów, partner po zerwaniu ma obowiązek skasowania nagich zdjęć swojej eks (i odwrotnie). W przeciwnym wypadku można założyć mu sprawę w sądzie.

Warto tutaj wykorzystać dorosłych. Rodzice mają zwykle więcej rozsądku, bardzo obawiają się kłopotów z prawem i są w stanie zmusić swojego syna do likwidacji twoich nagich fotek. Może więc udaj się do nich na rozmowę?

Skoro jesteśmy już w kwestii prawa. Załóżmy, że twój były chłopak usunął zdjęcia z komórki. Ty jednak nie wiesz, czy wcześniej nie zapisał ich na komputerze. Co możesz zrobić?

Znowu – postrasz go! Powiedz mu o konsekwencjach jego ewentualnych działań. Czy wiesz, że jeśli wrzuci twoją fotkę do sieci, to grozi mu od miesięcy do 5 lat więzienia? Powiedz mu o tym, prześlij kilka linków. A najlepiej udaj się do jego rodziców i powiedz o swoich obawach.

Pomoc kogoś dorosłego

Wiemy, że rozmowa np. z mamą albo co gorsza – z tatą, o tym, że wysłałaś chłopakowi swoje nagie fotki, to coś, czego pewnie nie możesz sobie wyobrazić. Z drugiej jednak strony – oni mogą ci naprawdę pomóc. A jeśli twój eks naprawdę wrzuci zdjęcia do sieci, to sytuacja będzie dużo gorsza, niż sama rozmowa, prawda? Dlatego jednak namawiamy cię na skorzystanie z ich pomocy. Albo zwrócenie się do innej, dorosłej osoby, której ufasz.

Chodzi o to, że twoje groźby mogą niewiele zdziałać. Gdy jednak to np. twój tata uda się do ojca twojego eks i przedstawi całą sytuację, może się zadziać dużo więcej. I na pewno masz większe szanse na to, że zdjęcia znikną na zawsze. Może więc warto zacisnąć zęby, przygotować się na kazanie ze strony rodziców, a potem przyjąć ich pomoc?

Jeśli już wysłałaś, a jeszcze jesteście razem….

Przy okazji – niech powyższa treść będzie dla ciebie lekcją. Jeśli jeszcze nie wysłałaś nagich zdjęć swojemu chłopakowi, a już to planujesz – nie rób tego! A może jesteście razem, a on ma twoje nagie zdjęcia w telefonie i nie myślisz o nich? Usuń je już teraz! Pamiętaj, że może być naprawdę różnie. I zawsze istnieje ryzyko, że się rozstaniecie – nawet, jeśli teraz wydaje ci się to absolutnie niedopuszczalne. A gdy już nie będziecie razem, wszystko stanie się o wiele, wiele trudniejsze.

Więcej w kategorii Psychologia

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.