Połącz się z nami

Mój chłopak podoba się wszystkim moim koleżankom!

Związki

Mój chłopak podoba się wszystkim moim koleżankom!

„Mam super chłopaka o imieniu Mateusz. Jesteśmy razem już kilka miesięcy, ale ostatnio zaczęło się coś między nami psuć. Wszystko dlatego, że tak często widzę, jak moje koleżanki patrzą na Mateusza! Jest bardzo przystojny, zabawny i mądry, więc wiadomo – dziewczyny na niego lecą. A ja zaczynam się bać, przez co mu dogryzam i się kłócimy. Co mam robić?” Asia, 16l.

Sytuacja, w której znalazła się Asia, może stanowić poważne zagrożenie dla związku. Co powinnaś zrobić, jeśli temat jest ci niepokojąco znajomy?

Po pierwsze – czy aby nie… przesadzasz?

To podstawowe pytanie, które powinnaś sobie zadać. Wbrew pozorom, sprawa wcale nie musi być oczywista. Kiedy kogoś kochamy, bardzo łatwo o uczucie zazdrości, a co za tym idzie – o dodawanie znaczeń pewnym wydarzeniom czy sygnałom. Może zatem ci się wydawać, że wszystkie koleżanki chcą odbić ci chłopaka, a to wcale nie musi być prawda. Jak to sprawdzić?

Nie masz powodu do niepokoju, jeśli niepokojące „sygnały” opierają się na zwykłej rozmowie, zainteresowaniu – czyli przejawianiu zwykłej sympatii w stosunku do twojego chłopaka. Uśmiechanie się też nie jest powodem do zrobienia awantury! Zanim więc ją zrobisz, dobrze się zastanów, czy twoje koleżanki nie zachowują się… jak dobre koleżanki twojego chłopaka. I czy za „podrywaniem” nie stoi zwykła życzliwość – nawet, jeśli czasem padnie żart w stylu „Pożycz mi twojego chłopaka, bo mój mnie denerwuje”.

Na pewno nie przesadzasz natomiast, jeśli bardzo często słyszysz dwuznacznie brzmiące teksty albo gdy np. twoje koleżanki usilnie próbują kontaktować się z twoim chłopakiem za twoimi plecami. Nie daj sobie wmówić, że to normalne! Niepokojące jest również dotykanie twojej sympatii (np. gładzenie po plecach czy ramieniu, siadanie na kolanach). To sygnały, które wskazują na chęć bliższego kontaktu.

W zależności od wniosków…

Cóż, jeśli jednak przesadzasz, to rozwiązanie jest jedno – musisz opanować swoją zazdrość. Zauważanie czegoś tam, gdzie tego nie ma, może spowodować, że ta rzecz… się pojawi. Innymi słowy, jeśli ciągle zarzucasz przyjaciółce, że interesuje się twoim chłopakiem, może zacząć robić ci na złość (np. dla żartów), czego skutki mogą być nieciekawe. Nie rób tego.

A jeśli nie przesadzasz? Cóż, w takiej sytuacji przede wszystkim musisz zastanowić się nad… jakością swoich znajomości z koleżankami. Mówiąc wprost – po co ci koleżanka, która tylko szuka okazji, aby odbić ci chłopaka? To przeczy wszystkim zasadom lojalności i nawet sympatii. Zacznij więc stopniowo (albo po prostu, nagle) odcinać się od takich znajomości. Nie będziesz z tego powodu cierpiała.

Popularne błędy – tego nie rób!

Niezależnie od tego, czy rzeczywiście ktoś podrywa twojego chłopaka, czy tylko ci się tak wydaje, istnieje małe „zestawienie” błędów, których warto się wystrzegać. Czego dokładnie lepiej unikać?

  • Okazywania nadmiernej zazdrości

To nigdy w niczym nie pomaga! Jeśli nawet czujesz, że w środku aż się trzęsiesz ze złości, bo koleżanka właśnie pochwaliła mięśnie twojego chłopaka, nie dawaj tego po sobie poznać. Powiedz raczej z wielkim uśmiechem na twarzy: „On jest cały taki fajny, nie tylko jego mięśnie. I dlatego, ze jest taki idealny, dostępuje zaszczytu bycia ze mną”. A jeśli koleżanka wyraźnie przesadza, zapytaj wprost – „Podoba ci się mój chłopak? Bo mam wrażenie, że chcesz go poderwać”. Tak bezpośrednie i pozbawione agresji słowa szybko wprawią koleżankę w zakłopotanie.

  • Robienie awantur

Nie rób ich ani swojemu chłopakowi (zwłaszcza, jeśli nie zrobił niczego złego!) ani… koleżance. Spokój jest twoim najlepszym sprzymierzeńcem, a krzykacze są traktowani najmniej poważnie. Pamiętaj też, że ciągłe awantury sprawią, że twój chłopak nie będzie miał ochoty na spędzanie z tobą czasu – bo dlaczego miałby mieć ochotę, skoro ciągle „obrywa” za nic?

  • Brak zaufania

Wyobraź sobie taką sytuację – twój chłopak mówi: „Wiesz, mam wrażenie, że Asia mnie podrywa”. Możesz się zdenerwować albo powiedzieć: „Wiesz co, cieszę się, że sobie tak bardzo ufamy. Wiem, że ci na mnie zależy i ona może stanąć na głowie, a i tak nic to nie da”. Prawda jest niestety taka, że jeśli twój chłopak będzie chciał być wobec ciebie nieuczciwy, to i tak będzie, niezależnie od awantur. A jeśli chce być w porządku – to taka reakcja tylko go ucieszy. Nie okazuj więc braku zaufania, ale mów o tym, że ufasz.

Nie one, ale…on

Tak naprawdę ważne jest, aby skupiać się na swoim chłopaku, a nie na koleżankach. To przecież on jest zajęty i on musi być wobec ciebie uczciwy. Jeśli wy będziecie szczęśliwi i zakochani w sobie, to żadne podrywanie przez osoby trzecie wam nie zaszkodzi.

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Związki

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.