Połącz się z nami

Siostra chłopaka mnie nie cierpi – czy zniszczy nasz związek?

Związki

Siostra chłopaka mnie nie cierpi – czy zniszczy nasz związek?

„Mam poważny problem. Chodzi o to, że od pięciu miesięcy spotykam się z Irkiem. Jest super, bardzo się kochamy, ale… nie cierpi mnie jego siostra. Nie wiem, dlaczego, nigdy jej nie powiedziałam niczego złego. A wiem, że mnie nie lubi, bo unika mnie, patrzy niechętnie, a raz mój chłopak w kłótni powiedział: „Może faktycznie jesteś taka, jak mówi Ania”. Nie wiem, co mam robić. Czy ona może zepsuć nasz związek, nastawiając go przeciwko mnie?” Ilona, 16l.

Kiedy jesteśmy w związku i trafiamy na tak niespodziewanego „wroga”, rodzi się niezrozumienie i dużo obaw. To oczywiste, że jeśli jesteś w podobnej sytuacji, to możesz obawiać się o swój związek. W końcu jeśli jego siostra będzie co chwilę powtarzać, że nie jesteście dla siebie stworzeni i będzie podkreślała każdą twoją wadę… cóż, może być różnie. Dowiedz się zatem, co robić.

Spróbuj poznać powody niechęci.

Czasem przyczyny, dla których ktoś nas nie lubi, są niejasne. I mogą takie zostać – na przykład przyjaciółka siostry twojego chłopaka podkochuje się w nim i one dwie wolałyby, żebyś po prostu zniknęła. Może tak być i wówczas tak naprawdę niewiele zdziałasz.

Najczęściej jednak powody braku sympatii leżą gdzieś indziej. Zastanów się, czy przypadkiem nie macie wspólnych znajomych, którzy mogliby jej „donieść” kilka nieprzyjemnych faktów na twój temat. Prześledź listę jej znajomych na fb – może jest tam ktoś, kto cię wyjątkowo nie lubi?

Czasem też zdarza się, że winę ponosimy my sami. Może gdy po raz pierwszy weszłaś do jego domu, nie usłyszałaś jej cichego „cześć” i nie odpowiedziałaś na nie? Albo żartem skrytykowałaś coś, co było dla niej ważne?

Dokładnie przemyśl całą tę sprawę i możliwe przyczyny niechęci. Warto też zapytać chłopaka, czy wie coś więcej.

Może rozmowa?

Jeśli jesteś bardzo odważna i nie lubisz takich różnym „tajemnic”, to weź byka za rogi i pogadaj z siostrą chłopaka. Tak zrobiła Alicja:

– Od początku wiedziałam, że Ola, siostra mojego chłopaka, mnie nie cierpi. No to widać, po prostu. Wkurzało mnie to, bo nie zrobiłam jej niczego złego, nawet dobrze jej nie znałam. Pewnego dnia, kiedy byłam u chłopaka w domu, po prostu poszłam do jej pokoju. Zapytałam, czy możemy porozmawiać i rzuciłam wprost – „O co chodzi, dlaczego mnie nie lubisz?” Zmieszała się, a potem powiedziała, że słyszała o mnie, że jestem flirciarą, która bawi się chłopakami. Oczywiście to głupie plotki – miałam tylko jednego chłopaka przed jej bratem. Wyjaśniłyśmy sobie to, a potem pogadałam ze swoim „eks”, który mnie obgadywał. I teraz jest normalnie – podkreśla Alicja.

Jak widać, nie jest to głupie rozwiązanie. Wręcz przeciwnie – czasem właśnie takie szczere i otwarte pytanie sprawia, że druga osoba mówi prawdę (trochę dlatego, że jest zaskoczona ).

Alternatywa – gdy nie chcesz rozmawiać z siostrą chłopaka

Co jednak, jeśli wcale nie masz tyle odwagi albo siostra chłopaka cię onieśmiela? Nie wszystko stracone – możesz spróbować zrobić wszystko, aby cię po prostu polubiła. Wiele bliskich znajomości zaczyna się przecież od „a wiesz, kiedyś bardzo cię nie lubiłam”. Pytanie tylko – jak to zrobić? Oto nasze propozycje:

 • zaproszenie na urodziny

Załóżmy, że masz urodziny za miesiąc. To dobry pretekst, aby zbliżyć się do siostry brata. Zaproś ją i poproś chłopaka o wsparcie. Wtajemnicz go w akcję „chcę, aby twoja rodzina mnie lubiła”.

 • zaproszenie bez okazji

Na przykład do kina. Albo na basen. Napisz smska albo zadzwoń (weź numer od swojego chłopaka). Powiedz prawdę – że może fajnie byłoby się bliżej poznać. Na pewno poskutkuje!

 • drobny gest

Wykorzystaj moment, kiedy ona czegoś potrzebuje. Na przykład mówi: „Kurde, nie mam żadnej sukienki, a mama nie chce mi dać kasy”. Zaproponuj wtedy, że coś jej pożyczysz. Będzie czuła wdzięczność, a przez to spojrzy na ciebie z większą życzliwością. Ty za to zyskasz szansę, żeby bliżej się poznać.

Bądź naturalna. Co ma być, to będzie.

Cokolwiek by się nie działo, pamiętaj o jednym – nie przesadzaj i nie „podlizuj się” siostrze chłopaka za wszelką cenę. Zwłaszcza, jeśli nie zrobiłaś niczego złego – miej swoją godność. Nie każdy musi cię lubić, a jeśli to prawdziwa miłość, to przetrwa i bez sympatii ze strony jego siostry. Powodzenia!

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Związki

 • Podrywanie

  Jak flirtować z dziewczyną?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Podoba mi się jedna dziewczyna w naszej szkole, Marlena. Nie mam jednak pojęcia, jak do niej...

 • Związki

  Bez tabu: Mój chłopak się nie myje!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Proszę o pomoc, bo mam naprawdę spory problem. Mianowicie, chodzi o mojego chłopaka Mateusza. Bardzo go...

 • Związki

  Chcę być ważniejsza od kolegów!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam tego dość! Mój chłopak po raz kolejny najpierw umówił się ze mną, a potem odwołał...

 • Przyjaźń

  Przyjaciółka cierpi po rozstaniu

  Autor: Redakcja TeenZone

  Odejście bliskiej osoby, rozumiane przez rozpad związku, nigdy nie jest „lekkie” dla psychiki – niezależnie od...

 • Związki

  Wspólne życie w cieniu jej lub jego eks

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam na imię Justyna, jestem dziewczyną Bartka. Ogólnie jesteśmy dobrą parą, ale... jest jeden problem. Otóż...

Do góry