Połącz się z nami

Podoba mi się kolega mojego taty!

Psychologia

Podoba mi się kolega mojego taty!

„Mam chyba dość nietypowy problem. Chodzi o to, że podoba mi się kolega mojego taty. Tata już kilka razy zaprosił go do siebie i od tamtego czasu po prostu nie mogę przestać o nim myśleć! Facet jest po prostu świetny, ma poczucie humoru, jest przystojny, elegancki. Ale jest w wieku mojego taty! Co mam z tym zrobić? A może… mam jakieś szanse?” Amelia, 16l.

Na pewno słyszałaś już kiedyś, że najbardziej kusi zakazany owoc. Podobnie jest w tej sytuacji! Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo trudno jest się oprzeć się komuś, kto wydaje się po prostu świetny. Co robić?

Bilans plusów i minusów spotykania się ze starszym mężczyzną

Ok, na początek przyjrzyjmy się sprawie dokładnie. Jaki jest bilans plusów i minusów, gdyby „coś z tego wyszło”?

Korzyści
Niewątpliwą korzyścią jest przede wszystkim to, że spełniłabyś swoje marzenia i pragnienia. Byłabyś z mężczyzną, który wydaje ci się tym jednym, jedynym, dowiedziałabyś się, „jak to jest”.

Drugi, choć nieco naciągany plus, to nabranie pewnego doświadczenia. Spotykając się z dojrzałym facetem, będziesz już wiedziała, czy rzeczywiście podobają ci starsi faceci, czy może jednak rówieśnicy.

W końcu – poczucie wartości. W swoich oczach zapunktujesz – przecież chce z tobą być „poważny” facet, nie jakiś szczeniak. Wow!

Minusy
Tutaj lista jest niestety znacznie dłuższa. Co przemawia na niekorzyść takiego związku?

Po pierwsze – będziesz miała kłopoty. Na milion procent! Żaden, ale to żaden ojciec nie będzie zachwycony tym, że jego córka spotyka się z jego kolegą. Pomyśl, w jakiej on byłby sytuacji. Wiedziałby doskonale, że dorosły facet w jego wieku spotyka się z jego małą córeczką i w dodatku nie planuje z nią żadnej przyszłości (o tym za chwilę). Innymi słowy, nazwijmy rzecz po imieniu – że sobie „skorzysta” z jego córki. To nie do zniesienia!

W razie, gdyby sprawa się wydała (zakładając, że chcecie utrzymać związek w tajemnicy), zgotujesz sobie i koledze taty prawdziwe piekło.

Kolejny minus – mężczyźni w tym wieku często są już żonaci, mają dzieci, domy i kredyty .  Z jednej strony to dodaje im atrakcyjności (jest taki poważny i dojrzały!), z drugiej – narażasz się na całą masę nieprzyjemności z tym związanych. Jeśli wejdziesz w związek z takim facetem, to będziesz miała kłopoty nie tylko ze swoim ojcem, ale i z żoną tego mężczyzny. Nie wspominając już o tym, że zwyczajnie przyczyniasz się do krzywdy tej rodziny.

Olbrzymi minus to też to, że ten związek właściwie nie ma szans na długą przyszłość. Nawet, jeśli on nie ma żony (albo jest powiedzmy po rozwodzie), to przecież przeszkód jest i tak zbyt dużo. Będziesz musiała wybierać między nim a np. swoim tatą, który nie zgadza się na ten związek, będziesz liczyła na ślub (a czterdziestokilkulatek niekoniecznie będzie chciał żenić się z osiemnastolatką) – dużo tego!

Pozostaje pytanie, co z krótką przygodą? Czy warto? Niestety, raczej nie. Po pierwsze – to się może wydać. Zawsze! Po drugie, możesz się zakochać. I wtedy zrezygnowanie z tego mężczyzny będzie milion razy trudniejsze.

Związek ze starszym mężczyzną – czy masz szanse? I na co właściwie?

Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, to być może zastanawiasz się, czy w ogóle masz szanse na taki związek. Na to, że jeśli wyślesz mu jakieś sygnały, to on na nie podobnie zareaguje. Wydaje ci się to nieprawdopodobne, ale… cóż, jakieś tam szanse zapewne są. Załóżmy, że masz np. 17 lat – dla niego jesteś młodą, atrakcyjną kobietą i nie jest oczywiste, że nie będzie chciał skorzystać z tej okazji.

Problem polega na tym, że w tym wieku zupełnie inaczej patrzy się na uczucia. Istnieje ogromne, ogromne ryzyko, że on – nawet, jeśli będzie mówił inaczej, będzie traktował cię jak małą przygodę, urozmaicenie codziennego życia. Ty będziesz planowała wasze wspólne życie i będziesz gotowa obronić waszą „miłość” przed całym światem, a dla niego będzie to bardzo króciutka przygoda. I szybko będzie chciał o niej zapomnieć. Niestety. Tak to najczęściej wygląda.

Zapomnij o tej miłości!

Większość nastolatek, które wplątują się w takie związki, bardzo szybko tego żałuje. Ucz się na ich błędach, nie na swoich i postaraj się zapomnieć o tym zauroczeniu. Jak? Najprościej – unikaj spotkań z danym mężczyzną. Gdy dowiadujesz się, że on ma odwiedzić tatę, umów się z koleżanką. Gdy to tata ma iść do niego – pod żadnym pozorem się nie dołączaj. A gdy już dojdzie do rozmowy, nie flirtuj, nie zagaduj. Warto też wyżalić się przyjaciółce i poprosić o wsparcie w tej dość trudnej sytuacji. Gdy ktoś będzie „czuwał” nad twoim zachowaniem, łatwiej będzie ci wytrwać. Powodzenia!

Więcej w kategorii Psychologia

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.