Połącz się z nami

Mam dwie dziewczyny!

Związki

Mam dwie dziewczyny!

Fajnie jest mieć powodzenie u płci przeciwnej i do tego być pewnym siebie. Znajomości przychodzą łatwo, związki też. Jednak czasem jest to związane z pewnymi pułapkami. Bo chcąc wiele, trudno czasem… przystopować. I nagle, nie wiadomo kiedy, wchodzisz w sytuację, z której ciężko się wyplątać. Sytuację, w której masz… dwie dziewczyny.

Wbrew pozorom, takie dość nieuczciwe postępowanie wcale nie należy do rzadkości – i to nie tylko u nastolatków, ale i u dorosłych. Jeśli jednak to właśnie ty wpadniesz w taki „kanał” albo może wiesz, że ktoś z twoich znajomych postępuje nieuczciwie wobec dziewczyn – jak to rozwiązać?

Dlaczego tak łatwo się w to wplątać?

Niektórzy twierdzą, że tak naprawdę nie jesteśmy wcale monogamistami, czyli że nie jesteśmy stworzeni do bycia w jednym związku, że jest to niezgodne z biologią. Naukowcy do dzisiaj sprzeczają się, czy to prawda, czy też nie. Jednak jedno jest pewne – przez całe życie poznajemy wielu różnych ludzi i to zupełnie naturalne, że zaczynają nam się oni podobać. Z drugiej strony, cenimy sobie też inne wartości, które znajdujemy w „starych związkach”. Nie chcemy z niczego rezygnować, więc nie kończymy pierwszego związku, ale „cichaczem” próbujemy drugiego. A potem, niestety, robi się już trudniej.

Dlaczego nie warto?

Działanie na dwóch frontach może wydawać się ekscytujące, ale bardzo szybko staje się męczące. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że trzeba się nieźle namęczyć, żeby zwyczajnie nie „wpaść”, czyli nie wygadać się przed którąś z dziewczyn. Osoba zdradzająca (nazywając rzecz po imieniu) musi też się nieco nagimnastykować z terminami spotkań czy miejscami, tak aby nie doszło do konfrontacji obu ukochanych. To rodzi ciągły stres.

Druga sprawa związana jest z kwestiami „co by było, gdyby”. A dokładniej – gdyby sprawa wyszła na jaw. Prawda jest taka, że plotki o zdradzających osobach szerzą się szybciej, niż wieje wiatr –dosłownie w błyskawicznym tempie. A opinie o takich osobach są niezwykle krytyczne, nikt nie szuka usprawiedliwienia. Może zatem być tak, że odwróci się od ciebie grono twoich znajomych, bo zrobiłeś krzywdę ich koleżance i okazałeś się zupełnie kimś innym, niż myśleli.

Trzecia sprawa – no właśnie, czy na pewno chcesz kogoś krzywdzić? Poznanie prawdy o tym, że nie jest się „tą jedyną” jest szalenie bolesne. Udowadnia to przypadek Alicji (17l.):

– W zeszłe wakacje spotykałam się z Jarkiem. Byłam zakochana po uszy, wydawało się, że on też. Myślałam, że to miłość do końca życia, naprawdę bardzo zależało mi na tym związku, na nim. W końcu jednak koleżanka powiedziała mi, że on spotyka się z kimś jeszcze. Nie chciałam w to wierzyć, ale poszłam w miejsce, które mi wskazała. Okazało się, że miała rację! Przepłakałam całe wakacje, do dziś mam pewną nieufność do mężczyzn, każdego podejrzewam o niewierność. To był smutny koniec tamtej znajomości – mówi Alicja.

Jeśli jesteś tym zdradzającym, zastanów się, czy naprawdę krzywdzenie kogoś ci odpowiada i czy nie wolałbyś być w szczerym, ufającym związku. Jeśli tak, zwyczajnie przemyśl sprawę, zastanów się, z którą dziewczyną chcesz być i podejmij decyzję.

Mój przyjaciel jest nie fair…

A co, jeżeli to nie ty postępujesz nieuczciwie, ale rzecz dotyczy twojego kumpla? Czy powinieneś poinformować swoją koleżankę, że on jest wobec niej nieszczery czy raczej dać sobie spokój i nie mieszać się w nieswoje sprawy?

Przede wszystkim spróbuj podejść do sprawy najprościej, jak się tylko da – porozmawiaj z samym zainteresowanym. Wytłumacz mu dokładnie, dlaczego jego zachowanie jest nieakceptowalne, krzywdzące. Przedstaw ewentualną wizję utraty przyjaciół, gdyby wszystko się wydało, pomów o szczerym uczuciu obu wykorzystywanych dziewczyn. Być może uda ci się przemówić przyjacielowi do rozsądku.

Jeśli nie, możesz stanąć przed dużym dylematem – poinformować waszą wspólną koleżankę, że jest oszukiwana czy być fair wobec kumpla? To bardzo trudna sytuacja i sam musisz podjąć decyzję. Możemy ci jednak podpowiedzieć. Zwykle bardzo pomocne w takiej sytuacji jest postawienie się w sytuacji poszkodowanej osoby i zastanowienie się – czy chciałbym żyć w nieświadomości i być oszukiwanym? Czego oczekiwałbym od swoich przyjaciół? Jeśli od razu i bez zastanowienia sobie już odpowiedziałeś, to wiesz, co masz robić. Powodzenia!

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Związki

 • Chorobliwa zazdrość to Twój problem? Chorobliwa zazdrość to Twój problem?

  Psychologia

  Chorobliwa zazdrość to Twój problem?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Bardzo kochasz swoją dziewczynę albo chłopaka i czujesz, że bez tej konkretnej osoby nie możesz już...

 • Jakiego zachowania dziewczyn chłopcy nie znoszą? Jakiego zachowania dziewczyn chłopcy nie znoszą?

  Podrywanie

  Jakiego zachowania dziewczyn chłopcy nie znoszą?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Czy zastanawiałaś się kiedyś, jakie zachowania dziewczyn doprowadzają facetów do szału? Albo… czy sama bywasz czasami...

 • Związek przez internet Związek przez internet

  Psychologia

  Związek przez internet

  Autor: Redakcja TeenZone

  Olga, 16 lat: Poznałam przez internet fajnego chłopaka. Rozmawiamy codziennie od prawie sześciu miesięcy. Czuję, że...

 • Jak poznać i rozkochać chłopaka? Jak poznać i rozkochać chłopaka?

  Podrywanie

  Jak poznać i rozkochać chłopaka?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Ania, 17 lat: Jakie są najskuteczniejsze sposoby aby zwrócić na siebie uwagę i poderwać chłopaka, który...

 • Kocham dziewczynę mojego brata Kocham dziewczynę mojego brata

  Psychologia

  Kocham dziewczynę mojego brata

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Pomóżcie, jestem w rozsypce. Mam olbrzymi problem i naprawdę nie wiem, co robić. Chodzi o to,...

 • Rodzice sympatii nie lubią mnie! Rodzice sympatii nie lubią mnie!

  Związki

  Rodzice sympatii nie lubią mnie!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam problem. Jestem z moim chłopakiem od paru miesięcy. Od początku jego rodzice nie traktowali mnie...

 • Zakochał się we mnie przyjaciel mojego chłopaka Zakochał się we mnie przyjaciel mojego chłopaka

  Podrywanie

  Zakochał się we mnie przyjaciel mojego chłopaka

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Pomóżcie! Mam poważny problem. Chodzi o to, że zakochał się we mnie najlepszy przyjaciel mojego chłopaka....

 • Mój chłopak jest biedny Mój chłopak jest biedny

  Związki

  Mój chłopak jest biedny

  Autor: Redakcja TeenZone

  Wiele dziewcząt, które pytane są o obraz idealnego chłopaka, wymieniają: „przystojny, z poczuciem humoru, szczery, mądry,...

 • Nie mam chłopaka – co robić? Nie mam chłopaka – co robić?

  Psychologia

  Nie mam chłopaka – co robić?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Karolina, 15 lat: Mam pewien problem. Większość dziewczyn ze szkoły ma kogoś a ja nadal nie...

 • Związek a samodzielne wyjścia Związek a samodzielne wyjścia

  Związki

  Związek a samodzielne wyjścia

  Autor: Redakcja TeenZone

  Z początku związku wszystko jest jasne – jesteście w sobie zakochani, więc spędzacie razem mnóstwo czasu...

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.