Połącz się z nami

Czy on chce ze mną zerwać?

Psychologia

Czy on chce ze mną zerwać?

Zastanawiasz się, czy on przypadkiem nie planuje waszego rozstania? Zaczął zachowywać się w podejrzany sposób? Ktoś cię o tym poinformował? Z drugiej strony – on wciąż nic takiego nie robi? Cóż, sprawa jest niełatwa. Możesz jednak nieco go poobserwować – te dziesięć znaków niechybnie świadczą o tym, że on planuje z Tobą zerwać.

Koniecznie je poznaj – jeśli zgodzisz się z wszystkimi, to może dla własnej satysfakcji warto go… uprzedzić?

1. Flirtuje z innymi dziewczynami.

Jeśli było tak od początku i właściwie to wiesz, że to tylko zabawa z jego strony (i to akceptujesz), to cóż – taki typ. Ale jeżeli on nagle zaczął zwracać dużą uwagę na inne dziewczyny, komentuje ich zdjęcia na Facebooku albo na imprezie cię nawet ignoruje – coś się święci. Może szuka już kogoś na twoje miejsce?

2. Prowokuje cię do kłótni.

Do tej pory bardzo spokojny i opanowany, nagle kłóci się dosłownie o wszystko. Że nie odebrałaś telefonu, że masz dziwne spodnie i brzydkie buty, że chcesz się z nim znowu spotkać. Cóż, może to oznaczać dwie rzeczy – albo już go tak bardzo drażnisz albo po prostu próbuje sprawić, żebyś to ty z nim zerwała. Niefajne, prawda? W takim wypadku gdy on chce Cię rzucić a odpowiedzialność przenieść na Ciebie, nie powinnaś mieć wyrzutów sumienia kończąc ten związek.

3. Ignoruje twoje telefony lub smsy.

Oczywiste jest, że czasem nie można odebrać połączenia albo odpisać na smsa. Wiele ludzi robi to np. z kilkugodzinnym opóźnieniem. Z drugiej jednak strony, jeśli wiesz, że on nie zajmuje się niczym szczególnym, a jego komórka ma się całkiem dobrze – ignorowanie prób kontaktu z twojej strony jest podejrzane. Dla sprawdzenia, czy rzeczywiście chodzi o ciebie, zadzwoń do niego z nieznanego mu numeru – na przykład od koleżanki. Odbierze? To fatalnie.

4. Wycofuje się z waszych planów.

Mieliście pójść razem na urodziny twojej kumpeli, wszystko było super, a on tu nagle „źle się czuje”. Jeden albo dwa razy może się tak zdarzyć. Ale jeśli ciągle coś odwołuje i w dodatku stwierdził, że nie wie, czy „te wakacje razem” to dobry pomysł – jest w tym drugie dno. To charakterystyczne zachowanie gdy chłopak chce zerwać – nie widząc dla Was wspólnej przyszłości nie planuje już jej.

5. Nie chce z tobą wychodzić.

Nagle, zupełnie bez powodu, zachowuje się bardzo dziwnie. Nie chce iść do kina, nie ma ochoty na imprezę, odmawia nawet wyjścia na banalne zakupy. Powód może być albo taki, że na przykład nie ma pieniędzy albo… nie chce się z tobą pokazywać. Może wolałby, żeby kojarzono go jako singla?

6. Nie chce się godzić po kłótni.

Do tej pory zawsze przepraszaliście się na zmianę, w zależności od tego, kto zawinił. Albo to nawet on zawsze wyciągał rękę, nie mógł wytrzymać tego, że nie rozmawiacie. A teraz… cisza! Co więcej – gdy dzwonisz do niego, zachowuje się tak, jakby nadal chciał się z tobą kłócić. Dziwne? Nie, jeżeli on planuje wasze rozstanie. Może liczy na to, że przedłużający się konflikt da mu łatwą okazję do zerwania „na gorąco”.

7. Zaczyna cię krytykować.

Od kiedy się poznaliście, chwalić cię pod niebiosa, komplementował, był miły i serdeczny. A teraz? „Mogłabyś coś ze sobą zrobić”, „Dlaczego zachowujesz się tak dziwnie, musisz być bardziej przebojowa”, „Zawsze miałaś taki duży tyłek?” – robi wszystko, by cię zdołować! Jeśli tak jest, to pewnie domyślasz się, dlaczego – po prostu już mu się nie podobasz i planuje z tobą zerwać!

8. Przestaje się starać.

Romantyczna kolacja? Kwiaty albo drobny prezent? Miły sms na dobranoc? Czy pamiętasz, kiedy ostatni raz doświadczyłaś którejś z tych rzeczy ze strony swojego chłopaka? Jeśli nie i widzisz wyraźnie, że przestał się starać (niemal zupełnie), to może właśnie dlatego, że już mu nie zależy. A skoro nie zależy, to mu się nawet szczególnie nie chce.

9. Ciągle cię porównuje.

„Czemu nie nosisz spódniczek, jak Monika”, „Spójrz, jaka fajna laska, też mogłabyś się tak ubierać”, „Kasia ma takie fajne poczucie humoru, dlaczego ty nie?” – te słowa bardzo bolą, nikt nie lubi być porównywany. Z drugiej jednak strony – to jakaś informacja. Jeśli on nagle ciągle cię porównuje i to na twoją niekorzyść, to raczej dlatego, że chciałby, abyś była inna. Czyli niedługo zamieni cię na inną.

10. Zamyka się przed tobą.

Nie mówi, co go gryzie, nie opowiada ci, co u niego. A gdy pytasz – twierdzi, że znowu „drążysz temat” albo chce spokoju. To niedobry znak – świadczy o tym, że on już nie czuje potrzeby dzielenia się z tobą czymkolwiek. Niedługo pewnie także… sobą.

Porozmawiaj albo… zerwij

Jeśli możesz podpisać się pod wszystkimi powyższymi punktami, masz dwa wyjścia: porozmawiać z nim i próbować coś zmienić albo po prostu zerwać. My jedynie dodamy, że szanse na jego zmianę są naprawdę… znikome.

Więcej w kategorii Psychologia

 • Przemoc w rodzinie przyjaciółki! Przemoc w rodzinie przyjaciółki!

  Przyjaźń

  Przemoc w rodzinie przyjaciółki!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Być może tylko coś podejrzewasz, a może nawet z całą pewnością wiesz – w rodzinie twojej...

 • Tych rzeczy nie rób swoim rodzicom, a wasze kontakty będą ok! Tych rzeczy nie rób swoim rodzicom, a wasze kontakty będą ok!

  Rodzina

  Tych rzeczy nie rób swoim rodzicom, a wasze kontakty będą ok!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Dobre kontakty z rodzicami wiele ułatwiają. Możesz pozwolić sobie na więcej, masz na kogo liczyć w...

 • Kiedy donieść na rodzeństwo? Kiedy donieść na rodzeństwo?

  Psychologia

  Kiedy donieść na rodzeństwo?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Nikt z nas nie lubi być donosicielem. Zdrajcą, „sprzedawcą”, konfidentem – negatywnych określeń na tego, kto...

 • Rozwód rodziców Rozwód rodziców

  Psychologia

  Rozwód rodziców

  Autor: Redakcja TeenZone

  Ania, 14 lat: Moi rodzice, po ponad 20 latach małżeństwa postanowili się rozwieść. Jest to dla...

 • Chłopak młodszy od dziewczyny Chłopak młodszy od dziewczyny

  Związki

  Chłopak młodszy od dziewczyny

  Autor: Redakcja TeenZone

  Karolina, 16 lat: Zakochałam się w chłopaku, który ma czternaście lat. Spotykamy się potajemnie bo boimy...

 • Toksyczny związek Toksyczny związek

  Psychologia

  Toksyczny związek

  Autor: Redakcja TeenZone

  Karolina, 17 lat: Jestem ze swoim o dwa lata starszym chłopakiem już ponad rok. Kocham go...

 • Niepełnosprawność a związek nastolatków Niepełnosprawność a związek nastolatków

  Związki

  Niepełnosprawność a związek nastolatków

  Autor: Redakcja TeenZone

  Związki nastolatków z reguły już należą do dosyć trudnych – chodzi przecież o nowe emocje, pokonywanie...

 • Duża różnica wieku w związku Duża różnica wieku w związku

  Psychologia

  Duża różnica wieku w związku

  Autor: Redakcja TeenZone

  Zuzka, 17 lat: Od pewnego czasu podobają mi się starsi chłopacy. Nie mówię tu o starczych...

 • Sposób na zołzy Sposób na zołzy

  Przyjaźń

  Sposób na zołzy

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mój wielki problem polega na tym, że… chyba jestem prześladowana. A dokładniej – mam problemy w...

 • Jesteśmy razem czy… nie? Jesteśmy razem czy… nie?

  Związki

  Jesteśmy razem czy… nie?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Nie wiem już, co mam robić. Chodzi o to, że niby mam chłopaka, Roberta. Ale chyba...

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.