Połącz się z nami

Ważę znacznie więcej niż mój chłopak!

Odżywianie

Ważę znacznie więcej niż mój chłopak!

„Mam nietypowy problem. Chodzi o to, że… ważę więcej, niż mój chłopak. Nie kilogram więcej, ale prawie 15 kilogramów więcej. On jest drobny i raczej delikatnej postury, ja jestem z tych, na które mówią „kawał baby”. Mnie to nie przeszkadza, ale widzę te spojrzenia i słyszę komentarze… i jest mi przykro. Co robić?” Eliza, 16l.

Wbrew pozorom, taka sytuacja nie należy do rzadkości – wręcz przeciwnie. Bardzo często zdarza się, że kobieta waży więcej od swojego partnera – rzadziej jest natomiast od niego wyższa. Teoretycznie to wasza sprawa i tyle, ale w praktyce… trudno udawać, że nie słyszy się docinek. Jak na nie reagować?

Kto tu ma problem?

Przede wszystkim musicie określić, kto tu tak naprawdę ma problem. Jeśli sami ze sobą czujecie się dobrze, to pozostaje tylko kwestia uporania się ze złośliwościami innych – i to da się zrobić. Ale co, gdy problem macie właśnie wy sami? Mówi o tym Kamil:

– Miałem kiedyś dziewczynę, która ważyła więcej ode mnie. Ja mam 65kg, ona miała prawie 80. Nie było tego tak strasznie po niej widać, ale też nie była chudzinką. I właściwie jakoś od początku mi to przeszkadzało, ale ujęła mnie swoim sposobem bycia i zaczęliśmy być razem. Czy były jakieś złośliwe komentarze? Raczej mało. W pewnym momencie to raczej ja zdałem sobie sprawę, że nie lubię pokazywać się z Martą przy ludziach. Drażniło mnie to, że ktoś nas widzi. Zaproponowałem jej, żeby schudła, a ona się obraziła i ze mną zerwała. I dobrze, bo gdyby nie to, to ja bym zerwał. Jednak był to dla mnie zbyt duży problem – mówi Kamil.

Nie jest jednak tak, że tylko chłopakom taka sytuacja może przeszkadzać. O szczegółach mówi Alicja:

– W zeszłym roku chodziłam z Jarkiem. Jest super, fajny chłopak, nie można się przyczepić. Problemem jest to, ze jest drobnej budowy. Taki chuderlak. A ja sama taka nie jestem – ważyłam dziesięć kilo więcej, a byłam od niego sporo niższa. Na początku myślałam, że jakoś damy z tym radę, ale potem zdałam sobie sprawę, że jednak nie. Potrzebuję przytulić się do jakieś miśka, czuć, że jestem z facetem, który da mi bezpieczeństwo swoją fizyczną przewagą. I zerwałam. Oczywiście powiedziałam tylko, że to jednak nie to – mówi Alicja.

Jeśli czujecie, że to wam przeszkadza taka sytuacja, to nie walczcie z komentarzami, bo to nie o to chodzi. Warto w takiej sytuacji raczej przemyśleć sens bycia dłużej w tym związku.

Jak walczyć z negatywną reakcją innych?

Załóżmy jednak, że to wy macie problem. Kochacie się bardzo, chcecie ze sobą być, ale bolą was komentarze w stylu: „Hej, a jak wy to robicie, to ona cię nie złamie?” albo „U was to jest chyba trochę odwrotnie, on pożycza od ciebie bluzy, co?” itd. Jak na to reagować?

Odpowiadaj ripostą.

Każdy człowiek ma jakieś słabości i warto to wykorzystać. Odpowiadaj ciętą ripostą na to, że ktoś próbuje was zaatakować. Przykład (w kontekście powyższych pytań): – „nie, wyobraź sobie, że ludzie nie są tacy delikatni, jak gumowe lale, których ty używasz. Chyba jedna ci ostatnio pękła, prawda?” albo „Tak, no jasne, że pożyczam bluzy od mojej dziewczyny. A wiesz, co jest najlepsze? Mogę potem wyjść w tej bluzie na imprezę. Tobie chyba twoja Zośka nie pozwala nigdzie wychodzić, co? Kojarzy mi się to z pantoflami” itd.! Reagujcie i odpowiadajcie!

Śmiej się z innymi.

Nie wszystkie komentarze, które słyszycie, muszą być nacechowane niechęcią – czasem to po prostu delikatne złośliwości, z których można się pośmiać. Jeśli zatem widzisz, że takie są też słowa, które słyszysz – śmiej się, zamiast oburzać. Nie wszystko musi być podyktowane złą wolą albo niechęcią!

Dobrym rozwiązaniem jest także zwyczajna ignorancja. Kiedy słyszysz złośliwy komentarz, udawaj, ze go nie słyszysz. Fenomenalne jest to, jak szybko działa ta metoda – komentujący bardzo szybko ulegną znudzeniu i dadzą wam spokój.

Powiedz prawdę.

Czasem złośliwe osoby to jednocześnie osoby nam bliskie – przyjaciółka z ostrym poczuciem humoru albo siostra. Warto wtedy powiedzieć wprost: „Słuchaj, przestań się z nas śmiać. Za każdym razem, kiedy tak robisz, czuję się naprawdę kiepsko”. Zazwyczaj w takim przypadku to naprawdę skuteczna metoda.

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Odżywianie

 • 10 popularnych mitów o odchudzaniu! 10 popularnych mitów o odchudzaniu!

  Odżywianie

  10 popularnych mitów o odchudzaniu!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Podobno próby odchudzenia się ma za sobą już nawet dwie trzecie nastolatek. Niestety, zdecydowana większość z...

 • Diety „cud” – czy działają? Diety „cud” – czy działają?

  Odżywianie

  Diety „cud” – czy działają?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Jeśli tylko kiedykolwiek pomyślałaś, że być może masz o kilka kilogramów za dużo, to z całą...

 • Szkodliwa dieta Dukana Szkodliwa dieta Dukana

  Odżywianie

  Szkodliwa dieta Dukana

  Autor: Redakcja TeenZone

  Dieta Dukana (dieta proteinowa) zyskała w ostatnim czasie na popularności, szczególnie wśród nastolatek dążących do zrzucenia...

 • Wstydzę się nadwagi… Wstydzę się nadwagi…

  Odżywianie

  Wstydzę się nadwagi…

  Autor: Redakcja TeenZone

  Niby masz swoje grono znajomych, ale zawsze czujesz się gorsza od nich. Niby akceptujesz siebie taką,...

 • Anoreksja – pokonałam ją! Anoreksja – pokonałam ją!

  Odżywianie

  Anoreksja – pokonałam ją!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Anoreksja jest coraz częściej występującym zaburzeniem odżywiania wśród nastolatków. Wbrew pozorom, dotyczy ona nie tylko dziewcząt...

 • Dlaczego warto czytać etykiety na produktach? Dlaczego warto czytać etykiety na produktach?

  Odżywianie

  Dlaczego warto czytać etykiety na produktach?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Z czytaniem etykiet jest jak z regularną aktywnością fizyczną – wszyscy wiemy, że to wskazane, ale...

 • Dlaczego napoje energetyczne są szkodliwe? Sprawdź! Dlaczego napoje energetyczne są szkodliwe? Sprawdź!

  Nałogi

  Dlaczego napoje energetyczne są szkodliwe? Sprawdź!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Uwielbiamy napoje energetyczne – za smak i pobudzenie, jak dają. Jednak jeśli i ty jesteś miłośnikiem...

 • Objawy anoreksji u nastolatek Objawy anoreksji u nastolatek

  Odżywianie

  Objawy anoreksji u nastolatek

  Autor: Redakcja TeenZone

  Mimo iż zewsząd można usłyszeć o problemie zaburzeń w prawidłowym odżywianiu, nie każdy wie, że wiele...

 • Anoreksja i bulimia Anoreksja i bulimia

  Odżywianie

  Anoreksja i bulimia

  Autor: Redakcja TeenZone

  Media, świat mody i spece od reklamy, nieprzerwanie od wielu lat, kreują wizerunek szczupłej, wyidealizowanej sylwetki....

 • Dla chudzielców: jak zdrowo przytyć? Dla chudzielców: jak zdrowo przytyć?

  Odżywianie

  Dla chudzielców: jak zdrowo przytyć?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Zdecydowana większość ludzi, jeśli myśli o diecie, to jedynie w kontekście odchudzenia się. Są jednak i...

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.