Połącz się z nami

Modelowanie twarzy – co i jak?

Uroda

Modelowanie twarzy – co i jak?

Na pewno już wielokrotnie słyszałaś o modelowaniu twarzy – a przynajmniej wiesz, że istnieje coś takiego i że ta technika pozwala na wyeksponowanie piękna naszej buzi. Jednak modelowanie nie jest proste – potrzeba wiele prób i ćwiczeń, aby osiągnąć dobry efekt. Z naszymi wskazówkami z pewnością będzie ci łatwiej.

Modelowanie twarzy to technika makijażu polegająca na przyciemnianiu niektórych partii twarzy i rozjaśnianiu innych. Dzięki sprawnym ruchom i dobrym kosmetykom masz szanse stworzyć idealny owal twarzy i skorygować jej niedoskonałości – jak np. zbyt szeroki nos.

Modelowanie twarzy – jakie kosmetyki?

Aby wymodelować twarz, potrzebujesz odpowiednich kosmetyków. Jeśli jednak uważasz, że będą nimi w większości podkłady w różnych kolorach, to… mylisz się.

Warto zauważyć, że modelowanie twarzy można podzielić na dwa rodzaje. Modelowanie na mokro to właśnie konturowanie z użyciem podkładów – takie, jakie często widzimy na filmach na You Tube. Problem polega na tym, że nie jest to technika polecana w codziennym makijażu.

Modelowanie na mokro polecane jest do makijażu filmowego i fotograficznego. Kamera oraz aparat fotograficzny ukrywają przejścia między kolorami i nieco likwidują efekt maski. Na zdjęciu nie zobaczymy (jak na żywo), że ktoś ma na sobie naprawdę pokaźną warstwę podkładów.

Na co dzień zaleca się modelowanie w dyskretniejszej formie – wykonywane za pomocą bronzerów, ciemnego różu i korektorów w pędzelku.

Kupując kosmetyki, zwróć uwagę na to, aby były one dobrej jakości. Oczywiście nie musisz wydawać milionów, ale raczej przygotuj się na przyzwoity wydatek. Twoje kosmetyki powinny być minimum ze średniej półki, aby dobrze trzymały się na skórze i rozprowadzały. Pocieszające jest to, że będą ci służyć przez kilka miesięcy.

Modelowanie twarzy krok po kroku.

Podstawowa rzecz, której potrzebujesz, to oczywiście podkład bazowy – czyli taki, który ma odcień najbardziej zbliżony do twojej skóry i który nakłada się na całą twarz.

Najpierw zaczynamy od kosmetyków rozjaśniających. Jak już wspomnieliśmy, najlepsze będą korektory w pędzelku – ton lub dwa jaśniejsze od koloru podkładu.

Fragmenty twarzy, które należy rozjaśnić, to: czoło, grzbiet nosa, broda i oczy. Nałóż na te okolice niewielkie ilości korektora – nie przesadzaj z ilością, ale też nie bój się go używać. Musi być w widocznej ilości. Następnie delikatnie rozklepuj kosmetyk palcami, możesz też lekko rozetrzeć go gąbeczką do makijażu.

Po nałożeniu jaśniejszych kolorów czas na ciemniejszą część. Tutaj musisz być zdecydowanie bardziej ostrożniejsza. Jeśli nałożysz zbyt dużo kosmetyku, uzyskasz przerysowany, karykaturalny efekt. Nakładaj troszkę, możesz też rozcierać bronzer stopniowo i ewentualnie dokładać kolejne jego porcje.

Ciemny kosmetyk nakłada się na bokach nosa, aby go wyszczuplić, dodatkowo możesz także otoczyć nim krawędzie szczęki oraz twarzy.

Idealny do rozprowadzania tego kosmetyku będzie pędzel – możesz tez zaopatrzyć się w kilka jego rozmiarów, aby dopasować je do różnych rodzajów makijażu i części twarzy.

Po tym, jak rozetrzesz już ciemne i jasne kosmetyki na swojej twarzy, czas na modelowanie kości policzkowych.

Tutaj będzie ci potrzebny róż w ładnym, chłodnym kolorze oraz bronzer. Kości policzkowe powinny być muśnięte różem na całej swej długości, a pod nakłada się bronzer ( w niewielkich ilościach!). Dzięki temu osiągniesz efekt idealnie widocznych i podkreślonych kości policzkowych.

Kolejny etap to już wykonanie właściwego makijażu, czyli podkreślenie oczu oraz ust. Pamiętaj jednak, że i tutaj wskazany jest umiar – zwłaszcza w makijażu na co dzień.

Ważne wskazówki – o tym warto pamiętać!

Zanim przystąpisz do pracy nad modelowaniem twarzy, pamiętaj, że:

  • Sukces przyjdzie z czasem – modelowanie nie jest czymś, co przychodzi łatwo i co udaje się od razu. Będziesz musiała eksperymentować, ćwiczyć i udoskonalać tę technikę. Pierwsze makijaże niech służą tylko tobie, w domu – kiedy poczujesz, że to jest to, możesz pokazać się ludziom .
  • Zawsze wykonuj modelowanie w dziennym świetle. Sztuczne, np. łazienkowe, zakłamuje rzeczywistość i sprawia, że wiele drobnostek nie jest widocznych. Zmienia się także odcień skóry.
  • Kiedy wybierasz się na imprezę, możesz nałożyć więcej kosmetyków i pobawić się w modelowanie „mokre”. I tutaj jednak należy najpierw solidnie poćwiczyć.

Więcej w kategorii Uroda

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.