Połącz się z nami

Suchy szampon – hit czy kit?

Uroda

Suchy szampon – hit czy kit?

Na pewno słyszałaś o czymś takim, jak suchy szampon – może nawet już wypróbowałaś ten produkt! Pytanie jednak, czy zrobiłaś to dobrze – nieumiejętne zastosowanie kosmetyku może sprawić, że odniesiesz na jego temat naprawdę fatalne (i złe) wrażenie.

Warto się „doszkolić” – suchy szampon jest bowiem produktem, który naprawdę warto mieć w swojej łazience. Jak stosować taki szampon i co warto o nim wiedzieć?

Do brudnych? Niekoniecznie!

Suchy szampon przyjęty został nieco sceptycznie – wiele osób twierdzi, że to produkt… dla leniwych kobiet. Tak jednak nie jest – w istocie to bardzo, ale to bardzo wygodny kosmetyk, który nie tylko sprawia, że włosy wyglądają na świeższe, ale też je modeluje. Nie wahaj się więc i wypróbuj.

Warto podkreślić, że suchy szampon NIE MYJE włosów. Tak naprawdę tylko dodaje im trochę świeżości dzięki swoim składnikom. Zyskujesz kilka godzin ładnego wyglądu – czyli tyle, ile czasem trzeba (gdy np. idziesz na imprezę i nie masz czasu umyć i ułożyć włosów).

Jaki szampon kupić?

Suche szampony to wciąż nowość na rynku kosmetycznym, ale powoli pojawiają się już zróżnicowane produkty. Jeśli więc będziesz miała wybór, zdecyduj się na taki, który będzie odpowiedni do twojego rodzaju włosów – czyli np. do suchych albo tłustych.

Czy suchy szampon może zastąpić zwykły?

Nigdy w życiu! Bardzo istotna jest tutaj zasada działania tego właśnie kosmetyku – mianowicie, nakłada on na skórę warstwę czegoś w rodzaju talku. Jeżeli używamy go codziennie, to pory zostają zamknięte na dłużej, a to może skutkować (niestety) nawet wypadaniem włosów w wielkiej ilości (oraz ich znacznym osłabieniem). Suchy szampon powinien być stosowany awaryjnie – tylko wtedy, gdy naprawdę nie masz czasu myć włosów.

Jak go używać?

Po pierwsze, nie rozpylaj suchego szamponu tylko i wyłącznie na włosy przy nasadzie – końcówki także warto spryskać. Dzięki temu nie tylko je „wysuszysz”, ale też wystylizujesz.

Po drugie – nie rozczesuj włosów natychmiast po rozpyleniu szamponu! Pozwól mu zadziałać. Dopiero po kilku minutach, jeśli wciąż widzisz go na włosach, pomasuj palcami włosy albo użyj szczotki z włosia.

Po trzecie – unoś włosy, które chcesz spryskać. Nakładanie kosmetyku na „leżącą” fryzurę nie przyniesie ci dobrego efektu.

Po czwarte – dodaj włosom objętości poprzez pochylanie głowy podczas nakładania. Samo „ręczne” układanie włosów w pozycji stojącej nie zrobi tyle dobrego, co prosta grawitacja.

W końcu – jeśli masz grzywkę, nie pomijaj jej. Chyba, że chcesz osiągnąć dziwaczny efekt w postaci kilku strąków na czole.

Ważne wskazówki

Czasem diabeł tkwi w szczegółach. Pamiętaj zatem, aby przed użyciem szamponu dobrze rozczesać włosy i aby zawsze wstrząsnąć opakowaniem przed użyciem.

Jeśli zrobisz wszystko poprawnie, to pokochasz suchy szampon i pewnie wiele razy uratuje ci życie .

Więcej w kategorii Uroda

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.