Połącz się z nami

Robienie paznokci jako sposób zarabiania

Kariera i praca

Robienie paznokci jako sposób zarabiania

Każda z nas pragnie mieć piękne paznokcie. Niektóre nastolatki czują w związku z tym chęć odwiedzenia kosmetyczki, inne… widzą w tych pragnieniach możliwość zarobienia pieniędzy. Jeśli jesteś w tej drugiej grupie i właśnie zastanawiasz się, czy warto wkręcić się w ten biznes, to my pomożemy ci podjąć decyzję.

„Robienie” paznokci – na początek inwestycja

Zanim w ogóle zapalisz się do tego pomysłu i pobiegniesz do sklepu, musisz wiedzieć, że prowadzenie własnego biznesu – niezależnie od tego, czy jest on mały, czy wielki, zawsze wymaga inwestycji. Jeżeli sądzisz, że raz kupisz lampę, bazy i kilka kolorowych lakierów, to niestety – jesteś w błędzie. Musisz mieć świadomość, że wraz z nowymi klientkami będą pojawiały się nowe wymagania i oczekiwania. A z nimi – nowe wydatki.

Nie ma sensu zaczynać pracy, jeśli nie jesteś tego świadoma. Będą czekać cię comiesięczne wydatki i na pewno nie będzie tak, że za każde zarobione pieniądze będziesz mogła kupić sobie to, co tylko chcesz. Najpierw biznes, potem przyjemności – tak można by to wyłożyć w skrócie .

Kolejną sprawą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest duża konkurencja. Obecnie naprawdę sporo dziewczyn zajmuje się dekorowaniem i pielęgnacją paznokci. Ty, jako początkująca, będziesz musiała najpierw zdobyć doświadczenie. Przygotuj się zatem, że kilkadziesiąt pierwszych paznokci upięknisz za darmochę. Potem, gdy już nabierzesz jakiegoś doświadczenia, możesz zacząć na tym zarabiać. Z początku na pewno nie będą to jednak spore kwoty.

A skoro mowa o konkurencji – koniecznie zbadaj pod tym kątem swoje otoczenie. Dowiedz się, ile dziewczyn (np. w szkole) się tym zajmuje, jakie stawki wchodzą w grę. Jeśli dowiesz się, że nikt nie „robi” paznokci albo zajmuje się tym jedna osoba – jest potencjał. Ale jeżeli informacja zwrotna będzie mówiła o 10 twoich koleżankach zajmujących się paznokciami za śmieszne pieniądze – może jednak warto już teraz odpuścić.

Na tak – na pewno warto spróbować, jeśli…

Załóżmy jednak, że konkurencję miałabyś bardzo małą albo żadnej. Co jeszcze powinno być dla ciebie sygnałem, że warto to robić?

  • lubisz kontakt z ludźmi

Jeśli myśląc o zdobieniu paznokci cieszysz się nie tylko na zarobek, ale na wielogodzinne pogaduchy – to świetnie, jest to naprawdę dobra wiadomość. W tej pracy musisz bowiem postawić na otwartość i kontakt z innymi. Niektórzy twierdzą, że dobra kosmetyczka zawsze jest też dobrym psychologiem. A zawód ten stoi bardzo blisko manikiurzystki J.

  • jesteś cierpliwa

Praca przy pielęgnacji i zdobieniu paznokci zdecydowanie wymaga cierpliwości. Będziesz spędzała dużo czasu w pochylonej pozycji i przy właściwie dość monotonnym zajęciu. Sporą część twojej pracy będzie wypełniało czekanie, aż np. lakiery wyschną. Dlatego jeśli z natury jesteś osobą cierpliwą – nie będziesz miała problemy z tym aspektem.

  • masz zdolności manualne

Cóż, to naprawdę konieczny warunek! Nie chodzi oczywiście o to, abyś potrafiła stworzyć obraz na miarę wielkich artystów. Ale jakieś zdolności musisz mieć – choćby po to, by stworzyć nieco bardziej skomplikowany wzór na paznokciach. Jeśli jednak rysowanie to od zawsze coś, co kochasz – nie ma problemu.

  • nie nastawiasz się na bycie bogatą

Jeżeli zakładasz, że po pół roku pracy będziesz kupować u Gucciego, to lepiej w ogóle nie zaczynaj. Na byciu kosmetyczką i manikiurzystką można dobrze zarobić, ale dopiero wtedy, gdy ma się własny zakład, tłum klientek i wysokie stawki. Jako samotna nastolatka zdobiąca paznokcie możesz ewentualnie dorobić sobie na nową torebkę (nie, nie od Gucciego).

  • masz miejsce pracy

Spokojnie – nie mówimy o własnym salonie. Wystarczy twój pokój i biurko. Z drugiej jednak strony – nie każda posiada taki „luksus”. Niektóre nastolatki dzielą pokój z rodzeństwem albo nawet z rodzicami. Wówczas warto jednak zastanowić się nad tą opcją co najmniej kilkakrotnie.

Na nie – to chyba nie jest dobry pomysł…

Wiesz już, jakie sygnały świadczą o tym, że zdobienie paznokci to dobry pomysł na zarobek. A co wskazuje na to, że jest inaczej?

  • jesteś introwertyczką

No cóż, ludzie cię irytują, onieśmielają, męczą albo po prostu denerwują. Odpoczywasz, kiedy jesteś sama i nie musisz słuchać jęczenia, marudzenia albo głupich żarcików. Generalnie uważasz się za introwertyczkę. Jeśli zgadasz się z tymi twierdzeniami, to zdecydowanie NIE zaczynaj tej działalności. To po prostu bez sensu! Po tygodniu oszalejesz i będziesz szukała klientki, ale na zakup twoich akcesoriów.

  • masz problemy zdrowotne

Przede wszystkim chodzi nam o kłopoty z kręgosłupem. Wśród nastolatek wiele jest osób ze skoliozą. Dla takich dziewczyn praca w pozycji pochylonej, przez wiele godzin, to prawdziwa męczarnia. Nie rób sobie takiej krzywdy – a przynajmniej nie za takie pieniądze!

Jeśli nie paznokcie, to co?

Pamiętaj, że jeśli nie paznokcie, to są też inne sposoby na zarobienie pieniędzy. Gdy wszystko wskazuje na to, że nie powinnaś tego robić, skup się na czymś innym. Albo po prostu… odpuść sobie na chwilę i skoncentruj na nauce. Po to, abyś kiedyś mogła w pracach po prostu przebierać.

Więcej w kategorii Kariera i praca

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.