Połącz się z nami

Brak czasu i tłuste włosy? Te fryzury pomogą ci zamaskować problem!

Uroda

Brak czasu i tłuste włosy? Te fryzury pomogą ci zamaskować problem!

Tu szkoła, tam dodatkowe zajęcia, spotkanie z chłopakiem, nauka – obowiązków na pewno masz aż nadto. Dlatego może się zdarzyć, że nie zdążysz umyć włosów, to zdarza się niemal każdej z nas. I wiemy, że chciałabyś to jak najlepiej ukryć, dlatego podajemy ci kilka dobrych pomysłów.

Część do góry, część w dół.

Jedną z fryzur maskujących tłuste włosy jest upięcie tylko jednej ich części. Złap w dłoń tylko górną partię kosmyków, pozwalając reszcie swobodnie leżeć na plecach. I tę część, którą trzymasz, zawiń w kok na czubku głowy.

Luźne warkocze.

Jeśli zepniesz włosy w bardzo ciasny warkocz, to niestety wszyscy zobaczą twoje tłuste kosmyki. Inaczej jednak będzie, gdy zrobisz dwa warkocze i w dodatku bardzo luźne. Postaraj się także, by ta fryzura wyglądała na zrobioną „ot tak” – im mniej dokładnie, tym lepiej .

Poskręcane kosmyki.

Fryzura, o której teraz napiszemy, może wydawać się skomplikowana, ale wcale tak nie jest. I naprawdę pomaga na zakamuflowanie tłustych włosów!

Jedyne, co musisz zrobić, to brać po kosmyku włosów (grubości trochę większej, niż palec), przeciągnąć go na tył głowy, zwinąć w rulonik i spiąć wsuwkami. I tak co chwilę, aż wykorzystasz wszystkie włosy. Wygląda to naprawdę rewelacyjnie.

Warkocz dookoła głowy.

To kolejny sposób, który pokochasz, wymaga jednak pewnego zaawansowania w układaniu włosów. Wszystko, co musisz zrobić, to zapleść część włosów tak, aby obejmowały głowę niczym nałożona opaska. Reszta powinna swobodnie spadać na twoje plecy.

Jeśli masz kłopot z wykonaniem tej fryzury, poproś kogoś o pomoc albo obejrzyj kilka tutoriali w Internecie.

Bułeczka z warkoczem.

A teraz uważaj: bierzesz włosy z przodu, z góry głowy. Robisz z nich bardzo luźny warkocz, a przy samym końcu układasz mały koczek (nazwaliśmy go bułeczką ). Potem resztę kosmyków podkręcasz i lekko rozdzielasz palcami. Gotowe!

Dwie bułeczki.

Tym razem bez warkocza – po prostu dzielisz swoje włosy na dwie części i na górze głowy roisz dwa malutkie koki. Dla większego efektu możesz dodać jakąś efektowną spineczkę.

Wysoki kok a’la „dopiero wstałam z łóżka”.

To genialna fryzura dla tłustych włosów! Mianowicie, musisz zrobić koczek na górze głowy – cały trik polega na tym, że musi być on zawiązany bardzo niedbale. Dzięki temu będziesz wyglądała tak, jakbyś dopiero wstała z łóżka. Nie poddaj się jednak złudzeniu, to nie jest łatwa fryzura. Przejrzyj filmiki w Internecie a dowiesz się, jak ją zrobić.

Warkocz i kucyk.

Jak widać, bardzo lubimy warkocze . Koniecznie musisz tego spróbować – zrób sobie warkocz na górze głowy, potem połącz jego koniec z resztą włosów i owiń całość pozostawionym, grubym kosmykiem. Ta fryzura jest boska!

Chustka.

Jeśli jednak twoje włosy są już naprawdę bardzo tłuste, to fryzury niewiele pomogą – musisz te włosy po prostu zakryć. Spróbuj chustki – załóż ją na włosy (znowu – kłaniają się tutoriale!), ale tak, aby tylko góra była  zakryta. Jeśli zasłonisz całość, będziesz wyglądała jak po chemioterapii, a przecież nie o to chodzi.

To odradzamy!

Musisz także wiedzieć, jakich fryzur unikać, jeżeli masz tłuste włosy. Oto nasza zakazana lista:

  • Zwykły kucyk – zwłaszcza ten gładki. Rozdzielające się pasemka będą zdecydowanie za bardzo widoczne dla innych.
  • Rozpuszczone włosy – niestety, będą przypominały strąki. Tym razem odpuść sobie taką fryzurę.
  • Zaczesane na bok – to chyba najgorsze, co można zrobić. Włosy zaczesane na bok to niemal podkreślenie ich nieładnego stanu.

Pamiętaj także, że tworząc opisane wyżej fryzury, możesz wspomóc się suchym szamponem – sprawi, że całość będzie się o wiele lepiej prezentowała. Jeśli go nie posiadasz, to możesz wypróbować mąkę ziemniaczaną albo chociaż… puder dla niemowląt. Nie wolno ci tylko przesadzić – podejrzanie matowe włosy także zwrócą na siebie niechcianą uwagę.

Więcej w kategorii Uroda

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.