Połącz się z nami

Zabiegi kosmetyczne dla nastolatków – znasz je?

Skóra

Zabiegi kosmetyczne dla nastolatków – znasz je?

Ponad 90% nastolatek nigdy nie było u kosmetyczki. Dziewczyny obawiają się, że „nic tam po nich”, bo są za młode, boją się także wygórowanych cen. Zupełnie niesłusznie, ponieważ gabinety kosmetyczne oferują mnóstwo ciekawych zabiegów dla nastolatek, w dodatku bardzo przystępnych dla portfela. Oto, na co mogłabyś się zdecydować.

Rozpoznanie typu cery.
Brak świadomości co do rodzaju cery prowadzi do wielu niesłusznych kroków kosmetycznych. Wybieranie niewłaściwych kremów, nieodpowiednie zabiegi i techniki pielęgnacyjne, źle dobrane kosmetyki kolorowe – to norma. Rozpoznanie cery jest niezwykle ważne! Cała procedura kosztuje około 20 – 30 złotych, a dzięki temu uzyskujemy garść bardzo ważnych wskazówek, ułatwiających pielęgnację i przedłużających dobrą kondycję skóry.

Regulowanie i modelowanie brwi.
Trudno powiedzieć, dlaczego tak wiele nastolatek decyduje się na samodzielne działanie w tej dziedzinie, skoro zabieg kosztuje od 10 do 30 złotych, a w zamian otrzymujemy profesjonalnie wykonaną usługę. Jeśli nie masz doświadczenia w wyznaczaniu idealnego łuku brwiowego, to naprawdę daruj sobie samodzielne praktyki w tej sferze. Tak wiele nastolatek zniszczyło już sobie brwi…

Złuszczanie kwasem glikolowym.
To idealny zabieg dla każdej nastolatki (oraz nastolatka), która/-y zmaga się z problemem trądziku. Złuszczanie kwasem glikolowym oczyszcza, łagodzi cerę, zmiękcza ją i nawilża. Zabieg jest bezbolesny i przyjemny oraz nie sięga bardzo głęboko. W zależności od miasta, kosztuje od 100 do 150 złotych, ale zdecydowanie warto udać się na niego raz na kilka miesięcy.

Peeling kawitacyjny.
Straszna nazwa, prawda? Ale ten rodzaj zabiegu naprawdę jest bardzo zalecany nastolatkom i zapewniamy, że nie ma się czego bać. Podczas peelingu kawitacyjnego wykorzystywane są ultradźwięki, które głęboko oczyszczają skórę. W efekcie cera jest czysta od serum i zanieczyszczeń oraz bardzo odświeżona. Jest to jeden z nielicznych zabiegów, które bez zastrzeżeń można stosować także w przypadku osób z bardzo delikatną i wrażliwą skórą. Zabieg kosztuje około 130 zł, ale nie jest stosowany co miesiąc. Zdecydowanie go polecamy!

Dezinkrustacja.
To najbardziej polecana propozycja w przypadku młodych osób mających bardzo tłustą skórę i, co się z tym wiąże, liczne z nią problemy. Podczas zabiegu wykorzystuje się substancje czynne oraz prąd elektryczny. Efekt to usunięcie wydzielin z porów skóry i dokładne, głębokie jej oczyszczenie. Ceny rozpoczynają się już od 45 złotych za pojedynczy zabieg, ale efekt jest natychmiastowy i zdecydowanie godny polecenia.

Laserowe usuwanie trądziku.
W niektórych przypadkach (warto to wcześniej skonsultować z dermatologiem) trądzik można usunąć przy pomocy lasera. To coraz popularniejsza, chociaż stosunkowo droga metoda leczenia. Niemniej, jest bardzo skuteczna. Jeśli chcesz się na to zdecydować (zabieg może obejmować twarz albo inne części ciała, np. plecy), to porównaj oferty kilku gabinetów kosmetycznych.

Oksybrazja.
Za tą kolejną tajemniczą nazwą stoi peeling tlenowo-wodny, którego efektem jest natychmiast odświeżona skóra. Polecany jest nastolatkom, ale tylko raz na jakiś czas. Zabieg nadaje się dla dziewczyn z najwrażliwszym typem skóry. Ceny to około 45 do 55 złotych za jednorazowy zabieg.

Głębokie nawilżanie.
Jeżeli zauważysz, że twoja skóra jest niezwykle przesuszona, to ratunku powinnaś szukać właśnie w gabinecie kosmetyczki. Istnieje ogromna ilość świetnych zabiegów głęboko nawilżających. Jeżeli będziesz stosować je regularnie, opóźnisz proces starzenia się skóry i w wieku 30 lat nadal będziesz pytana o dowód osobisty. I chociaż teraz wydaje ci się drażniące, wówczas będziesz z tego powodu bardzo, ale to bardzo szczęśliwa.

Więcej w kategorii Skóra

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.