Połącz się z nami

Letnia depilacja – to warto wiedzieć!

Uroda

Letnia depilacja – to warto wiedzieć!

Latem będziesz zapewne pokazywać swoje nogi bardzo często – kostium kąpielowy, szorty, krótkie sukienki… Bardzo ważne jest zatem, aby prezentowały się one bez zarzutu – czyli między innymi bez zbędnego owłosienia. Jak dbać o letnią depilację, o czym warto pamiętać?

Poniżej znajdziesz kilka cennych lat – koniecznie je zastosuj, ponieważ nieodpowiednim działaniem może sobie bardziej zaszkodzić, niż dodać urody.

Maszynka – dobra jest podstawą depilacji!

Wiele kobiet nie korzysta z dobrych maszynek. Używamy albo maszynki taty/brata (ewentualnie chłopaka) albo tych zupełnie tanich, opcjonalnie korzystamy z dobrej maszynki… przez zdecydowanie zbyt długi czas.

Wyjaśnijmy zatem – dobra maszynka do golenia to naprawdę ważna sprawa, a nawet priorytet! Jesteśmy pewni, że stać cię na to, aby dorzucić kilka groszy i kupić coś naprawdę porządnej jakości (i regularnie to zmieniać).

Dobra maszynka do golenia:

 • ma kilka ostrzy
 • posiada końcówkę dopasowującą się do kształtu ciała
 • posiada profilowaną rączkę z gumą zapobiegającą wyślizgiwaniu się
 • nie wymaga dociskania do skóry

Jak się depilować maszynką do golenia?

Najważniejsza odpowiedź to: codziennie. Powinnaś pozbywać się włosków każdego dnia, ponieważ odrastają one naprawdę szybko! Niektóre z nich (np. te pod pachami) widać od razu.

Do golenia potrzebujesz trzech rzeczy: maszynki, pianki do golenia oraz kremu po goleniu. Jeśli myślisz, że te dwa ostatnie są zbędne, to jesteś w wielkim błędzie. I to właśnie brak tych dwóch kosmetyków często sprawia, że na skórze jest mnóstwo krostek albo czerwonych plamek.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie okolice powinnaś golić, to cóż – to już zależy od ciebie. My możemy tylko przypomnieć, że włoski wystające zza sfery bikini zdecydowanie nie są estetyczne. To bardzo niemodne i wygląda po prostu nieładnie.

Sporo dziewczyn ma problem z odpowiedzeniem sobie na pytanie, czy golić uda. Włoski na nich rosną cienkie i delikatne, więc nie zawsze jest to konieczne. I tutaj warto dodać, że zależy to od ciebie. Jeśli uważasz, że jest to niepotrzebne, to nic na siłę – nie musisz golić się od stóp do głowy, bo tak napisali np. w jakiejś gazecie. Zrób tak, aby czuć się dobrze.

Typowe błędy podczas depilacji maszynką do golenia

Jeśli pragniesz, aby twoja skóra po goleniu prezentowała się naprawdę dobrze, to musisz wiedzieć, jakich błędów unikać. Oto najbardziej typowe „niedociągnięcia” podczas golenia:

 • zacięcie skóry kolan – to efekt niewystarczającego naciągnięcia skóry. Aby dobrze i bez szkód okolić skórę w tych okolicach, musisz przede wszystkim zgiąć kolano.
 • golenie na sucho – szybkie, bez użycia jakichkolwiek środków łagodzących. Takie działanie zawsze kończy się uszkodzeniami skóry, zaczerwienieniem i podrażnieniem.
 • niedokładne golenie – czyli np. omijanie tylnej części łydki. Nie wiedzieć, dlaczego, często zapominamy o tych okolicach, podczas gdy tam również możemy znaleźć naprawdę mnóstwo włosków.
 • eksperymentowanie z metodami depilacji – często tuż przed ważną okazją. Jeśli nie wiesz, jak zareagujesz na depilację woskiem, to nie przeprowadzaj jej tuż przed wyjściem na imprezę! Zrób to bez okazji, gdy ewentualnie będzie mogła pozostać w domu.
 • stosowanie kosmetyku mimo wystąpienia alergii. Nie każda wysypka, która pojawia się po goleniu, to efekt np. zużytej golarki. Czasem jest to raczej skutek alergii na piankę/żel albo balsam po goleniu. Jeśli zatem, mimo stosowania się do naszych zasad problem pojawia się ponownie, zmień kosmetyk na hipoalergiczny.
 • zapominanie o peelingu przed goleniem skóry. Peeling, czyli złuszczenie naskórka, to idealne przygotowanie skóry do golenia. Będzie ona mniej wrażliwa i znacznie ładniejsza, o wyrównanym kolorycie.
 • Wystawianie skóry na słońce bezpośrednio po depilacji. Zanim pójdziesz się opalać, daj skórze minimum godzinkę!

Piękna i gładka – to możliwe!

Jeśli każdego roku czujesz się źle z powodu uszkodzeń naskórka po goleniu, to jedno jest pewne – coś robisz źle. Zapewniamy cię, że przestrzeganie powyższych wytycznych sprawi, że w końcu będziesz dumna z kondycji swojego gładkiej skóry i z przyjemnością będziesz wystawiać ją na słońce!

Więcej w kategorii Uroda

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.