Połącz się z nami

Mocno owłosiony chłopak – wstydzę się!

Uroda

Mocno owłosiony chłopak – wstydzę się!

„Poratujcie! Mam mega problem. Chodzi o moje owłosienie. Mam ciemne włosy oraz dość ciemną karnację i to wygląda dobrze. Ale mam też masę kłaków na ciele. Ręce owłosione tak mocno, że aż włosy nachodzą na plecy, klatkę jak goryl… Chłopaki z klasy mają ze mnie bekę, ale tym nie przejmuje się aż tak. Co będzie, gdy będę chciał przespać się z dziewczyną? Przecież dla każdej laski będę odrażający. Co mam robić?” Patryk, 15l.

Nadmierne owłosienie u chłopaka – przyczyny

Jeśli zapytasz kolegów, dlaczego ich zdaniem masz tak wiele włosów na ciele, zapewne odpowiedzą: „Bo tak już masz, bywa”. To jednak nieprawda – a przynajmniej nie w każdym przypadku.

Nadmierne owłosienie u mężczyzn nie zawsze wynika z predyspozycji genetycznych i „takiej urodzie”. Przyczyny mogą być poważniejsze i należą do nich:

Zaburzenia hormonalne a duże owłosienie

Nie tylko kobiety cierpią z powodu „szalejących hormonów”. U mężczyzn zbyt duża ich aktywność może powodować właśnie nadmierną ilość włosów na ciele.

Co możesz zrobić, aby wykluczyć taką przyczynę? Cóż, jedyne rozwiązanie to wizyta u endokrynologa, czyli lekarza „od hormonów”. Umów się na wizytę i poproś o skierowanie na niezbędne badania.

Hipertrichoza

Hipertrichoza jest rzadką chorobą, niemniej czasem to właśnie ona jest przyczyną nadmiernego owłosienia u mężczyzny. Istotą choroby jest nadaktywność jednego z enzymów. Jeśli okazałoby się, że cierpisz na tę przypadłość, będziesz musiał poddać się leczeniu. Stąd też najpierw konieczna jest wizyta u lekarza.

Jeśli po prostu „tak masz” czyli jak radzić sobie ze zbyt dużym owłosieniem?

Załóżmy jednak, że nie jesteś chory, a twoje hormony są bez zarzutu. Owłosienie bardzo ci przeszkadza, odbiera pewność siebie, powoduje lęk przed kontaktami z dziewczynami – mówiąc wprost, masz mega kompleksy. Co możesz zrobić w takiej sytuacji?

Zacznijmy od metody usuwania owłosienia. Co masz do wyboru?

Maszynkę do golenia

Czyli najbardziej tradycyjna z metod. Po prostu kupujesz kilka dobrych maszynek i od tej pory codziennie wieczorem golisz swoje ciało – wszędzie tam, gdzie owłosienia wydaje się być zbyt dużo. Z początku może wydawać ci się to koszmarne, bo przecież oznacza to co najmniej pół godziny dziennie przeznaczone na golenie. Tak będzie jednak tylko przy pierwszym goleniu – usuwanie drobnych, codziennych włosków będzie już o wiele mniej zajmujące i kłopotliwe.

Usuwanie owłosienia kremami do depilacji

Kremy działają nieco dłużej, niż maszynka, ale usuwanie włosków tą metodą bywa trochę niekomfortowe. Musisz przecież wysmarować kremem całe ciało, znosić niespecjalnie przyjemny zapach i czekać co najmniej dziesięć minut. Ponadto, efekty rzadko bywają w pełni zadowalające.

Plastry z woskiem

To z kolei metoda, której efekty utrzymują się znacznie dłużej, ale oczywiście… coś za coś. Powiedzmy to wprost: jeśli jesteś w stanie wytrzymać naprawdę solidny ból powstający przy wyrywaniu włosków z cebulkami, to śmiało J.

Metoda laserowa

Usuwanie włosków laserem jest wyjątkowo skuteczne właśnie u panów – ciemniejsze owłosienie jest bowiem o wiele bardziej podatne na działanie lasera. Chętni muszą przejść od 4 – 6 niezbyt przyjemnych zabiegów, ale efekty są zachwycające i co najlepsze – utrzymują się już na stałe.

Oczywiście minusem jest cena – usuwanie włosów laserem to poważny wydatek. Dlatego może lepiej po prostu zacznij zbierać kasę.

A może po prostu to… zostawić i zaakceptować duże owłosienie?

Tak na koniec malutka uwaga – czy w ogóle zdajesz sobie sprawę z faktu, że wiele kobiet bardzo lubi, gdy mężczyzna jest owłosiony? Według nich dodaje to facetowi czy chłopakowi kilka punktów do męskości. Ogoleni mężczyźni nie są już dla nich tacy atrakcyjni, niektóre dziewczyny uważają nawet, że jest to wybitnie… babskie i odbiera facetowi godność.

Zanim zatem sięgniesz po maszynkę albo zaczniesz walczyć w włosami gorącym woskiem, zastanów się, czy naprawdę tego chcesz. Może lepiej pozostawić sprawy same sobie i zwyczajnie poczekać na pojawienie się miłości? Będzie niefajnie, gdy wymarzona ona powie: „Lubię owłosionych facetów”, podczas gdy ty będziesz gładki jak pupcia niemowlęcia J. Dlatego nie przejmuj się tak bardzo tym, co mówią inni. Włosy na ciele nie są czymś, co determinuje wybór naszego partnera. I jeżeli spotkasz tę jedyną, to na pewno nie będą one jej przeszkadzały.

Więcej w kategorii Uroda

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.