Połącz się z nami

Depilacja u chłopaków – tak czy nie?

Uroda

Depilacja u chłopaków – tak czy nie?

„Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie: czy mężczyzna powinien się depilować? Ja twierdzę, że absolutnie nie, to niemęskie. Ale moja dziewczyna uważa inaczej i ciągle mnie do tego namawia. Już kilka razy się o to pokłóciliśmy. Jak jest w rzeczywistości?” Kamil, 16l.

To pytanie, które ostatnio nurtuje wielu młodych mężczyzn. Czy mężczyzna powinien się depilować? Czy może raczej jest to zdecydowanie kobiece i tylko kobietom powinniśmy to zostawić? Zapytaliśmy o zdanie najbardziej zainteresowane osoby, czyli… kobiety. Bo to przecież o ich zdanie nam chodzi, prawda?

Nie, nie i jeszcze raz nie!
19-letnia Ania podkreśla, że depilacja u mężczyzn nie wzbudza jej zainteresowania. Oto, jak to uzasadnia:

– Nie, nie uważam, żeby depilacja u mężczyzn była czymś pożądanym. Wręcz przeciwnie, moim zdaniem jest o tylko i wyłącznie domena kobiet. Przyznam też, że jeśli widzę faceta, który najwidoczniej spotkał się z maszynką w innych miejscach, niż na brodzie, to jest to dla mnie dość przykry widok i natychmiast zniechęca mnie to do danego mężczyzny – podkreśla Ania.

Warto zauważyć, że bardziej dojrzałe kobiety często są właśnie takiego zdania, jak Ania. Ale z drugiej strony – moda jest modą i coraz częściej mówi się o tym, że jednak mężczyźni powinni się golić. Jeśli więc tak – to gdzie?

Tylko w określonych miejscach
20-letnia Iza mówi konkretnie: Tak, ale tylko w niektórych miejscach. Co dokładnie ma na myśli?
– Moim zdaniem jedynym miejscem, w którym mężczyzna powinien się golić – oprócz brody oczywiście, są pachy. To po prostu znacznie bardziej higieniczne, niż takie owłosione, popryskane antyperspirantem miejsca. Pachy tak, ale nic więcej. We wszystkich innych miejscach mężczyzna musi pozostać mężczyzną – uśmiecha się Iza.

O kwestie golenia się pod pachami spytaliśmy też młodych mężczyzn. I tutaj zdania są podzielone. Bartek, 16l, uważa, że męskie pachy… to owłosione pachy:

– Nie, nie goliłem się pod pachami i nie będę tego robił. To takie babskie, nie ma mowy. Uważam, że fajna dziewczyna zaakceptuje mnie takiego, jaki jestem i nie będzie wymagała ode mnie golenia. A zapach? Jeśli ktoś się regularnie myje, to pachnie i z włosami pod pachami, i bez nich – podkreśla Bartek.

Innego zdania jest 17-letni Tomasz:
– Długo nie chciałem dać się namówić na golenie pach. Ale kiedy w końcu moja dziewczyna bardzo nalegała, zgodziłem się. To był strzał w dziesiątkę! Teraz dopiero czuję się komfortowo. Włosy pod pachami są strasznie nieestetyczne i bardzo obniżają skuteczność antyperspirantu. I pachnąc, uważam, że dopiero teraz właśnie jestem prawdziwym mężczyzną na czasie, a nie jakimś owłosionym dinozaurem – dodaje ze śmiechem Tomasz.

A może…?
W kwestii golenia pach mamy różne zdania. A co z pozbywaniem się włosów… w okolicach intymnych?

Większość zapytanych przez nas dziewczyn mówi wprost: tak, tam powinno się golić! Wyjaśnia to 18-letnia Sandra:

– Oczywiście, że mężczyzna powinien się golić „tam”. Chodzi o estetykę związaną z seksem. Z moim chłopakiem podjęliśmy współżycie rok temu. Od początku przeszkadzały mi te jego włosy. No po prostu jakoś… niszczyły całą przyjemność, kiedy próbowałam go dotykać. Kilka razy poprosiłam o ogolenie się i… teraz jest znacznie, znacznie lepiej. Co więcej, Mateusz, mój chłopak, też to bardzo polubił. Jest jakoś czyściej i milej – mówi Sandra.

Tylko nie na…?
Zapytaliśmy wiele nastolatków o jeszcze jedną kwestię  – golenie klatki piersiowej… i nóg. Co usłyszeliśmy? Zdecydowane sprzeciwy! Karolinę (15l.) najbardziej oburzyła opcja golenia nóg przez mężczyznę:

– Szczerze mówiąc, gdybym zobaczyła, że mój chłopak goli sobie nogi, to chyba bym go zostawiła. Nie wyobrażam sobie tego. Absolutnie niemęskie i okropne. Gorzej, niż kobieta! – zauważa nastolatka.

W nieco mniejszym stopniu panie zaprotestowały przeciwko goleniu klatki piersiowej, chociaż i tutaj większość głosów jest zdecydowanie na „nie”. Dlaczego? Wyjaśnia to 16-letnia Kamila:

– Oczywiście, że mężczyźni nie powinni golić klatki piersiowej. To strasznie niemęskie. Facet nie musi być wszędzie gładki jak niemowlę – wystarczą pachy i ewentualnie okolice intymne. I już!

Nie to ładne, co ładne…
… ale co się komu podoba – tak można podsumować nasze krótkie „śledztwo”. Wynika z niego, że mile widziane jest golenie pach i okolic intymnych, ale już innych okolic – zdecydowanie nie. A żeby było łatwiej, zawsze warto spytać o zdanie.. swoją dziewczynę.

Więcej w kategorii Uroda

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.