Połącz się z nami

Depilacja u chłopaków – tak czy nie?

Uroda

Depilacja u chłopaków – tak czy nie?

„Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie: czy mężczyzna powinien się depilować? Ja twierdzę, że absolutnie nie, to niemęskie. Ale moja dziewczyna uważa inaczej i ciągle mnie do tego namawia. Już kilka razy się o to pokłóciliśmy. Jak jest w rzeczywistości?” Kamil, 16l.

To pytanie, które ostatnio nurtuje wielu młodych mężczyzn. Czy mężczyzna powinien się depilować? Czy może raczej jest to zdecydowanie kobiece i tylko kobietom powinniśmy to zostawić? Zapytaliśmy o zdanie najbardziej zainteresowane osoby, czyli… kobiety. Bo to przecież o ich zdanie nam chodzi, prawda?

Nie, nie i jeszcze raz nie!
19-letnia Ania podkreśla, że depilacja u mężczyzn nie wzbudza jej zainteresowania. Oto, jak to uzasadnia:

– Nie, nie uważam, żeby depilacja u mężczyzn była czymś pożądanym. Wręcz przeciwnie, moim zdaniem jest o tylko i wyłącznie domena kobiet. Przyznam też, że jeśli widzę faceta, który najwidoczniej spotkał się z maszynką w innych miejscach, niż na brodzie, to jest to dla mnie dość przykry widok i natychmiast zniechęca mnie to do danego mężczyzny – podkreśla Ania.

Warto zauważyć, że bardziej dojrzałe kobiety często są właśnie takiego zdania, jak Ania. Ale z drugiej strony – moda jest modą i coraz częściej mówi się o tym, że jednak mężczyźni powinni się golić. Jeśli więc tak – to gdzie?

Tylko w określonych miejscach
20-letnia Iza mówi konkretnie: Tak, ale tylko w niektórych miejscach. Co dokładnie ma na myśli?
– Moim zdaniem jedynym miejscem, w którym mężczyzna powinien się golić – oprócz brody oczywiście, są pachy. To po prostu znacznie bardziej higieniczne, niż takie owłosione, popryskane antyperspirantem miejsca. Pachy tak, ale nic więcej. We wszystkich innych miejscach mężczyzna musi pozostać mężczyzną – uśmiecha się Iza.

O kwestie golenia się pod pachami spytaliśmy też młodych mężczyzn. I tutaj zdania są podzielone. Bartek, 16l, uważa, że męskie pachy… to owłosione pachy:

– Nie, nie goliłem się pod pachami i nie będę tego robił. To takie babskie, nie ma mowy. Uważam, że fajna dziewczyna zaakceptuje mnie takiego, jaki jestem i nie będzie wymagała ode mnie golenia. A zapach? Jeśli ktoś się regularnie myje, to pachnie i z włosami pod pachami, i bez nich – podkreśla Bartek.

Innego zdania jest 17-letni Tomasz:
– Długo nie chciałem dać się namówić na golenie pach. Ale kiedy w końcu moja dziewczyna bardzo nalegała, zgodziłem się. To był strzał w dziesiątkę! Teraz dopiero czuję się komfortowo. Włosy pod pachami są strasznie nieestetyczne i bardzo obniżają skuteczność antyperspirantu. I pachnąc, uważam, że dopiero teraz właśnie jestem prawdziwym mężczyzną na czasie, a nie jakimś owłosionym dinozaurem – dodaje ze śmiechem Tomasz.

A może…?
W kwestii golenia pach mamy różne zdania. A co z pozbywaniem się włosów… w okolicach intymnych?

Większość zapytanych przez nas dziewczyn mówi wprost: tak, tam powinno się golić! Wyjaśnia to 18-letnia Sandra:

– Oczywiście, że mężczyzna powinien się golić „tam”. Chodzi o estetykę związaną z seksem. Z moim chłopakiem podjęliśmy współżycie rok temu. Od początku przeszkadzały mi te jego włosy. No po prostu jakoś… niszczyły całą przyjemność, kiedy próbowałam go dotykać. Kilka razy poprosiłam o ogolenie się i… teraz jest znacznie, znacznie lepiej. Co więcej, Mateusz, mój chłopak, też to bardzo polubił. Jest jakoś czyściej i milej – mówi Sandra.

Tylko nie na…?
Zapytaliśmy wiele nastolatków o jeszcze jedną kwestię  – golenie klatki piersiowej… i nóg. Co usłyszeliśmy? Zdecydowane sprzeciwy! Karolinę (15l.) najbardziej oburzyła opcja golenia nóg przez mężczyznę:

– Szczerze mówiąc, gdybym zobaczyła, że mój chłopak goli sobie nogi, to chyba bym go zostawiła. Nie wyobrażam sobie tego. Absolutnie niemęskie i okropne. Gorzej, niż kobieta! – zauważa nastolatka.

W nieco mniejszym stopniu panie zaprotestowały przeciwko goleniu klatki piersiowej, chociaż i tutaj większość głosów jest zdecydowanie na „nie”. Dlaczego? Wyjaśnia to 16-letnia Kamila:

– Oczywiście, że mężczyźni nie powinni golić klatki piersiowej. To strasznie niemęskie. Facet nie musi być wszędzie gładki jak niemowlę – wystarczą pachy i ewentualnie okolice intymne. I już!

Nie to ładne, co ładne…
… ale co się komu podoba – tak można podsumować nasze krótkie „śledztwo”. Wynika z niego, że mile widziane jest golenie pach i okolic intymnych, ale już innych okolic – zdecydowanie nie. A żeby było łatwiej, zawsze warto spytać o zdanie.. swoją dziewczynę.

Więcej w kategorii Uroda

Do góry