Połącz się z nami

By paznokcie były zdrowe…

Uroda

By paznokcie były zdrowe…

Rozdwajają się, łamią, mają brzydki kolor… cóż, utrzymanie pięknych paznokci wcale nie należy do łatwych zadań. Z drugiej strony – warto się wysilić, ponieważ, jak wiadomo, dłonie są wizytówką kobiety. Dowiedz się zatem, jakie mogą być przyczyny twoich kłopotów z paznokciami i jak je zwalczać.

Najlepiej zacznij już dzisiaj – proces regeneracji paznokci trochę trwa, więc im szybciej, tym lepiej.

Idealne paznokcie

Zanim przejdziemy do wymieniania problemów z paznokciami, warto najpierw wyjaśnić, jakie powinny być idealne pazurki. Może się bowiem okazać, że masz problem, chociaż wcale o tym nie wiedziałaś.

Idealne paznokcie to te, które:

  • Są podłużne i mają łagodne brzegi. Innymi słowy, nie są ani obgryzione ani rosnące „obojętnie w którą stronę”.
  • Mają naturalną barwę, ich płytka nie jest przebarwiona. Naturalny kolor jest delikatnie różowy.
  • Mają sprężystą płytkę – na pewno nie jest ona wysuszona
  • Są gładkie
  • Delikatnie błyszczą, choć to możesz osiągnąć dzięki specjalnym pilnikom

Warto też dodać, że idealne paznokcie mają też idealne… skórki. Nie zarośnięte czy zgrubiałe i absolutnie nie pogryzione!

Kłopoty z paznokciami – przyczyny i niezawodne sposoby na poprawę

  • Rozdwajające się paznokcie

Przyczyny: Jeśli twoje paznokcie się rozdwajają, to przyczyną może być przede wszystkim niewłaściwa, uboga w witaminy dieta. Sprawdź, co jesz i czy nie brakuje ci witamin E oraz A – to one (a raczej ich brak) w dużym stopniu odpowiadają za rozdwajanie się paznokci. Pamiętaj, że jeśli twoja dieta zawiera zbyt mało substancji odżywczych, to żadna odżywka nic tu nie pomoże.

Inną przyczyną może być zbyt częsty kontakt z chemikaliami. Już sam płyn do mycia naczyń może spowodować poważne problemy z paznokciami. Rozwiązaniem jest oczywiście korzystanie z rękawiczek.

Co jeszcze możesz zrobić:

Oprócz zmiany diety oraz wprowadzenia nawyku korzystania z rękawiczek do prac domowych warto też spróbować specjalnego zabiegu. Kup oliwę z oliwek, dodaj do niej specjalną kapsułkę z witaminami (kupisz ją w aptece) i taką miksturę lekko podgrzej, a następnie mocz w niej palce przez 15 minut. I tak codziennie przez dwa tygodnie.

Uwaga! Pamiętaj, że kiedy już zobaczysz, że paznokcie się rozdwajają, to koniecznie spiłuj zmienione miejsca. One i tak się już nie „skleją”.

  • Paznokcie kruche i łamliwe

Przyczyny: Najczęściej przyczyną takich właśnie kłopotów są po prostu braki mineralne. Niestety, często sama dieta nie jest wystarczająca, aby zaradzić temu problemowi.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup specjalnego suplementu diety i uwaga! – regularne i długotrwałe jego przyjmowanie. Pomocne jest też zakupienie odpowiedniej odzywki do paznokci i regularne jej używanie. Wybierz taką, którą poleci ci ekspedientka w drogerii albo która ma dobre opinie na forach internetowych.

  • Przebarwione paznokcie

Przyczyny: Brzydki kolor paznokcie jest najczęściej efektem kilku zaniedbań. Po pierwsze – to skutek palenia papierosów. Po drugie – konsekwencja używania bardzo ciemnych lakierów bez, zabezpieczającej płytkę, bazy.

Co możesz zrobić:

Jeśli palisz, to po prostu musisz rzucić. Trwanie w nałogu po prostu zawsze będzie rzutowało na kondycję twoich paznokci. I na twój oddech i skórę.

Jeśli z kolei lubisz ciemne lakiery, to nie musisz z nich rezygnować. Pamiętaj jednak, aby kupić w aptece specjalną bazę pod lakier – kosztuje niewiele, a starczy ci na wiele miesięcy i będzie skutecznie zapobiegała przebarwieniom. Z nią nawet czarny kolor lakieru ci nie straszny.

Dbaj o swoje paznokcie!

Zadbana kobieta zawsze ma zadbane paznokcie i nie podlega to dyskusji. Dlatego naprawdę warto przełamać się i zacząć „coś z nimi robić” już dzisiaj. Powodzenia!

Więcej w kategorii Uroda

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.