Połącz się z nami

Czujesz się brzydka? Oto sposoby, aby to zmienić!

Uroda

Czujesz się brzydka? Oto sposoby, aby to zmienić!

Wygląd fizyczny ma ogromne znaczenie dla niemal każdego nastolatka. Chcemy czuć się piękni, atrakcyjni, pociągający i wyjątkowi. A jednak czasem, zamiast tego, czujemy się po prostu brzydcy i beznadziejni. Jeśli i ty należysz do licznej grupy ludzi, którzy tak się czują, poznaj kilka sposobów na poprawę nastroju.

Zmień drobiazg w swoim wyglądzie.
To banalne, ale naprawdę skuteczne! Bardzo często, aby poczuć się lepiej, wystarczy tylko odrobinę podziałać. Jeśli jesteś dziewczyną, może zafarbować włosy, jeśli jesteś chłopakiem – możesz zmienić uczesanie.

Oddzielna kategoria to ubrania. Czy wiesz, że niemal każdy z nas czuje się o wiele bardziej pewny siebie i zadbany, gdy ma na sobie nowe, odświeżające look ubranie? Jeżeli więc czujesz się fatalnie, a masz jakąś kasę albo możliwość jej zdobycia, to koniecznie udaj się na małe zakupy. Kup sobie coś, w czym będziesz czuć się absolutnie świetnie, a twoje samopoczucie znacznie się poprawi.

Dołujesz się zdjęciami z netu? Pomyśl o nich racjonalnie.
W dobie Facebooka i Instagrama często zdarza się, że kompleksy są efektem przeglądania fantastycznych zdjęć znajomych albo nawet obcych ludzi. Jeżeli więc i ty masz tak, że siedzisz przed kompem godzinę, przeglądając profile innych osób, a potem patrzysz w lustro i łapiesz mega doła, to… och, daj spokój!

Zdjęcia w necie są mega przerabiane. Filtry, maski, upiększacze i godzinne próby zrobienia najładniejszej fotografii – czy naprawdę uważasz, że możesz porównywać się do takich fotografii? I czy naprawdę wierzysz, że te osoby zawsze tak wyglądają, że ich życie nie jest czasem przygnębiające, a oni nigdy nie czują się źle? Jeśli tak, to naprawdę przestań. Instagram i Facebook to trochę takie: „Hej, patrz, jakie mam cudowne życie, choć tak naprawdę pokażę ci jego malutkie urywki – tylko te najlepsze, oczywiście. Nigdy nie napiszę ci o tym, że wycisnąłem dziś z pleców wielkiego pryszcza, a w ogóle to mam problem z poceniem”. Czaisz, prawda?

Odśwież zdjęcia gwiazd i innych ludzi z czasów liceum.
Jeśli już musisz siedzieć w necie, to zajmij się właśnie tym! Poprzeglądaj sobie zdjęcia różnych ludzi z czasów, gdy byli nastolatkami. Odkryjesz z przyjemnością, że większość z nich wyglądała… średnio. Po pierwsze dlatego, że nie było Photoshopa, po drugie – okres nastoletni to trudny wiek. Możesz mieć problemy ze skórą, z poceniem, masz prawo nie znaleźć jeszcze swojego stylu i nie zawsze korzystnie eksperymentować. Za kilka lat na pewno będziesz wyglądać na bardziej „ogarniętego/-ą” .

Wyjdź z kimś – gdziekolwiek.
Jeśli naprawdę masz doła z powodu swojego wyglądu, to siedzenie w domu i użalanie się nad sobą niewiele tu pomoże. Chwyć telefon, napisz do swojego chłopaka czy dziewczyny, a jeśli nie masz kogoś takiego – do przyjaciela czy przyjaciółki. Zaproponuj spotkanie, wyjdź, pobaw się, skieruj swoje myśli na zupełnie inny tor. To zawsze pomaga!

Przypomnij sobie, że ktoś uważa, że jesteś idealny/-a!
Na pewno jest ktoś, kto ci czegoś zazdrości. Nigdy nie doszły cię słuchy na ten temat? Cóż, zastanów się, czy ty mówisz każdemu, komu zazdrościsz, że żywisz takie, a nie inne uczucia. Raczej nie, prawda ?

Poza tym, pamiętaj, że znajdzie się ktoś, prędzej czy później, kto zakocha się w tobie bez pamięci. Dla tej osoby będziesz idealny/-a, najpiękniejsza czy najpiękniejszy na świecie. To bardzo, ale to bardzo podbudowuje samoocenę.

Odpręż się – zrelaksowani ludzie wyglądają ładniej!
Czy wiesz, co często bywa przyczyną wielkiego przygnębienia i smutku związanego ze swoim wyglądem? Uważaj – niewyspanie! Kiedy jesteśmy niewyspani, wszystko nas drażni. Dodatkowo urody odbierają bladość i szarość skóry oraz zaczerwienienie spojówek. Jeżeli więc siedzisz do 2 w nocy przed kompem, a potem o 6 wstajesz do szkoły, to nic dziwnego, że czujesz się brzydki czy brzydka. Idź spać, pośpij dziesięć godzin, potem spójrz w lustro, a na pewno zauważysz wielką różnicę. I poczujesz się lepiej!

Pomyśl o psychologu.
Jeśli jednak ciągle czujesz się ze sobą fatalnie, masz jak najgorszą opinię na temat swojego wyglądu i w ogóle siebie, to może wcale nie mieć wiele wspólnego z tym, jak naprawdę wyglądasz. Takie samopoczucie jest często objawem fatalnie niskiej samooceny, która potrzebuje „podreperowania” u psychologa. Nie odrzucaj tej myśli. Jeśli do twoich myśli „rany, jestem taki brzydka/-i” dołącza się „i w ogóle beznadziejny/-a”, to warto poszukać pomocy.

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Uroda

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.