Połącz się z nami

Zyskaj idealne brwi

Uroda

Zyskaj idealne brwi

Często są pomijane w makijażu i zapominane w poradnikach kosmetycznych – szkoda, bo przecież zadbane brwi potrafią naprawdę zmienić nasz wygląd! Dowiedz się zatem, jak sprawić, by dodały urody i stały się idealnym podkreśleniem pięknych oczu.

Brwi: jakie są najmodniejsze?

Jeszcze jakiś czas temu bardzo modne były cieniutkie brwi. Niektóre kobiety, co możemy zauważyć na ulicach, nieco „zakotwiczyły” się w tym trendzie i nadal takie noszą. Niestety, cienkie brwi dodają (w nieładny sposób) lat i sprawiają, że osiąga się raczej dziwny i śmieszny wygląd.

Aktualnie najbardziej modne są naturalne brwi. Wcale nie oznacza to jednak, że mogą one być zadbane i pozostawione na pastwę losu! Nic bardziej mylnego. Za ładnymi, naturalnymi brwiami stoi trochę pracy i kilka pielęgnacyjnych zabiegów. Jak więc idealnie dopracować ich wygląd?

Regulacja brwi krok po kroku

Przede wszystkim – wyrywanie. Oto zbiór najważniejszych informacji:

 • Zawsze pozbywaj się włosków między brwiami, jeśli takie masz. Nawet cienkie i delikatne muszą zniknąć.
 • Nie wyrywaj brwi przy ich górnej linii – chyba, że masz ich tam naprawdę sporo. Generalnie przyjmuje się, że wyrywa się tylko brwi w dolnej linii.
 • Jeśli twoje brwi są bardzo gęste, warto je przerzedzić. W tym celu wyrywaj co trzeci lub co czwarty włosek.
 • Do depilacji brwi należy używać pęsety – nigdy, ale to nigdy nie gól ich maszynką! Będą odrastać w komiczny sposób. Nie martw się, skóra będzie czasem coraz bardziej odporna na wyrywanie włosków, a ból będzie znacznie lżejszy.
 • Jeśli masz wrażenie, że twoje włoski brwi są nie tylko za gęste, co za długie, to możesz je nieco przyciąć. Uważaj – rób to bardzo ostrożnie!
 • Włoski z dolnej linii brwi wyrywaj zgodnie z ich główną linią – innymi słowy, pozbywaj się tylko tych, które najbardziej wystają.

Zmiana koloru czyli malowanie brwi

Idealne brwi to takie, które współgrają z kolorem włosów – czyli najczęściej brązowe. Niestety, bardzo często nie zauważamy, że nasze brwi są niezbyt widoczne i zapominamy o ich podkreśleniu. Oto, jak to zmienić i nadać twarzy wyrazu:

 • Możesz podkreślać brwi specjalnym ołówkiem. Musisz jednak używać bardzo miękkiego kosmetyku w ciepłej barwie. Nie próbuj też malować brwi przed jakimś wyjściem – najlepiej sprawdź, jak ci to wychodzi, kiedy nic nie planujesz.
 • Dobrze sprawdza się w tym przypadku cień do powiek – również w ciepłym kolorze. Nie może być to jednak cień perłowy! Musi być matowy, a do jego aplikacji zawsze używaj małego, skośnego pędzelka.
 • Jeśli posiadasz używany tusz do rzęs w brązowym kolorze, to i on świetnie sprawdzi się w roli koloryzatora brwi.
 • Opcjonalnie możesz także tylko pogłębić naturalny kolor włosków poprzez potraktowanie ich bezbarwnym żelem.
 • Wiele dziewczyn, zwłaszcza tych, które zapominają o regularnym malowaniu brwi, korzysta z henny. To naprawdę godny polecenia kosmetyk – kosztuje grosze i nadaje brwiom kolor na kilka tygodni. Musisz jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze – wybierz brązowy kolor (nie czarny!), po drugie – nie wystrasz się efektu, jaki osiągniesz przed spłukaniem henny. Ostatecznie brwi będą wyglądały inaczej, serio!

Ważne wskazówki

Na koniec – pamiętaj o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze – nigdy nie depiluj brwi przed wyjściem z domu – skóra będzie zaczerwieniona i wrażliwa. Po drugie – krótko po depilacji przyłóż do skóry kostki lodu w bawełnianej tkaninie – zmniejszy to obrzęd. Po trzecie – jeśli wydaje ci się, że wydepilowałaś brwi za mocno, to nie panikuj. Popraw wszystko ołówkiem albo cieniem i potraktuj to jako nauczkę na przyszłość.

Więcej w kategorii Uroda

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.