Połącz się z nami

Zyskaj idealne brwi

Uroda

Zyskaj idealne brwi

Często są pomijane w makijażu i zapominane w poradnikach kosmetycznych – szkoda, bo przecież zadbane brwi potrafią naprawdę zmienić nasz wygląd! Dowiedz się zatem, jak sprawić, by dodały urody i stały się idealnym podkreśleniem pięknych oczu.

Brwi: jakie są najmodniejsze?

Jeszcze jakiś czas temu bardzo modne były cieniutkie brwi. Niektóre kobiety, co możemy zauważyć na ulicach, nieco „zakotwiczyły” się w tym trendzie i nadal takie noszą. Niestety, cienkie brwi dodają (w nieładny sposób) lat i sprawiają, że osiąga się raczej dziwny i śmieszny wygląd.

Aktualnie najbardziej modne są naturalne brwi. Wcale nie oznacza to jednak, że mogą one być zadbane i pozostawione na pastwę losu! Nic bardziej mylnego. Za ładnymi, naturalnymi brwiami stoi trochę pracy i kilka pielęgnacyjnych zabiegów. Jak więc idealnie dopracować ich wygląd?

Regulacja brwi krok po kroku

Przede wszystkim – wyrywanie. Oto zbiór najważniejszych informacji:

 • Zawsze pozbywaj się włosków między brwiami, jeśli takie masz. Nawet cienkie i delikatne muszą zniknąć.
 • Nie wyrywaj brwi przy ich górnej linii – chyba, że masz ich tam naprawdę sporo. Generalnie przyjmuje się, że wyrywa się tylko brwi w dolnej linii.
 • Jeśli twoje brwi są bardzo gęste, warto je przerzedzić. W tym celu wyrywaj co trzeci lub co czwarty włosek.
 • Do depilacji brwi należy używać pęsety – nigdy, ale to nigdy nie gól ich maszynką! Będą odrastać w komiczny sposób. Nie martw się, skóra będzie czasem coraz bardziej odporna na wyrywanie włosków, a ból będzie znacznie lżejszy.
 • Jeśli masz wrażenie, że twoje włoski brwi są nie tylko za gęste, co za długie, to możesz je nieco przyciąć. Uważaj – rób to bardzo ostrożnie!
 • Włoski z dolnej linii brwi wyrywaj zgodnie z ich główną linią – innymi słowy, pozbywaj się tylko tych, które najbardziej wystają.

Zmiana koloru czyli malowanie brwi

Idealne brwi to takie, które współgrają z kolorem włosów – czyli najczęściej brązowe. Niestety, bardzo często nie zauważamy, że nasze brwi są niezbyt widoczne i zapominamy o ich podkreśleniu. Oto, jak to zmienić i nadać twarzy wyrazu:

 • Możesz podkreślać brwi specjalnym ołówkiem. Musisz jednak używać bardzo miękkiego kosmetyku w ciepłej barwie. Nie próbuj też malować brwi przed jakimś wyjściem – najlepiej sprawdź, jak ci to wychodzi, kiedy nic nie planujesz.
 • Dobrze sprawdza się w tym przypadku cień do powiek – również w ciepłym kolorze. Nie może być to jednak cień perłowy! Musi być matowy, a do jego aplikacji zawsze używaj małego, skośnego pędzelka.
 • Jeśli posiadasz używany tusz do rzęs w brązowym kolorze, to i on świetnie sprawdzi się w roli koloryzatora brwi.
 • Opcjonalnie możesz także tylko pogłębić naturalny kolor włosków poprzez potraktowanie ich bezbarwnym żelem.
 • Wiele dziewczyn, zwłaszcza tych, które zapominają o regularnym malowaniu brwi, korzysta z henny. To naprawdę godny polecenia kosmetyk – kosztuje grosze i nadaje brwiom kolor na kilka tygodni. Musisz jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze – wybierz brązowy kolor (nie czarny!), po drugie – nie wystrasz się efektu, jaki osiągniesz przed spłukaniem henny. Ostatecznie brwi będą wyglądały inaczej, serio!

Ważne wskazówki

Na koniec – pamiętaj o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze – nigdy nie depiluj brwi przed wyjściem z domu – skóra będzie zaczerwieniona i wrażliwa. Po drugie – krótko po depilacji przyłóż do skóry kostki lodu w bawełnianej tkaninie – zmniejszy to obrzęd. Po trzecie – jeśli wydaje ci się, że wydepilowałaś brwi za mocno, to nie panikuj. Popraw wszystko ołówkiem albo cieniem i potraktuj to jako nauczkę na przyszłość.

Więcej w kategorii Uroda

Do góry